Krompirjev golaž

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

19. feb 2008 18:18

Pri nas smo ga pa včeraj jedli kot samostojen obrok (kruh po želji), za posladek pa je bil breskov kompot.

rrr

Kristalka  

član od: 31.3.2007

sporočila: 833

19. feb 2008 18:57

Mi ga bomo pa jutri - takega z narezanimi hrenovkami, zraven pa kruh. Kristalka

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

19. feb 2008 19:38

Pri nas je skoraj vsak petek ,ker sin pride domov in pravi ,da ga čez domačega ni.Zraven še na drobno piščančka popečem .Postrežem še solato in kruh. lp goga

breskva  

član od: 11.10.2007

sporočila: 3074

19. feb 2008 20:15

Pri nas smo ga imeli danes, zraven pa jogurtove polačinke. Pripravim ga večkrat med tednom. Zraven imamo: šmoren, kruhov narastek, rižov narastek, polačinke, štrukle, proseno kaško s suhimi slivami, skutni narastek, kruhove šnite, pečena jabolka ali sladico. breskva

emily  

član od: 11.6.2007

sporočila: 432

19. feb 2008 20:16

Pri nas še po maminem receptu naredimo krompirjev golaž tako, da kot bazo naredimo golaž (iz mesa), proti koncu dodamo na kose narezan krompir, zalijemo z vročo vodo, po potrebi dodamo sol  in počakamo, da se krompir skuha. To je kompleten obrok - enolončnica, h kateremu gre še solata, radič ali kakšna druga zelenjavna priloga.

emily

balonka  

član od: 9.3.2007

sporočila: 548

19. feb 2008 21:08

Pa kaj ni krompirjev golaž hrana za z žlico jest.Mi ne gre v glavo da se zraven je še solata. balonka

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

20. feb 2008 4:05

balonka je napisal/a:
Pa kaj ni krompirjev golaž hrana za z žlico jest.Mi ne gre v glavo da se zraven je še solata. balonka

 

Ne vem, meni to ni nič čudnega. Mogoče zato, ker imam solato tako zelo rada, da sem jo sposobna jesti še zraven goveje juhe  Brez heca!

Lep dan in veliko se smejte

DUŠANKA  

član od: 12.7.2005

sporočila: 2039

20. feb 2008 6:02

Pri nas tudi vedno jemo solato s krompirjevim golažem. Saj se res je z žlico, ampak jaz naredim takega, bolj gostega, tako da gre solatka krasno zraven.

Dušanka

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

20. feb 2008 6:56

Golaž sam po sebi kliče po kruhu, polenti in solati. Temu kar vas večina pravi, da kombinirate z hrenovkami pri nas na našem koncu po navadi rečemo "krompirjev zos". Čeprav na prvi pogled zelo podobna priprava je končna razlika pripravljenega obroka velika. Golaž kot tak je gostejši, bolj močno začinjen pripravljen z velikimi kosi krompirja, takšno ime pa nosi vsled tega, ker je krompir zamenjal meso. Zato se ne čudite, da k njemu marsikdo je polento, testenine, kruh in solato. Krompirjev zos je redkejši, manj začinjen in drobno narezane krompirjeve kocke v njem bolj spominjajo na gosto juho. K tej jedi se hrenovke res odlično podajo. V našem gospodinjstvo v krompirjev zos pred serviranjem vmešamo na drobne kocke narezane kisle kumare, malo kumaričnega kisa pa vmešamo v sam zos. Hrenovke dodamo dobrih 5 minut preden končamo s kuhanjem in so obvezen spremljecvalec krompirjevega zosa. Razen v izjemnih primerih, ko sin vzame zraven še kos kruha k zosu ne ponudimo ničesar več. Samega krompirjevega golaža pa ne pripravljamo, saj nam zmeraj po "nerodnem" pade not kak kos mesa, potem pa je to že bolj ciganski golaž ali pač ena od številnih golaževih inačic, ki jih srečamo v naših kuhinjah pod različnimi imeni. ati zlati

Majdina  

član od: 27.9.2007

sporočila: 281

20. feb 2008 7:07

Mi vedno jemo poleg golaza solato in tudi pri ostalih jedeh na zlico, le ta ne manjka. Smo pac solatarji. Majdina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti