Ne vem kaj delam narobe kruh v aparatu pečem že eno leto ampak vedno imam spodnji del preveč zapečen.Na aparatu imam tipke samo jo ne morem premaknit s tiste ki je bila že tovarniško nastavljena,ima mogoče kdo kakšne izkušnje o tem aparat sem dobila preko nagradne igre pri našem sosedu pa mislim da je mogoče fora v tem da ima aparat to napako,vesela bom vsakega novega nasveta.

mark5
Kruhomat - pomoč
Mene pa ena stvar zanima glede Clatronicovega aparata (vidim, da je v mnogih hišah) - namreč v navodilih piše, da se razno semenje na koncu doda, ker bi ga metlica sicer podrobila preveč... Nimam še prav veliko izkušenj, ker sem srečna imetnica šele dva tedna in še testiram programe... zato me zanima, kdaj torej to lahko dodam, če hočem, da bo vmešano v testo (semena, kakšna spražena čebula, olive...) in kdaj, če hočem, da bo le po vrhu kruha se sprijelo na skorjo. Bojda naj bi mašina nek signal zvočni oddala preden testo začne zadnjič vzhajat... ampak moja je tiho ko miš... kot da se me boji...
Irena
| mark5 je napisal/a: |
| Ne vem kaj delam narobe kruh v aparatu pečem že eno leto ampak vedno imam spodnji del preveč zapečen.Na aparatu imam tipke samo jo ne morem premaknit s tiste ki je bila že tovarniško nastavljena,ima mogoče kdo kakšne izkušnje o tem aparat sem dobila preko nagradne igre pri našem sosedu pa mislim da je mogoče fora v tem da ima aparat to napako,vesela bom vsakega novega nasveta. |
| piškotek je napisal/a: |
| Mene pa ena stvar zanima glede Clatronicovega aparata (vidim, da je v mnogih hišah) - namreč v navodilih piše, da se razno semenje na koncu doda, ker bi ga metlica sicer podrobila preveč... Nimam še prav veliko izkušenj, ker sem srečna imetnica šele dva tedna in še testiram programe... zato me zanima, kdaj torej to lahko dodam, če hočem, da bo vmešano v testo (semena, kakšna spražena čebula, olive...) in kdaj, če hočem, da bo le po vrhu kruha se sprijelo na skorjo. Bojda naj bi mašina nek signal zvočni oddala preden testo začne zadnjič vzhajat... ampak moja je tiho ko miš... kot da se me boji... Irena |
Signal za dodajanje semena je par minut pred koncem mešanja, če misliš seme za v testo. Sicer ne vem, kako bi mešalna metlica seme zdrobila, ker se počasi vrti in je topa. Tuda sama, če dam v testo seme, ga dam na začetku.
Lijana jaz ta aparat včasih uporabljam le za gnetenje in pripravo kvašenega testa, pečem pa vedno v pečici. Če dodajam semena, jih dodam na začetku. kar se tiče pa pražene čebule, jo pa res čito zdrobi in v krzhu se čuti okus, pa malo temnejše barrve je, jo pa skoraj ni videti.
To je že moj tretji kruhomat, prej sem imela že 2 kenwooda in po pravici povedano komaj čakam, da tega "hudič vzame," ker je za eno figo. Moj Kenny je res pregnetel testo kot se spodobi, ta reč pa samo nekaj meša in packa po posodi, toje pa tud vse. No ja, saj se že po ceni vidi.
lpVesna
Hvala Basti bom probala še to samo meni nobena tipka ne dela tudi tista ne za manjši hlebec bom pač prej izklopila mogoče mi uspe hvala za nasvet.
mark5
piškotek, če želiš semena na kruhu, jih moraš potrosit pred zadnjim vzhajanjem - se pravi po tem, ko ga kruhomat še zadnjič po drugem vzhajanju premeša. Če pogledaš v časovno razpredelnico posameznih programov (v priloženih navodilih), vidiš kdaj časovno se bo to zgodilo. Glede dodajanja semen, pa bo kruhomat sam zapiskal kdaj jih je treba dodat (to je par minut pred nehanjem gnetenja in začekom vzhajanja).
Klea
Vse tipke delajo dokler ne pritisneš start, ko pa to pritisneš pa ne moreš več spreminjati programa
reza
Saj pravim, Klea, moj nič ne piska... Kaj pa misliš s časovno razpredelnico - v mojih navodilih je ni - mislim take, da bi pisalo najprej mesi x minut, prvič vzhaja y minut... Bo treba se verjetno res z uro zraven postavit pa štopat, dokler ga ne pogruntam...
Saj drugače je to, kar sem do danes po osnovnih receptih spekla, kar dobro. Pravzaprav boljše,kot sem pričakovala, da bo, glede na to, da sem šla zavestno v cenejši nakup, unovčila darilni bon, nalepke za popust... Sem si rekla, mi vsaj ne bo žal, če bo čez dva meseca aparat pozabljen obtičal na pultu... No... glede tega še poročam v tisti temi o zgrešenih nakupih, ko mineta mesec ali dva
Irena
Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.
Za pošiljanje sporočila v forum se prijavite ali vpišite.
Prijavite se lahko tudi z Google računom.
