Segedin golaž

Mica maca  

član od: 29.7.2002

sporočila: 73

tema odprta - 7. okt 2002 20:12 | ogledi: 23.678 | odgovori: 23

Zivjo!

Vceraj sem skuhala segedin in ugotovila, da je prekisel, ker nisem dovolj oprala zelja. Mi lahko kdo pove kaj naj uporabim, da omilim kislost!

Hvala za hitre nasvete !!!

Lep pozdrav,

Mica maca

Temo je spremenil(a) Mica maca dne 07. okt 2002 20:12:54

Riko  

član od: 30.8.2001

sporočila: 275

7. okt 2002 20:45

O Mica maca, vmešajte čežano sladkih jabolk! Lp! Riko

Anda  

član od: 10.9.2002

sporočila: 24

8. okt 2002 9:20

Pomaga tudi žlica kisle smetane! Anda

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

8. okt 2002 10:15

Ena izmed možnosti je tudi, da daste vanj kuhati nekaj celih krompirjev. Mimika

suzika  

član od: 1.10.2001

sporočila: 39

8. okt 2002 11:37

Ojla, jaz imam pa ravno obraten problem, pa sploh ne spiram zelja. Namrec, segedin je premalo kisel. Saj vem, pomagam si lahko z dodanim kisom... POvejte mi prosim, ali imate domace kislo zelje, ce ne, kje ga kupujete (da je kislo in NE PRESLANO) in katero. LP, Suzy

Mica maca  

član od: 29.7.2002

sporočila: 73

9. okt 2002 10:33

Dragi moji kuharji pomagavcki!!! Hvala za vse nasvete, med drugim sem dobila tudi recept, ki se je glasil takole: "Kaj narediš, če si pripraviš prekislo limonado?" "Dodaš sladkor!!!" Tudi to je eden izmed načinov. V prihodnosti bom preiskusila prav vse, saj rada eksperimentiram. Za krompir pa vem, da se navzame slanosti v jedeh - verjetno pomaga tudi pri kislosti. Torej hvala za vse nasvete. Suzy, priporočam ti, da v kolikor živiš oz. delaš v Ljubljani, pojdi na tržnico in sama prej preiskusi zelje ljubljanskih pridelovalk zelja. Sama sem ga kupila pri "najboljsem sosedu" in je bil dokaj kisel. Lep pozdrav, Mica maca

neznan uporabnik

9. okt 2002 13:16

Prijatelji, ker sem še popolnoma zelena kuharca, pa segedina sploh ne znam skuhati. Pomagajte. Recept rabim! Ker odkar visim na tej strani, sem dobila posebno voljo za kuho, ker ste vsi tko fajn, da svoje znanje podelite. Sej ga bom tudi jast kaj podelila ko bom dovolj zrela kuharica! lp, Sandra. P.S.: kako pridem do teh "smajlijev"?

Bojan  

član od: 29.8.2001

sporočila: 585

9. okt 2002 13:52

Sandra, nauči se dober segedin delat, je hudo dobra stvar to Smajlije pa dobiš, če klikneš na rumeno S ikonco desno zgoraj nad poljem, v katerega pišeš LP Bojan

neznan uporabnik

9. okt 2002 13:59

Bojan, bi nardila segedin, sam rabim recept. In ko ga bom pripravljala bo naj boljši. Sandra aleksandra osanič

Anda  

član od: 10.9.2002

sporočila: 24

9. okt 2002 15:01

Segedin je v bistvu svinjski paprikaš s kislim zeljem. Skuhaj torej paprikaš, posebej kuhaš kislo zelje ( dodaj lovor in poper v zrnu ), zmešaš in že Anda

barbka  

član od: 2.10.2001

sporočila: 7

10. okt 2002 19:17

Sandra, za dober segedin potrebuješ sveža svinjska rebrca in košček suhega mesa ( samo za priokus ). Najprej popraži čebulo, dodaj razsekana rebrca in nekaj časa praži. Potem posuj z rdečo papriko, dodaj še žlico paradižnikove mezge, žlico do dve ajvarja in nato zelje. Če je prekislo, ga prej operi z mrzlo vodo. Vse skupaj zalij, dodaj lovor, poper, malo majarona, kumino, vegeto in česen. Kdor želi lahko doda tudi pekočo papriko. Kuhaj eno uro, da meso postane čisto mehko. Če je jed preveč vodena, jo poveži z podmetom. V kolikor je segedin premalo kisel, ga okisaj z balzamičnim kisom, če pa je preveč kisel, pa si pomagaj z žličko sladkorja, ki omili kislino. Pa veliko sreče pri pripravi segedina, sicer pa: VAJA DELA MOJSTRA !!!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti