Tupperware

hana  

član od: 31.8.2001

sporočila: 88

7. jan 2003 14:05

Te posodice so več kot očitno predrage. Moti pa me predvsem to, ker jih ne moreš kupiti v trgovini. Lp, Andreja

gorenjka71  

član od: 19.10.2001

sporočila: 24

7. jan 2003 14:25

draga Hana, ta posoda ni primerna za klasicno prodajo v trgovini, ker zahteva navodilo za pravilno uporabo in najbolje je, da se to predstavlja na domu. To je tudi prloznost, da se prijateljice, sosede dobijo ob klepetu, in ker so na predstavitvi, dobijo se darilo pa se naucijo se pravilno uporabljati.

tanjatominec  

član od: 8.10.2001

sporočila: 149

8. jan 2003 7:59

Jaz dam skledo s testom za vzhajanje v pomivalno korito z vročo vročo vodo. Testo vzhaja zelo hitro cca 5 - 7 min. tanja tominec

ZZAK  

član od: 8.1.2003

sporočila: 1

8. jan 2003 10:16

No tudi jaz imam Tupperware posodo doma in sem z njo zelo zadovoljna. Posodo je uporabljala že moja sedaj pokojna mama, tako, da sem posodo, če lahko tako rečem - podedovala. Posoda je stara več kot 8 let in je še vedno taka kot je bila. Tudi jaz sedaj nadaljujem tradicijo in si vsake toliko časa kupim kakšno njihovo posodo. Moram reči, da se strinjam s tistimi, ki menijo, da je posoda zelo draga, je pa tudi res, da ima ta posoda doživljensko garancijo, kar pomeni, če se posoda poškoduje, zlomi ali obrabi in za to niste vi direktni krivec, vam posodo zamenjajo tudi po 15 letih. Če slučajno nimajo več tega modela, vam dajo pač novi model te posode. Glede na to pa mislim da cena le ni tako pretirana. Nisem predstavnica Tupperware ampak le ljubiteljica :) . Lep pozdrav vsem! Ali Aleksandra Stušek

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

8. jan 2003 17:02

Hm, ja.. doživljenska garancija.. v teoriji morda deluje, v praksi pa ne vedno. Nam so predstavnice zavrnile tako pritožbo za penovke kot za posode s sončnim pokrovom. Za penovke je bilo kar pičakovati, da jo bodo (ker se je meni pri dvorogeljnih vilicah odlomil del roglja, pa potem ni bil več "popoln komplet" in sem bila tako po njihovem mnenju sama kriva za prav grdo spremembo barve). Ampak za posodo s sončnim pokrovom, ki se je navzela barve pelatov, sem bila pa razočarana, ko je predstavnica rekla mami: "Ja gospa , vi še naprej veselo zlivajte noter vroč golaž, pa se bo še bolj obarvala". Pa v tej posodi zagotovo ni bilo nikoli nič vročega, kaj šele golaž (ki ga BTW pri nas sploh ne jemo). Toliko o doživljenjski garanciji.... Aja, pa še: skoraj absurdno je, da ima Tupperware zajemalke, ki ne smejo biti dlje časa v vroči juhi, vsaj po mojem mnenju.... Na to sme se spomnila, ko je gorenjka pisala on natančnih navodilih uporabe. Scer pa meni več pomaga en listek, na katerem vse lepo piše tudi ko mi kaj uide iz glave, kot pa predstavitev na domu. pa lep dan še naprej maja

neznan uporabnik

9. jan 2003 4:29

Tupperware je bil nekoc v ZDA prodajan samo preko predstavitev. Dandanes pa se dobijo na polici v trgovini: http://www.target.com/gp/browse.html/sr=33-1/qid=10 (Trgovina http://www.target.com iscite Tupperware) Iz tega naj torej sklepamo da so kupci postali bolj inteligentni da lahko berejo tiskana navodila ali pa da Tupperware potrebuje malo sirsi krog kupcev ki so pripravljeni placat njihovo ceno (za katero lahko kupis kar nekaj cenejsih kvalitetnih proizvodov npr. Rubbermaid, Corningware ali Pyrex...)?

gorenjka71  

član od: 19.10.2001

sporočila: 24

9. jan 2003 8:51

Mc maya, kar se tice penovk in zajemalk...nas so ucili, da ne smejo biti dalj casa v vrocem olju, prenesejo pa 200C, tako da za mesanje in jemanje hrane iz posode bi moralo to zadostovati. Tudi jaz imam komplet penovk, zajemalk, vilic pa moram priznati, da se barva ni se nic spremenila, pa jih uporabljam ze vec let. TW prizna reklamacijo za tiste spremembe posode, za katere je napaka v materialu in ne vasa napaka. Ce pustite TW kuhalnico dalj casa v vrocem olju in se zacnte topiti (saj je vendar le plastika!), je vasa napaka, in tega ne bodo menjali. Ene posode so pa res take, da se obarvajo, to se pa lahko ocisti z limono ali pa sodo bikarbono. Je pa res, da se mora hrana prej ohladiti. Zasnezen pozdravcek!

Taia  

član od: 2.11.2002

sporočila: 473

9. jan 2003 19:46

Jaz imam kar precej posode tupperware in sem cisto z vsako zelo zadovoljna. Pred nakupom pa seveda dobro premislim ali mi bo posoda res prisla prav in ali jo bom pogosto uporabljala..... Vse drzi kar pravite, da je posoda draga in da imajo v trgovinah podobno plasticno posodo, ki je mnogo cenejsa, toda jaz iz lastnih izkusenj vem, da je vseeno precejsnja razlika med tupperware in navadno posodo....v mislih imam vso posodo, ki se hermeticno zapira...pri tupperwaru to zagotovo funkcionira, kar pri ostalih ne tako, kot naj bi (po parih urah pokrov popusti, ce ne ze prej)...se najbolj pa mi je vsec, ker ce se ti posoda zlomi, ti dajo novo posodo zastonj....seveda, ce nisi sam povzrocil skode (nalasc)..... Jaz sem vsekakor zelo zadovoljna in v prihodnje bom se kupovala njihovo posodo. Lep zasnezen pozdravcek! Martina

MA-RE  

član od: 4.2.2003

sporočila: 38

8. feb 2003 13:58

Tudi jaz posedujem veliko TW posode - je tudi edina posoda zraven Zepterja. Kupujem tisto, kar potrebujem in to takrat, ko je v akciji - predstavnica me pokliče in me obvešča o znižanjih. Moje mišjlenje: Ni mi žal niti 1 SIT, ki sem ga potrošil za TW ali Zepter. PS: Še majhen nasvet: Ne vem glede vaših predstavnikov za TW, ampak jaz pri slehernem nakupu (ne glede na višino) dobim zraven PRAKTIČNO (ne nekih držal za jajca) darilo!!! Zahtevajte ga, ker si v nasprotnem primeru police (ali pa žepe) polnijo predstavniki, ali pa menjajte pretstavnika! Marijan PETEK

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

9. feb 2003 13:49

Kupila sem set posodic za hladilnik, od začetka sem bila zelo zadovoljna. Potem pa sem eno "fentala" ali kaj. Noter sem dala pasulj in ga zamrznila, nato v mikrovalovno najprej odtalit, nato pogret. Posoda je ostala rdeče obarvana. Zgleda, da se je pasulj preveč pogrel - ali pa mogoče sploh ne bi smela dati v MVP? Na predstavitvi ni bilo opozorila, da se ne sme noter dajati vroče hrane, ves čas je bilo govora samo o tem, kako se vse sme. Večkrat sem jo pomila v pomivalnem stroju, drgnila s čistili, vročo vodo, pa ni nič pomagalo, samo slabše je. Ostala je rdečkasta, zdrsana, druge so čiste in jasne, ta je motna. Zgoraj je nasvet za sodo bikarbono, malo je bolje, vendar ne dosti. Zavedam se, da sem ga nevede sama zatupila, vendar sem kljub temu zgubila vse veselje do Tupperwara. Ali je mogoče še kaj storiti?

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti