Okraševanje torte

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

16. feb 2008 21:27

No, ta torta je bila v bistvu moja vaja. Kakšno sem res morala nazaj v skledo vmešat in nanovo narediti, ampak res ni težko. Rože se v hladilniku strdijo. To se dela s ploščatm nastavkom na takem kovinskem podstavku, ki ga lahko vrtiš med prsti. Jaz sem si kar sposodila en plastičen prometni znak od mojih otrok, ker tega nisem imela in na njem delala rožice. To potem odrežeš s takimi posebnimi škaricami in jih daš na torto, no jaz sem jih odrezala kar z nožkom, res se mi je kakšna prevrnila, ampak vseeno je kar šlo... matilda

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

16. feb 2008 21:29

nitta je napisal/a:
Se mi je pravkar porodilo še eno, seveda čisto začetniško vprašanje. Glede teh "vrečk", sama sem si jo kupila v šparu enkrat, pa nekako z njo nisem čisto zadvoljna... Je kaka "finta" tudi pri tem, kje se dobijo tiste prave, take kot kot so tudi videti v tem kratkem filčku o maslenih rožicah. Glede nastavka, sem si pa takoj ko sem odposlala "prišla gor", da imaš v mislih ta sploščen nastavek, tako da se opravičujem :) nitta
Jaz delam kar v vrečkah, ki jih naredim iz peki papirja. Tako na koncu vse vržem proč in mi ni treba spirati masla iz vrečke. matilda

nitta  

član od: 13.1.2008

sporočila: 384

16. feb 2008 21:33

Aha torej za vse svoje izdelke kar sami naredite vrečke iz peki papirja, ali le za te maslene rožice? nitta

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

16. feb 2008 22:14

Odvisno, ko delam z beljakom, takrat uporabim kar original vrečko, ker je ni težko oprati, pa še samo eno sestavino imam. Ko pa delam z masleno kremo, pa naredim vrečke iz peki papirja, ker bi sicer mogla za vsako barvo posebej oprati vrečko, maslo pa je težko izpirati. Ko končam, kar zavržem vrečke z ostanki v smeti in ni treba nič prati. Se pa da vrečke za enkratno uporabo tudi kupiti. matilda

nitta  

član od: 13.1.2008

sporočila: 384

16. feb 2008 22:25

Super ! Z beljakom, zanimivo, jaz poznam je vetrce iz beljaka, ki se potem osušijo v pečici. Morda tudi kakšne okraske delate iz beljaka? Moram se kar malo opravičit, toliko vprašanj, ampak mami mi je vedno govorila, če ne vprašaš... :) Najlepša hvala za vse odgovore! nitta

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

16. feb 2008 22:42

No, z beljakom sem mislila na šamrole ali indijančke. Vrečko samo splaknem z vodo in je čista. Če delam z royal icingom (beljak in sladkor za okraske), potem tudi uporabim doma narejene vrečke, da kar zavržem, kar ostane. Z royal icingom tudi lahko delaš podobno kot z masleno kremo - le da izdelke lahko posušiš in so dlje obstojni, kot iz maslene kreme. Drugače sem delala tudi okraske iz beljaka in sladkorja v prahu, kar zgneteš v testo, le da je taka masa precej krhka in je bolj primerno za majhne okraske. Če dodaš zraven še nekaj dodatkov, dobiš tičino maso, recept je napisal ežoj. Ti kar vprašaj, z veseljem ti bomo odgovorili... matilda

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

17. feb 2008 0:45

Pitončica, tisti ploščati nastavek in škarje imajo v Črnučah.

 

Matilda, zelo lepe rožice si naredila.

stana

Sporočilo je spremenil(a) stana.r dne 17. feb 2008 00:48:16

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

17. feb 2008 8:11

Matilda,

zelo lepo!

ežoj

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

17. feb 2008 8:35

Hvala ežoj in stana. matilda

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

17. feb 2008 8:46

Stana.r, jade, matilda, no zdaj pa še ežoj...

Saj ne morem verjeti, kakšni mojstri ste, vsaka čast!!

Sama tort sploh ne pečem, ker jih noben ne je! Za rojstni dan imata tamalidve sladoled s svečkami, mož sladkega sploh ne mara, žlahto lahko na prste preštejem... blagor vam!!!

 

 

jasna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti