Torta za alpinista

andda  

član od: 3.10.2007

sporočila: 70

tema odprta - 8. jan 2008 18:20 | ogledi: 3.778 | odgovori: 7

Živjo, bom pa še jaz zatežila s torto. Rada bi vaše predloge za okrasitev torte ali pa kakšno posebno obliko torte za navdušenega alpinista. Nekaj v zvezi z gorami, hribi, klini... Vem, da ste polne idej. Ne preveč komplicirano in brez tičine mase, bi prosila... je nimam.

andda

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

8. jan 2008 18:43

No, če nimaš tičine ti bo v pomoč tudi marcipan za manjše okraske, lepo se tudi barva. Narediš recimo trinadstropno torto - goro, lahko jo namažeš s čokoladno smetano, iz marcipana pa oblikuješ možička: http://www.newmansofradcliffe.co.uk/html/mountain_shaped_birthda_ ali pa kaj takega - le ideja (moraš biti registriran, ampak je brezplačno) http://www.cakecentral.com/modules.php?name=gallery&file še ena s smetano pa marcipan figure... http://www.creativecakesbycarolandmike.com/images/wedding%20whimsical/Cl ta je pa bolj hecna http://picasaweb.google.com/capiergi/Compleanni/photo#509 katka Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 08. jan 2008 19:00:40

ela  

član od: 28.9.2006

sporočila: 735

8. jan 2008 19:03

Andda, ravno te dni sem videla eno torto za planinca. Bila je čisto navadna pravokotna torta, gor pa narisan planinski čevelj, okoli pa je bilo nabrizgano polno planik in encijana. Prav čedna in ne težka za naredit. ela

andda  

član od: 3.10.2007

sporočila: 70

8. jan 2008 19:10

Super, katka lopatka, nate se človek lahko zanese. Frina, tudi tebi hvala za idejo, ampak torta mora biti res kaj takega kot na katkinih linkih, da bo slavljenec dojel, kaj predstavlja (brez domišljija) andda

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

8. jan 2008 19:53

Alpinisti ne morejo biti brez domišljije, to pa res ne! Kako bi sicer preplezali povsod tam, kjer so oprimki vidni le z veliko domišljije, kjer so razpoke, kamor kline zabijejo ali pa one zatiče (metuljčke) zataknejo očem običajnih smtnikov nevidne. Da o imenih prvenstvenih smeri ne zgubljam besed! Domišljije cele gore in gorovja!

Misliš, da bi pri eni torti pogoreli?

Jaz bi naredila torto, pa jo okrasila s pravimi klini in vponkami. Pa kakim kosom štrika. Resno. Samo, bi se prej pozanimala, da bi bili ti kosi (no, štik ne, ker bi bil pekratek) uporabni. Pa še pravi vozel uporabi. Boš videla, še tako neprepoznavna torta bo postala nekaj čisto drugega.

Ker je Severna triglavska stena še vedno pojem za alpiniste, lahko oblikuješ torto tako (saj ni treba vsakega stebra in razpoke ujet, no). Pa gor dve figurici na štriku, spodaj pa tiste prave kline in vponke......

Zdaj je zima, je stena lahko bela, zasnežena (ne bo problema s sivo barvo).

rimljanka Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 08. jan 2008 19:54:49

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

8. jan 2008 20:13

Čao, tiste zgoraj so pa res luštne. No, jaz bi za alpinista npr naredila tako kot predlaga ela (zato, ker nisem ravno vešča izdelave iz marcipana ipd). kvadratno torto, gor pa narisala cepin in morda naredila kako vrv iz marcipana (to bi še šlo), okrog pa kot rečeno gorsko cvetje. Lep pozdravček, S.

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

9. jan 2008 11:52

Meni se zdi risanje nekih predmetov na torto še čisto ljubko, če je torta namenjena otroku, medtem ko kakšen likovni realizem pri tortah za odrasle...to zelo hitro lahko zelo kičasto postane.... Jaz bi šla s temo v drugo smer. V Andaluziji so si izmislili Sierra Nevada torto - poznajo pa jo tudi pod imenom triple mousse torta. Štos je v tem, da je vrh bel (zasnežena Sierra Nevada), medtem ko je spodaj vse bolj slastno in v plasteh. Narediš jo takole. - biskvitna podlaga, 4 jajca, 4 žlice moke, 3 žlice sladkorja, 10 dag stopljene čokolade - 2 cm plasti je čokoladni mousse - naslednja 2 cm plasti je kavna krema: zmešaš kavni jogurt, kapučino nescafe 1 vrečka, 3 dl rastlinske smetane in 1-2 vrečki želatine fix - naslednja 2 cm plasti je vaniljeva krema - glej moj post v topicu o čudni torti, kjer sem se razpisala, kako se naredi ta krema - okrasiš z nekaj nabrizgane smetane. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti