Dugi otok

Hobotka  

član od: 2.11.2004

sporočila: 274

tema odprta - 9. mar 2008 18:38 | ogledi: 44.701 | odgovori: 53

Ja malo že študiramo na počitnice. Je že kdo bil na Dugem otoku, katero mesto priporočate, kakšne so plaže, mogoče celo kakšno priporočilo za apartmaje??

Hobotka

Hobotka  

član od: 2.11.2004

sporočila: 274

10. mar 2008 10:18

Oooooo a je res ta Dugi otok tako neobiskan, da nihče nič ne komentira Hobotka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

10. mar 2008 10:20

Se bo že Ognjič oglasila, ona ta otok obožuje in ti lahko veliko pove, vem iz prejšnjih dopustniških debat. Mamamia mamamia

KetyP  

član od: 30.8.2006

sporočila: 123

10. mar 2008 12:05

Na Dugem otoku sem bila pred približno petimi leti in takrat se mi je zdel raj na zemlji :) Bila sva sicer v enem čisto preprostem apartmaju, gostinske ponudbe pa ni bilo "na pretek". Ampak to je bilo res kar nekaj časa nazaj in danes je verjetno precej drugače... Je pa res lepo, neokrnjena narava in čudovita čista voda. Midva sva se kopala v enem peščenem zalivu kot iz Plave lagune Je pa tako, da moraš te lokacije malo poiskat. Otok je tudi zelo dolg in midva sva se kar veliko prevozila, da sva ga pregledala podolgem in počez Je pa na enem koncu en znamenit velik svetilnik - čudoviti sončni zahodi za malo romantike! Na drugem koncu pa eno slano jezero in prelepi klifi nad morjem - kot en naravni park je in je super za enodnevni izlet in sprehod. V glavnem, meni je bil zelo lep otok, ker mi je všeč narava in mir na otoku - ne vem pa, če je danes še tako. Mogoče je name tudi malo vplivalo, ker sem bila ravno "frišno" zaljubljena Lep dopust želim! KetyP

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

10. mar 2008 12:32

Tisti klifi so na južnem delu Dugega otoka, na zunanji strani, proti odprtemu morju, tik preden se začnejo Kornati, zaliv, ki sega kar precej v otok, pa je Telaščica. Vredno ogleda in nekajdnevnega bivanja; blizu je tudi nekaj gostiln, ena v prehodu med Dugim otokom in prvim otokom iz kornatskega arhipelaga, je ne moreš zgrešiti, ker je prehod zelo ozek. Mamamia mamamia

mišika  

član od: 12.10.2005

sporočila: 374

10. mar 2008 13:41

Smo letovali pred tremi leti v privat apartmaju. Neokrnjena narava, slabo založene trgovine, fige povsod zrele in dostopne, plaže je treba raziskat, ker so zelo lepe in raznolike.... mišika

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

10. mar 2008 13:55

Jaz sem bila v kraju Luka (kjer je Bog rekel lahko noč in ugasnil luč) pred 2 leti in mi je bilo zelo všeč, ker je tam mir, ker imaš tam svojih 50 metrov obale in v miru karkoli bereš, meditiraš, čakaš in celo dočakaš obisk kakšnega kul slo kamerata, na plaži ni bilo nobenega strahu, da bi ti kdo stopil na prste, če imaš čolniček, se zapelješ na kakšen bližnji otoček kopati (in malo paziš, da te divja ovca ne pokakca), v kraju je ena majhna trgovinica, kjer kupiš osnovne reči, ena majhna konobica (ki ima vsa sedišča na pomolu), en "kao hotel" z restavracijo zunaj samega hotela (kjer se dobi za kosilo in večerjo ribe dnevnega ulova in ti dan prej ne vedo povedati, kaj to bo), nobenega štanta in podobne nesnage...skratka, meni se je zdel raj na zemlji za vse, ki nam je všeč čisto morje, blizu morje in mir na dopustu. Celo po časopis se moraš odpeljat kakšnih 18 km stran v glavno mesto otoka Sali.

O Telaščici so ti že napisale, to spada pod Narodni park Kornati, tam je tisto slano jezero po imenu Mir, za vstop tja se plača nekaj kun...

Tist svetilnik (Veli Rat) je ena čudovita stvar (sama gor nisem šla, ker se nisem pustila utrujat med dopustom , se kar hitro na brzino domorodcev navadim), sta pa šla gor moj koruznik in moj kul slo kamerat (proti plačilu nekaj kun seveda).

Eno najstarejših naselij na Dugem otoku so Soline na SZ strani (seveda so bile tam nekoč soline in po tem ima kraj ime), južno od tega naselja pa je eden najlepših zalivov na tem delu Jadrana Sakarun, obkrožen z borovim gozdičkom, plaža prodnata, morsko dno peščeno, morje pa barve, da dol padeš!!!

Božava je kraj, kjer se zbirajo potapljači, Sali je največje naselje in gospdoarsko, ribiško...središče otoka.

Skratka, ta otok je za tiste, ki uživajo v čistem morju in miru.

Ognjič

Hobotka  

član od: 2.11.2004

sporočila: 274

10. mar 2008 18:58

Ja lepo no, samo glede na to da imamo mladino okrog 20 let, smo nekako razmišljali, da bi skoraj morali biti v mestu Sali, da se sploh kaj dogaja, ker se že itak menda bolj mal. V Saliju so pa menda same kamnite plaže, saj do sedaj mi še nihče ni rekel drugače, ali pač ...? Hobotka

gaja 1  

član od: 29.12.2006

sporočila: 378

10. mar 2008 21:03

Mi smi bili lani in smo se prijavili tudi za letos. Gremo v Božavo. Čisto v vsem se strinjam z Ognjič- ko. Sem tako kimala zraven, da me že vrat boli. Mir na zemlji. Brez štantov, cajtngi ti pridejo dva dni v zaostanku- pa kaj, na plaži si kar sam,... gaja 1

KetyP  

član od: 30.8.2006

sporočila: 123

10. mar 2008 22:10

Jaaa, v Božavi sva bila, kopala sva se pa v Sakarunu - resnično, plava laguna zame Je pa res, da se v Božavi ni kaj prida dogajalo in takrat tudi v Saliju ne - sva bila samo enkrat na ogledu, potem naju ni kaj prida zanimalo. KetyP

urssa  

član od: 25.12.2005

sporočila: 380

10. mar 2008 23:57

V Saliju sem bila enkrat in sicer s čolnom, ko smo si privoščili enodnevni izlet na kornate. Mestece me je takoj očaralo in zagotovo se bomo še kdaj vrnili tja. Tako luštno mirno mestece, ki je kot iz razglednic. Urša

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti