Šablona ali model-ovčka

toppy  

član od: 10.12.2007

sporočila: 282

tema odprta - 25. feb 2008 13:56 | ogledi: 6.588 | odgovori: 62

Pozdravljeni na ta lep sončni dan.Zopet potrebujem vašo pomoč,v reviji Lisa-čarovnija okusa sem zasledila lepe ovčice iz testa,ki so narejene oz.izrezane z šablono ali modelčkom vas pa sprašujem,če morda kdo ve kje se bi dalo kupit te šablone ali modelčke,namreč zelo rada bi polepšala praznike.Sem jih že delala na roko pa ni bilo ničemer podobno.Prosim,prosim,če kdo ve kje se to kupi naj pove.Hvala.

Lep dan želim.TOPPY ;))

toppy

mehurček  

član od: 17.7.2007

sporočila: 129

25. feb 2008 14:14

Pozdravljena v soboto sem jih videla v Mullerju v btc.lp mehurček

sasaz  

član od: 4.10.2001

sporočila: 85

25. feb 2008 14:20

Ja, tudi jaz sem ravnokar opazila, da imajo v Mullerju ta model v akciji - 0,7 l prostornine za 3,99 EUR. Lp ,Saša

toppy  

član od: 10.12.2007

sporočila: 282

25. feb 2008 15:34

Jao,jaz sem pa daleč,daleč stran od Muller-ja.Bom še iskala...Hvala vseeno. toppy

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

25. feb 2008 16:41

V Rutarju jih imajo tudi.

Loni Makaroni

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

25. feb 2008 16:49

V Lisi je v bistvu model za piškote. Tega, kot pa ve opisujete - je malo večji 3D model za ovčko, sem ga lani kupila v Rutarju. Vendar to ni to, kot v Lisi. in tudi sama bi imela rada modele za piškote v obliki ovčke :( katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

25. feb 2008 16:56

Že mnogo let imam 3D model za zajčka in ovčko. Tu moram opozoriti na naslednje: zajčke smo delali tolikokrat v eni sezoni, da nihče ni smel več pogledati biskvitnega testa od sesedenih vzorcev. Manj napora je bilo z ovčko, ki je je bolj redko sesedla.

Videla sem namazane zajčke, s kremo, čokolado, pa se je relkief kar izgubil. Ovčke tisti sosedi, ki si itaq vse izposoja, potem pa ne vrne, da skrivamo pred njo pa sploh nisem posodila.

Pečen biskvit posujem s sladkim prahom, to je pa tudi vse. Otroci, ki so (pre)nasičene vsega, sploh niso kaj veseli, razveseli ta starejše. Testna ovčka je končala kot dekorativna zadeva v najbolj nobl gostinskem lokalu pri nas. Tista je imela tudi rumen svilen trakec z zvončkom.

 

Recimo, da vsako leto naredim eno ovčko ( zajčka pa ne ). Sem že mislila razšenkat oba modela, pa imamo malo bebiko, ki ji bomo podarili kak odlitek. ( Predvsem zato, ker njena starša obožujeta biskvtno testo.)

Imela sem tudi lončeno ovčko, ki sem jo kupila nekoč v Mariboru za majhen denar. Tista pa je res šla za hvala lepa. Pa kdo bo pojedel toliko biskvita, no.

Je pa Balu napisala spet en link, od koder bojda ne rabim Nič i ništa.

So mi pa danes spet modelčki za male kolačke padli ( zadnji kosi ) v košaro v Hoferju. Zato, ker z mano ni bilo ne Nikoga i nikogar.

 

 

 

F r i n a

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

25. feb 2008 17:00

Frina :) Jaz pa ovčko nadevam s surovo maso za čokoladne oz. rumove kroglice ali rafaelo, čez pa tičina ali marcipan in gre bolje v promet kot tisti suh biskvit. Mogoče sem dala komu novo idejo za ovčko... katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

25. feb 2008 17:24

frina,

jaz delam testo za te 3-D modele po receptu s škatel, v kateri sem jih kupila. Ni ravno biskvitno testo, dodani so orehi in maslo. Ne samo da nikoli ne teče preko robov modela, testo se mi še nikoli ni sesedlo. Pa imam veliko ovco, jagnje in tudi zajca.

Morda poskusi po tistem receptu na škatli in ti bo uspelo!

Anja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti