Okraski na torti

DarjaLu  

član od: 25.1.2008

sporočila: 9

tema odprta - 16. mar 2008 19:04 | ogledi: 17.392 | odgovori: 11

Živjo,

zanima me izdelava okraskov na tortah, kot npr. orhideje, vrtnice, ... pajacki - iz česa so narejeni? Poizkusila sem s ticino maso pa narejena roža nima trdnosti - oveni še preden je končana. Katero maso uporabljate? Na youtube-u je masa zelo trda in orhideja lepo stoji - http://www.youtube.com/watch?v=XdX2LHCRYjg?

lp

darja

ledenka  

član od: 1.3.2008

sporočila: 201

16. mar 2008 21:05

jaz za nekatere torte naredim takole (sploh čeje torta za koga ki je starejši ali ima rad rože)..... poljubno cvetlico(mimoza,orhideja,vrtnica) skrpno operem in osušim. V skledico ubijem jajce(potrebujemo le beljak) in s čopičem namažemo cvetlico nato jo povaljamo v kristalnem sladkorju in jo damo v zamrzovalnik za približno 2 ali 3 dni, nato jo dekoriramo na toro. okraske pa lahko izdelaš iz marcipana- sama s tem nimam izkušenj, ker ponavadi ne delam okraske za na torte ampak raje rišem gor. lp ledenka

DarjaLu  

član od: 25.1.2008

sporočila: 9

16. mar 2008 21:06

Dobra ideja! Pa obstane sladkor če je torta na malo toplejši temperaturi?

ledenka  

član od: 1.3.2008

sporočila: 201

16. mar 2008 21:18

pri meni je......sicer sem "okrasek" pripravila 1 teden prej. Slavljenka je rožo shranila in še je "cela" ledenka

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

17. mar 2008 11:12

Darja, tičino masi je dodan trdilec, zato se rožice hitro strdijo. Jaz delam rože kar brez trdilca, vendar jih pustim najprej, da se malo posušijo, tako da obdržijo obliko, nato pa cvetne lističe povežem v cvet. Če dodaš masi trdilec, gre seveda veliko hitreje in cvetne liste lahko zlepiš skupaj že po 10 minutah. matilda

jaša  

član od: 1.2.2008

sporočila: 1011

17. mar 2008 11:34

Ledenka a bi bilo možno, da bi poslala slike ali kaj podobnega, saj si ne morem in ne znam predstavljat, kako se izdelujejo okraski za torto. Me pa zelo zanima- postopek. jaša

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

17. mar 2008 11:38

A se je mogoče katera v teh pomladnih dneh lotila kandiranja vijolic, trobentic... in če, morda zaupa postopek? tnx Irena

Emma07  

član od: 19.5.2005

sporočila: 179

21. mar 2008 13:20

Ledenka, Ali rožica postane spet mehka, ko jo vzameš iz zamrzovalnika? Sem včeraj premazala in je bila mehka predem sem jo dala v zamrzovalnik. Emma07

Španka  

član od: 6.1.2011

sporočila: 1

3. sep 2011 21:25

Rožice za torto se lahko delajo tudi iz jajčnega beljaka, sladkorja v prahu in jedilne barve, preizkušeno in res drži pa še fulll lepo je.

Postopek je pa tak, da jajčni beljak z metlico za stepanje stepamo, da se speni in dodajamo sladkor v prahu toliko časa da lahko maso gnetemo s prsti. Masa ne sme biti preveč trda in tudi ne premehka. Ker se tudi zelo hitro suši jo zavijemo v prozorno folijo in sproti jemljemo koliko potrebujemo.

Španka

Španka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti