Silikonska podlaga

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

8. feb 2008 16:14

LIJANA; a nisi malo mimo mahnila, kako naj bo Merkur mono polist, če pa praviš, da Lidl, Hofer in Euro Spin prodajajo isto..............................

Zame sta pult in lesena deska zakon. Do silikona imam še vedno odpor, čeprav že imam nekaj malih modelčkov.........celo uporabila sem nekatere že. Tudi danes. -  - tale dva sta danes bila v pečici.

rimljanka - zasebno mnenje

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

8. feb 2008 17:08

Rimljanka, mislila sem na splošno za vse proizvode, katere tržijo. Včasih sta bila od ta velikih še Metalka in Kovinotehna, je bila konkurenca, zdaj je ostal  le še Merkur.  Kar poglej v postih, ko katera kaj išče, kolikokrat je odgovor Merkur.

Lijana

Jannaa  

član od: 29.11.2009

sporočila: 508

7. dec 2010 13:45

Že kar nekaj časa sem se odločala za nakup te silikonske podlage, ki bi nadomestila sedajšno dotrajano leseno desko. Malce me je sicer minilo ko sem ugotovila, da je največja, ki jo je možno dobiti komaj 58x48, ampak 2 veliki bi mi ravno pokrili mizo. Včeraj pa sem v Merkurju zasledila, da imajo akcijo Tescomovih podlog po 14.99 EUR in sem si ju nabavila. Upam le, da me ne bosta razočarali, ker to pa le ni tako majhen finančni zalogaj za nekaj kar potem mogoče sploh ne bom uporabljala. Tako da držim pesti, da se bosta obnesli pri praznični peki, ki je pred mano.

Zanima pa me, če mi lahko poveste iz izkušenj, če te Tescomove podlage tudi drsijo in če jih je potrebno precej mokat, da se testo ne prijemlje? Hvala

Jannaa

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

7. dec 2010 17:39

Mokat jih je treba normalno, na goli mizi ne drsijo, imam pa vprašanje (in nikakor ne reklame) - ali nič ne zahajaš v Hofer ali Lidl? Pred časom so tam imeli silikonske podloge, velike in male, za precej manj denarja kot v Merkurju, pa zato nič slabše kvalitete. Sicer sem se pa naučila , da se vse silikonsko najbolj ugodno kupi v zgoraj omenjenih trgovinah ali pa v Eurospinu (kadar jih imajo, seveda).

lp

cervus

Jannaa  

član od: 29.11.2009

sporočila: 508

7. dec 2010 19:36

Občasno že zajadram v zgoraj omenjene trgovine ampak jih res nikoli nisem zasledila.  Sem pa ravno danes v eni izmed avstrijskih trgovin gledala podlago podobnih dimenzij (60x40), ki pa je bila že na otip občutno tanjša in je stala 18 EUR.

Jannaa

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

7. dec 2010 20:21

elaphus je napisal/a:

Mokat jih je treba normalno, na goli mizi ne drsijo, imam pa vprašanje (in nikakor ne reklame) - ali nič ne zahajaš v Hofer ali Lidl? Pred časom so tam imeli silikonske podloge, velike in male, za precej manj denarja kot v Merkurju, pa zato nič slabše kvalitete. Sicer sem se pa naučila , da se vse silikonsko najbolj ugodno kupi v zgoraj omenjenih trgovinah ali pa v Eurospinu (kadar jih imajo, seveda).

lp

cervus
jaz sem približno 3 leta nazaj kupila v Lidlu prav smešno poceni dve manjši modri silikonski podlagi na katerih pečem piškote (namesto peki papirja). Ko se je naslednjič akcija ponovila, sem spet kupila dve tokrat rumeni podlogi, ki pa sta veliko slabši (kar nekam lezeta na pekaču). Dve rdeči nekoliko večji pa sem kupila lani in so Ok. So pa cene v Lidlu, Hofru ali Eurospinu veliko nižje kot Tescomine, ki jih prodajajo v Merkurju (imam veliko od te firme). http://www.mojalbum.com/tajda

mina20  

član od: 19.4.2007

sporočila: 389

7. dec 2010 21:21

Tudi pri nas delamo (mesimo testo) na leseni deski. Sem tudi jaz gledala za te silikonske podlage, vendar je še nisem kupila. Sem pa zasledila da bo v Lidlu od četrtka naprej trajna folija za peko, pa bi jo rada kupila, ker včasih ostanem brez tistega papirja za peko, ker ga pozabim nabavit a takšnih podlog v PV nimajo? jaz se v petek prvič odpravljam tja, pa me je kar malo strah, da bom preveč zapravla, ker bom hotla vse met Lp mina20

dididala  

član od: 20.10.2008

sporočila: 120

8. dec 2010 16:49

Moja je 39x59,oranžne barve,na eni strani lakirana, na drugi mat barve. Na pult jo dam na lakast del in mi nikamor ne drsi. Kupila sem jo pa na nekem slastičarskem sejmu.Seveda ko valjam jo moram pomokat, ko pa jo več nerabim samo sperem pod tekočo vodo.To pa da lahko pečem na njej nisem vedela!! dididala

mangobanana  

član od: 21.7.2009

sporočila: 484

20. okt 2011 12:41

doma nimam nobene silikonske podloge, samo leseno desko, ampak po vseh vaših postih se definitivno splača nabavit silikonsko. Saj je lesena deska ok, probleme imam samo pri čiščenju, ker je tako velika in nerodna, da je groza :(

mangobanana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti