Soja v zrnju

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

14. dec 2007 18:46

Surovo sojo zmeljem. Še prej jo pa 12 ur namakam. Enako delam s čičeriko. Nam so zelo dobri, sploh če je veliko rimske kumine notri. lp Vesna

neznan uporabnik

14. dec 2007 19:30

Sojo je potrebno namočiti v rahlo slani vodi. Sicer pa jo naredim kot solato in sicer dodam veliko na trakove narezanega pora (beli del), začimbe za solato "Kotany-za štajersko solato" in kis ter bučno olje ter sol. Res je dobra, še posebej, ko nekaj časa stoji. Enako naredim tudi čičerkino solato. zoja1

nasha  

član od: 30.12.2006

sporočila: 477

14. dec 2007 20:11

Hvala za odgovor. Mi je kar nerodno napisati, kakšna pa je ta rimska kumina, vedno kupim običajno in sploh nisem opazila,da obstaja še katera druga. Lp Nasha

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

14. dec 2007 20:44

Rimska kumina je kot prvo mleta začimba z meni izredno prijetnim vonjem in okusom. Jaz sem jo do zdaj zasledila v trgovini Jablana-BTC tržnica- mogoče pa bi jo znali imeti tudi v Kalčku. Zunaj so jo dobi brez problema. Če jo imajopri najboljšem sosedu, Šparu ali kje drugje pa ne vem, ker tja navadno ne zahajam. lp Vesna

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

23. jan 2008 6:38

Tiste ki sojo sejete,oziroma jo doma pridelate me zanima,kdaj jo sejete,in koliko nege zahteva,ter kje kupite seme,imam bolj majhen vrt vendar bi pa prav za firbec provala nekaj sadik,mogoče bi mi pa uspela, anaeva

BettyLu  

član od: 29.5.2006

sporočila: 24

23. jan 2008 10:08

Pri nas v nedeljo namesto goveje juhe kuhamo že več kot petnajst let čisto sojino juho. Razlike pa ne opazi tudi ta hud mesojedec.....Na osebo pest soje v zrnju zvečer namočiš v vodo. Naslednji dan opereš in daš kuhat v svežo vodo. Dodaš korenje, kolerabo, peteršilj, zeleno, čebulo, česen, sol, poper v zrnju, lovorjev list, koriander, žajbelj, rožmarin, timijan. Kuhaš do mehkega. Juho precediš, zakuhaš, pred serviranjem pa zabeliš z olivnim oljem. Iz kuhane soje pa ponavadi naredimo sojin namaz: zmiksaš sojo, dodaš malo olivnega olja, česen, peteršilj, baziliko (boljše so sveže začimbe), mleto papriko, svežo papriko, sol, poper, po želji malo kečapa in konzervo tunine. Seme soje imamo pa tudi že več kot petnajst let, tako da mislim, da je naša soja še gensko čista. BettyLu

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

23. jan 2008 12:50

Jaz si ne delam nobenih problemov glede soje: jem vse po vrsti, kar dobim ali kupim, svezo ali konzervirano!Ze 20 let pijem sojino mleko (tudi v kavi), od zacetka sem ga cele kartone kupovala v Avstriji, ker ga pri nas takrat se niso imeli. Stara sem 60 let, sem vegetarianka in sem bila zadnjic pri zdravniku, ko sem bila stara 37. let (ZZZS me ima sigurno na posebni listi ljubljenk!)

Nena

 

 

Nena-morje

emily  

član od: 11.6.2007

sporočila: 432

23. jan 2008 13:31

Zanima me, koliko časa ima rok trajanja sojino mleko, ko ga enkrat odpreš, ker bi ga verjetno pila samo jaz in še to kot dodatek k ječmenovi kavi. emily

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

23. jan 2008 14:34

Po navadi v enem dnevu popijem ves liter, sem pa istega pila ze tudi tri dni, pa je bilo cisto v redu!

lp Nena

Nena-morje

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti