Dieta vide petrovčič

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

tema odprta - 6. jan 2008 12:31 | ogledi: 5.601 | odgovori: 16

Novo leto je tu in nekateri se moramo ponovno malo spraviti v red

Pod roke mi je prišla knjige Vide Petrovčič - Shujšajmo skupaj.

Ima katera od vas izkušnje s to dieto?

Lp

E.

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

6. jan 2008 12:41

A ni ona hujšala po Montignacu? Ni pa to dieta, je zdrav način prehranjevanja. Teka

GOSPAKATJA  

član od: 27.11.2007

sporočila: 259

6. jan 2008 13:34

hoj! za diete nisem strokovnjak, povem pa izkušnjo svojega sina, ki je odšel od doma 10.9. in se je vrnil na počitnice 16.12. z "izgubljenimi" sedmimi (7 ) kilogrami. na naše vzklike " kako si suh, a nič ne ješ!", je odgovoril, da je 4x dnevno, a v glavnem belo meso in industrijske količine zelenjave. nobene (!) omake, nikoli sladkorja ali sladic, nikoli pohanja ali cvrtja, nobenih prigrizkov med obroki. je v študentski menzi, nima možnosti kuhanja in razpolaga z malo denarja, vendar ni nikoli lačen , oz. nima občutka lakote.a ja, disciplinirano vsak dan telovadi. GOSPAKATJA

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

6. jan 2008 13:46

Ženska je zaradi nemilosti na RTV (in premalo dela v zvezi s tem) imela ravno dovolj časa, da je v denar spravila nekaj, kar v denar spravljajo vsi ki imajo 5 minut časa. Dieta, oz. način prehranjevanja po Montignacu je znan, zdi se mi, da je založba Vale-Novak izdala tudi knjigo z recepti za kuhanja nevešče. V eni od Nedelovih prilog Kuhinja pa je Petrovčičeva napisala tudi jedilnik za 7 dni - in če mene vprašate, tako brez ljubezni in občutka za dobro hrano, en član Kulinarike težko kuha. Sama sem hujšala (s pomočjo Kulinarike) po 3mld in kljub ločevanju je bila moja hrana še vedno okusna, saj zelišča, začimbe, raznovrstna zelenjava nikakor niso prepovedani. V glavnem - smiselnih diet ni. So samo avtorji, ki lovijo na limance. Debelost je kot sladkorna - na sestavine in količine hrane na krožniku je treba paziti dosmrtno. In kot maratona ne začneš s sprintom, tudi hujšanja ne moreš s popolnim odrekanjem. Lisa

Kristalka  

član od: 31.3.2007

sporočila: 833

6. jan 2008 14:36

Bravo Lisa - to je to Kristalka

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

6. jan 2008 14:47

ja Lisa to si lepo napisala. Ampak Vida je napisala v knjigi da se ni držala nobene posebn diete. Niti Montigna cove (jaz tega ne poznam). Je pa res da so recepti in jedilniki precej neokusni.... Hujšala sem že 3md, uspešno (-14 kg) in jih leto dni obdržala.... Ampak zdej bi pa še malo. Zanimalo me je sam če ta Vidin sistem deluje. Če nima noben dobrih izkušenj, potem se raje lotim še enkrat 3md. lp E.

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

6. jan 2008 14:49

UGOTOVITI KAJ TE REDI - TO JE UMETNOST!

ODREČI SE TEMU - TO JE VOLJA!

DOSEČI USPEH - SEŠTEVEK ZGORNJEGA!

titta=

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

6. jan 2008 15:13

Bravo Lisa,točno tako razmišljam.Me pa zanima ali je ta Petrovčičeva še na RTV,ki se financira iz naših žepov.Ker ima prav lepo spletno stran,je uspešna podjetnica,ima zelo draga predavanja ,je pa res da kar nekaj nauči.Nič nimam proti njej,vendar pa je v polnočnem klubu pred časom govorila o dieti,hrani in prav spretno propagirala svojo knjigo,torej na račun nas ki Rtv plačujemo je uspešno prišla do brezplačne reklame.Še enkrat nič nimam proti njej,prav se mi pa tudi ne zdi. anaeva

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

6. jan 2008 15:21

Kolikor vem, je Petrovčičeva še kar na RTV v delovnem razmerju. Tudi ko je še bila v prvem planu, je kar precej delala tudi čisto privatne podjetniške posle.

Se povsem strinjam z Liso, s tem da se nikdar nisem prehranjevala po nobenem sistemu (Montignac, 3Ddieta in podobno), amapk sem se, ko sem bila prisiljena zavoljo zdravja, držala pravil uravnotežene prehrane (z nekaj strogimi prepovedmi, a kaj moremo...) v kombinaciji s primernim gibanjem (dolgi sprehodi, kolesarjenje, pilates, plavanje). Dolgoročno je samo to dobitna kombinacija.

Nobena dieta brez vsaj zmernega gibanja ne bo prinesla pravega uspeha. Razne knjige so nam bolj pripomoček, da ugotvimo, kaj nam ustreza in kaj ne, sicer se pa vse začne in konča v lastni glavi. Mamamia

mamamia

nonica  

član od: 19.11.2007

sporočila: 105

7. jan 2008 11:25

Všeč mi je odgovor Lise in se z njo popolnoma strinjam. nonica

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

7. jan 2008 11:37

Načeloma lahko vsak, ki je v rednem delovnem razmerju, napiše tudi knjigo, jo izda, prodaja, lahko predava, lahko dela ostale stvari, ki se rešujejo s pogodbo o avtorskem delu - pri tem je omejenem samo toliko, kot ga omejuje pogodba z delodajalcem ali pa, če mu tovrstne omejitve zapoveduje že zakonodaja. V zakonu o RTVSLO ni eksplicitne omejtive v smislu, da njeni zaposleni ne bi smeli pisati knjig in s tem povezanih omejitev. Skratka, če je gospa Petrovčič napisala knjigo in iz tega tudi kaj zaslužila, ji jaz lahko samo čestitam. Če je koga morebiti kopirala imamo zopet orodja pravne države, ki ugotavljajo, če gre ali pa ne gre za plagijat /ni na nas, da bi o tem sodili/. Novinarski prispevki gospe Petrovčič nikoli niso bili my cup of tea in sem se jim zategadelj poskusila čim bolj izogniti. Je pa štos v naslednjem: gospa je napisala knjigo o svojem hujšanju - okej, vsak ima pravico izražanja in čisto vsak lahko napiše knjigo. Ampak njeno so izdali in to zaradi tega, ker so izdajatelji ugotovili, da se bo roba prodajala. In so imeli prav. Res se prodaja. In zakaj? Zato, ker jim je točno jasno, da ljudje ne zmorejo zložiti tistega imperativa: manj žri in se tega preprosto držati. Ne, najprej je treba prebrati nekaj diet. Potem malo vprašati vse naokoli, kako se hujša. Potem kupiti knjigo. Potem po dveh dneh, ko še ni rezultatov, takoj iskati izgovore, zakaj zadeva ne funkcionira. Potem spet vprašati vse naokoli, kako se hujša. In tako naprej. Hudiča, manj jejte. Migajte. In medtem, ko ne jeste, razmišljatje o stvareh, ki vas tako ali drugače bremenijo. In ko jih identificirate, ni treba spet iti do prve čokoladice. Korenčku nič ne manjka. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti