Odpovedno pismo

tema je zaklenjena

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

tema odprta - 6. dec 2007 17:41 | ogledi: 9.718 | odgovori: 13

Lepo prosim za pomoč. Nikjer na internetu ni niti enega primera pisne odpovedi. V kratkem bom menjala službo in moram sedanjemu delodajalcu nesti pisno odpoved. Prosim, če mi lahko kdo pomaga, ker odpovedi nisem še nikoli pisala in ne bi rada jutri še enkrat popravljala ali pa da bi jo napisala nepopolno.

Hvala za vsak nasvet.

ariella

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

6. dec 2007 17:47

Mislim, da bo dovolj, če napišeš: Jaz ta pa ta, z dnem tega in tega dajem nepreklicno odpoved delovnega razmerja. Datum in podpis Kratko in jedernato, brez kompliciranja. Mislim, da ga ni zakona, po katerem bi bila dolžna svojo odločitev pisno utemeljevati. Če se motim, me prosim popravite. LP Drejček

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

6. dec 2007 17:48

mislim da to ni takšen problem napisati in če ne boš našla nikjer tega potem jo sestavi sama in sicer tako, da navedeš svoje osnovne podatke, kot naslov napišeš odpoved in potem navedeš zakaj podajaš odpoved. verjetno ni potrebno na dolgo in široko razlagati zakaj si se odločila zamenjati službo, par stavkov bo dovolj. če ti niso naredili nič hujšega se da vse lepo rešiti na stopnji tolerance in normalnega odnosa. tudi če nočeš imeti več opravka z njimi reši to na najboljši možen način, mirno. nektarina

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

6. dec 2007 17:52

Ko je fant pisal odpoved, je tudi napisal tako enostavno, kot sta ti svetovala drejček in nektarina. Kot razlog pa je navedel novo službo v kraju prebivališča - kar je bilo res. jessy6

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

6. dec 2007 18:06

Mislim, da ti ni treba pisati razloga za odpoved. jade

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

6. dec 2007 18:08

kako naj napišem glede datumov odpovednega roka, ker bi prosila, da bi bil manj kot 30 dni - bi se dalo zmenit, samo "prosit" jih moram. Ne morem sestavit nobenega pametnega stavka - saj komu drugemu bi znala, samo sedaj ko se gre pa zame, je pa kriza, ker sem te dneve tudi precej v stresu ariella Sporočilo je spremenil(a) ariella_3 dne 06. dec 2007 18:10:19

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

6. dec 2007 18:19

Če želiš krajši odpovedni rok, stvar ni več tako enostavna, saj v tem primeru pa moraš utemeljiti, zakaj pričakuješ krajši rok - ki ti ga pa firma seveda ni dolžna skrajšati, saj lahko zahtevajo od tebe, da pogodbene obveznosti izpolniš oziroma so v tem primeru upravičeni do odškodnine. Zaprosiš torej za sporazumno prekinitev delovnega razmerja z dnem tem in tem. V takem primeru tvoj delodajalec upravičeno pričakuje, da navedeš razlog, zakaj ne moreš čakati, da poteče v pogodbi določen odpovedni rok. Ko pa že sama pišeš, da bi se to dalo zmenit, potem pač nimaš kaj skrbeti. Lep pozdrav, Sonja

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

6. dec 2007 18:31

Podjetje d.o.o. Kapitalistična 1 1000 Ljubljana

 

Polževo selo, 34. november 2007

Lojzka Posedel Proletarska BB 0000 Polževo selo

 

 

 

Odpoved delovnega razmerja

 

 

 

Spodaj podpisana Lojzka Posedel prosim za sporazumno predčasno odpoved pogodbe o zaposlitvi, sklenjene za (ne)določen čas, z datumom 32. 12. 2007.

 

 

 

S spoštovanjem,

                                Lojzka Posedel

tjas

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

6. dec 2007 18:35

Kak razlog neki. Sej vsi vemo, zakaj človek da odpoved. Pisna odpoved je itak zato, da zadostiš zakonu in da ti začne teči odpovedni rok. Potem je pa stvar ustnega dogovora z nadrejeni. Srečno pri pogajanjih o predčasni odpovedi. Zadnje čase kar vidim primerov, delodajalci niso ravno voljni deliti kake odpustke. Verjetno bo krivo decembrsko vzdušje

tjas

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

6. dec 2007 20:01

tjas je napisal/a:

Podjetje d.o.o. Kapitalistična 1 1000 Ljubljana

 

Polževo selo, 34. november 2007

Lojzka Posedel Proletarska BB 0000 Polževo selo

 

 

 

Odpoved delovnega razmerja

 

 

 

Spodaj podpisana Lojzka Posedel prosim za sporazumno predčasno odpoved pogodbe o zaposlitvi, sklenjene za (ne)določen čas, z datumom 32. 12. 2007.

 

 

 

S spoštovanjem,

                                Lojzka Posedel

tjas
Točno tako, samo na Lojzinem mestu bi rajši kot prosila za sporazumno odpoved, predlagala sporazumno predčasno prekinitev...itd. Prav zaradi razlogov ki jih Tjaš navaja v naslednjem postu; če jih prosiš za nekaj, so takoj v situaciji, kjer samo oni bolj ali manj velikodušno o nečem odločajo. Če pa nekaj predlagaš, si enakopravna partnerica, kar je, če gre za sporazumno odločitev, tudi res. nola

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

6. dec 2007 21:12

Če se ti ne mudi, lahko jutri v pisarni pogledam kako smo to naredili mi, ki smo se samo "preselili" z s.p. na d.o.o. Pa smo morali podpisat odpoved in podpisat nove pogodbe.... (je bil tudi inšpektor tukaj in je rekel da je ok). Ker zdej grem delat piškote in torto pa se mi ne ljubi čez dvorišče u papirje brskat... Lp E.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti