Cene

GOSPAKATJA  

član od: 27.11.2007

sporočila: 259

tema odprta - 5. dec 2007 21:47 | ogledi: 1.776 | odgovori: 6

hoj! ta teden malce več brkljam po internetu ( iščem ideje za darila ) in sem opazila, da , najmanj; na 1/2 strani, ponudniki sicer gostobesedno opisujejo izdelke in njihovo lepoto, korisnost, uporabnost in sploh in oh!. dobiš tudi naslove , tel. številke, mobi številke, celo imena prodajalcev. manjka pa cena ! a ni cena del ponudbe ? česa pa se bojijo, da se bomo cen ustrašili ? če se bojijo tega, s ceno ; očitno, nekaj ne štima. ali kvaliteta ne ustreza ceni ali pa nimajo zaupanja v izdelek , ki ga ponujajo.mene to , da cena ni navedena, ampak moraš nekam klicat, da ti jo povejo, odvrača od ev. nakupa. mogoče sem edina, kaj vem. a se vam to zdi v redu?

GOSPAKATJA

seherezada  

član od: 19.11.2006

sporočila: 256

5. dec 2007 23:17

Kadar vidim, da ni napisane cene, je to zame znak, da je izdelek zelo drag. Namreč, ljudje kot kupci smo pač takšni, da ko vidimo, da nam je kaj predrago, začnemo iskati cenejši izdelek. Trgovci, ki to vedo, nas pa na tak psihološki način (brez objavljene cene) spravijo v svojo trgovino. In ko smo enkrat tam, bomo stvar verjetno kupili. seherezada

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

5. dec 2007 23:32

Ta trgovec lahko ne ažurira svoje strani tako hitro, da bi lahko vnašal spremembe cen. Zato navedejo kontakt, da lahko pokličeš in izveš ceno. Lahko pa je to tudi stran uvoznika ali zastopnika, njihov izdelek se prodaja v več trgovinah, ki prosto oblikujejo ceno, pa je ta različna. Ena možnost je tudi ta, da je cena izdelka odvisna od drugega dejavnika (barva, kakovost, material, dimenzija), pa zato ni navedena. matilda

magdi  

član od: 29.10.2007

sporočila: 12

7. dec 2007 22:30

Tudi mene moti, če ni napisane cene - pa naj bo to v trgovini ali pa na trgu! Če že v izložbi ni videti cene, sploh ne stopim v trgovino. Tudi na tržnici je še dosti stojnic z napisanimi cenami in kupim pri njih in ne pri tistih, ki te najprej pogledajo in ocenijo, potem pa povejo ceno. Še tako nas prevečkrat žejne peljejo čez vodo! magdi

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

7. dec 2007 23:22

Mene pa moti da ni napisane cene za kilogram- v konkretnem primeru gre za kruh-, ampak za kos. Nedolgo sem v eni od prodajaln videla, da je bila cena koruznega kruha navedena samo za kos in ko sem vprasala, koliko je potem kilogram, sta ga kar dve prodajalki tehtali in skusali zracunati kaksna bi bila cena za 1 kg. To namrec zelo, zelo ,zavede...!!! lucka

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

8. dec 2007 6:45

magdi, nova na kulinariki, dobro došla.

Glede cen se popolnoma strinjam s tabo, če ni cene se mi zdi ponižujoče. Zgledujemo se po američanih v marsičem, po moje v glavnem negativno ( nasilje, vrednote........ ), lahko bi po čem pozitivnem, in ena od teh stvari so cene: pri njih so zmeraj napisane cene tako,  da takoj veš na čem si ( sediš v lastnem stolu v SLO in lahko zveš kakršno koli ceno v ZDA ). 

ežoj

magdi  

član od: 29.10.2007

sporočila: 12

8. dec 2007 13:09

ežoj, hvala za dobrodošlico! Na kulinariki nisem tako nova, kakor izgleda, samo v pisanju sem bolj slaba. Raje si preberem recept ali pa pogledam po forumu, potem pa že zmanjka časa za pisanje. Sedaj pa naprej kuhat, da bo še kaj od dneva! Lep pozdrav vsem in dober tek! magdi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti