Kuharska knjiga s. nikoline

foxpapa  

član od: 14.3.2004

sporočila: 240

tema odprta - 2. apr 2008 21:50 | ogledi: 17.878 | odgovori: 21

Zanima me, če je že kateri-a kupil-a, novo knjigo z recepti sestre Nikoline, katera je izšla v mesecu marcu 2008 pri založbi DRUŽINA. Kakšna je kaj ocena?

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

2. apr 2008 22:18

Jaz sem jo samo prelistala, tako da čisto realne ocene ne morem dati. Zame je Vendelina zakon.

jasna

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

3. apr 2008 6:34

jasna1 je napisal/a:

Jaz sem jo samo prelistala, tako da čisto realne ocene ne morem dati. Zame je Vendelina zakon.

jasna

 

Grozno... ampak spet se strinjam

Lep dan in veliko se smejte

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

3. apr 2008 7:42

kakšna knjiga pa je to?? Jaz imam tisti zbirko knjig,no imam jih 6,naslov pa je nekako takole;100 receptov sestre Nikoline,... te knjige so mi velikokrat v pomoč,moti me edino to,da nimajo slik,.... imam pa tudi Vendelino,mislim da meščansko kuhinjo,... je pa res da mi knjige kupujejo drugi anaeva

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

3. apr 2008 9:47

Ne vem zakaj, a mene ta knjiga sploh ne gane. Sem jo prelistala, ampak me ni tako prepričala, da bi jo kupila. Pogrešam fotke. Mamamia mamamia

vijolca73  

član od: 28.4.2006

sporočila: 106

3. apr 2008 10:37

Tudi jaz tako pravim kot mamamia..tudi meni so bolj zanimive knjige receptov s slikami.Po pravici povedano me tud na kulinarični Sloveniji veliko bolj pritegnejo recepti ki vsebujejo fotke..je pa res odkar imaš na netu tako veliko izbiro kuharije,na knjige sploh ne mislim preveč.Veliko dam tudi na mnenja o receptih,saj lahko sklepaš kako izboljšati recept glede na izkušnje drugih gospodinj,pa lep dan še!! vijolca73

štorklja  

član od: 23.10.2007

sporočila: 190

3. apr 2008 12:15

Tudi jaz imam zbirko 6 knjig sestre Nikoline in jih ne bi zamenjala za nič, četudi so brez slikc. Zakaj ?! V njej so recepti tako preprosto in lepo obrazloženi, da se iz njih najde vsaka začetnica, dobre pa so tudi za "profesionalne" kuharice. Recepti so raznoliki. Meni so fuuuuul pomagale že na samem začetku, iz njih sem se vedno kaj novega naučila in jih uporabljam še danes. Foxpapa, mislim, da se ti bo nakup knjige ali te zbirke sigurno obrestoval. Po moje naj bi manjkajoče fotografije ne bile razlog, da si knjige ne bi kupila, če si jo želiš, ker je res super. Lp in veliko dobre volje......

foxpapa  

član od: 14.3.2004

sporočila: 240

3. apr 2008 16:06

ne, ni to tista zbirka 6 knjig. to je na novo knjiga ali pa je kakšna starejša prenovljena. to moram še ugotoviti. Je pa zunaj cca 14 dni

may  

član od: 30.3.2003

sporočila: 110

3. apr 2008 17:24

Knjige še nisem videla , se pa strinjam kar pravi štorklja, imam nekaj knjig iz te zbirke. To je zdaj nova knjiga s prenovljenimi recepti in fotografijami http://www.druzina.si/icd/spletnastran.nsf/knjigarn LP may

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

3. apr 2008 18:58

Ja, sem videla nekaj knjig iz te zbirke in nekaj jih imam tudi doma.

Recepti so neprecenljivi za vse, ki se želijo naučiti enih takih dobrih, preizkušenih kranjskih receptov. 

Sama v mladosti nisem imela priložnosti  jesti ali kuhati v tem stilu, sem se pa kasnje  dostikrat oblizovala  pri kakšnjih prijateljih.

Zato  danes prav rada, pa še posebej pozimi skuham  kakšno po Nikolini. 

Ne vem, kakšna je ta nova, kar sem poskusila ta starih receptov so vsi v redu.  

 

 

  

nola

HEMA  

član od: 2.3.2004

sporočila: 505

3. apr 2008 19:42

Imam stare knjig esestre Nikoline in so zakon. Vse je preprosto razloženo. Recepti jasni in enostavni tako da ga lahko razumeš tudi če ni narisano ali slikano. Veliko stvari sem se iz njenih knjig naučila. Nove še nisem videla, kakor sem pa slišala od mami, ki jo jo naročila, so recepti še dopolnjeni in zraven so slike. Hema

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti