Nonice

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

tema odprta - 17. jan 2008 11:19 | ogledi: 3.952 | odgovori: 7

Kot je razvidno iz naslova, me zanima, če katera pozna to sladico. Jedla sem jo v Zagrebu in bi jo rada pripravila tudi sama, ker nam je bila vsem zelo všeč. Sestavine naj bi bile suhe fige, mandlji, čokolada ... Vse skupaj je bilo zmleto in oblikovano v manjše kockice, oblite s čokolado.

Če katera pozna recept, bi bila zelo hvaležna.

Julija

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

17. jan 2008 11:55

Bi rekla, da noben teh receptov ni to kar iščem. Te kocke zagotovo niso pečene in ne vsebujejo moke.

Vseeno obema hvala.

Bom skušala še sama najti kaj preko spletnih iskalnikov.

Če pa je kateri ta zadeva poznana, pa prosim da se javi.

 

Julija

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

17. jan 2008 12:02

A to je podobno receptu Figova "salama" iz revije Dober tek. To je "salama" iz oreščkov in suhega sadja, citronata in oranžata, ni pa oblito s čokolado, ampak zavito v slaščičarske oblate. Lahko pa bi to testo verjetno oblikoval tudi kako drugače kot pa v klobaso, pa oblil s čokolado. Ni pa notri nič moke. Jelenckova

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

17. jan 2008 12:42

Jelenckova je napisal/a:
A to je podobno receptu Figova "salama" iz revije Dober tek. To je "salama" iz oreščkov in suhega sadja, citronata in oranžata, ni pa oblito s čokolado, ampak zavito v slaščičarske oblate. Lahko pa bi to testo verjetno oblikoval tudi kako drugače kot pa v klobaso, pa oblil s čokolado. Ni pa notri nič moke. Jelenckova

 

To bi pa znalo biti, ja. Bi mi prosim posredovala recept. Lahko tudi na ZS.

 

Julija

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

17. jan 2008 12:47

Sem ti poslala ZS. Jelenckova

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

17. jan 2008 13:29

Hvala.

lp 

Julija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti