Zamrzovanje musake

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

12. feb 2008 14:57

Ežoj, saj je večina zelenjave iz 80% vode, potem velja trditev za vsako zamrznjeno zelenjavo. No, pa saj meso ima pa tudi kake 60%, če ne več, vode.

 

rimljanka - zasebno mnenje

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

12. feb 2008 14:58

Ok, se strinjam, da je treba imeti eno zdravo mero tudi pri zamrzovanju. In je treba upoštevati, da bo imela odtajana zadeva malo drugačen okus kot prej. Zato se pa pri ponovni pripravi stvar malo "popravi" in npr parmezan na zloženkah, v katerih je krompir se zelo dobro obnese. Vendelina jr.

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

12. feb 2008 15:43

ežoj je napisal/a:

sasaz je napisal/a:
Imam vprašanje za kuharice/kuharje:ali lahko zamrznem pripravljeno in pečeno musako?Hvala za odgovore,Saša

Napačno formulirano vprašanje ( seveda lahko zmrzneš kar hočeš ), pravo vprašanje se glasi: a je odmrznjena/pogreta musaka še užitna. Osebno dvomim  ( pa če jo pogreješ v MV ali navadni pečici ).

Če ostaneš živa, prosim poročaj.

ežoj

Popolnoma se strinjam s tabo!

Preživela bo, vendar vprašanje, če jo bo pojedla.

lp

Anamarija

Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 12. feb 2008 15:47:15

Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 12. feb 2008 15:47:49

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

12. feb 2008 22:38

Pri nas musako zamrzujemo, pa ni nobenega problema. Jasno je, da je sveža boljša, samo ko se naša tamala spomni ob sedmih zvečer, da ona bi pa musaaaako jedla, je zmrznjena edina opcija, verjemite!

 

Krompir pride takšen, malo bolj kašast mogoče, ampak ne verjamem, da je strupen...

jasna

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

12. feb 2008 22:41

Aja, še tole sem pozabila. Če bi bil zmrznjen krompir škodljiv, ne verjamem, da bi tako veselo razne zmrznjene njoke in knedeljčke prodajali!

jasna

jaša  

član od: 1.2.2008

sporočila: 1011

13. feb 2008 0:17

Pred časom sem nekje zasledila, prebrala ali celo gledala reportažo, ne spomnim se za katero državo je bilo govora, da ja tam značilno, da uporabljajo za redno dnevno prehrano obdelan- kuhan, pečen krompir do teden dni star, da ni z njim prav nič narobe, glede "postan krompir ipd." da ga tudi zamrzujejo in uporabljajo za jesti. G. Jasna 1 pravilno, da zastopate in stojite za preizkušeno in znano prakso, potrjeno od znanstvenikov. Pridružujem se v celoti vašemu mnjenju. Pa brez zamere, lp. jaša

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

13. feb 2008 3:58

Še ena se javlja iz onostranstva.

Musako, njoke, knedle......in še, vedno zamrznem, ko kaj ostane. Potem pa zelo prav pride, ko hočeš kaj na hitro pripraviti. In to že dolga leta počnem. Hm, čudno, da še živim?

Kyara

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

13. feb 2008 5:59

Tudi jaz se javljam iz onostranstva,pa dobesedno, torej na onostranski televiziji (na oni strani meje)je bilo par tednov nazaj postavljeno enako vprasanje: odgovor pa je bil:zamrznjen krompir se razlicno " obnasa"- na pol ocvrt in nato zamrznjen(pomfri) je celo boljsi, v povezavi z moko je dober(njoki)pri minestrah ,narastkih oz. kjer se veze s tekocino ali omakami,raguji,-pa odlocno odsvetujejo. Tako strokovnjaki za prehrano-mi pa kakor komu drago.lp lucka

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

13. feb 2008 8:43

jasna1 je napisal/a:

Pri nas musako zamrzujemo, pa ni nobenega problema. Jasno je, da je sveža boljša, samo ko se naša tamala spomni ob sedmih zvečer, da ona bi pa musaaaako jedla, je zmrznjena edina opcija, verjemite!

 

Krompir pride takšen, malo bolj kašast mogoče, ampak ne verjamem, da je strupen...

jasna

Ne bi jedla zamrznjeno musako pa če nimam kaj pojesti, še na kraj pameti mi ne gre, da bi to dajala mojim otrokom. Tudi moji se vsega izmišljujejo tudi ob 19. Si želijo musako? Jo dobijo seveda, vendar brez krompirja, narejena v petih minutah, jajca in mleto meso.

Ne belim si glave kaj je zdravo in kaj ni, kam pa pridemo lahko takoj nehamo dihati, vendar ločim užitnega od neužitnega.

Pa brez zamere!

lp

Anamarija

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

13. feb 2008 9:08

anamarija1 je napisal/a:

Ne bi jedla zamrznjeno musako pa če nimam kaj pojesti, še na kraj pameti mi ne gre, da bi to dajala mojim otrokom. Tudi moji se vsega izmišljujejo tudi ob 19. Si želijo musako? Jo dobijo seveda, vendar brez krompirja, narejena v petih minutah, jajca in mleto meso.

Ne belim si glave kaj je zdravo in kaj ni, kam pa pridemo lahko takoj nehamo dihati, vendar ločim užitnega od neužitnega.

Pa brez zamere!

lp

Anamarija

Popolnoma se strinjam, do zadnjega klicaja!

ežoj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti