Mulce

GOSPAKATJA  

član od: 27.11.2007

sporočila: 259

tema odprta - 5. dec 2007 21:24 | ogledi: 13.661 | odgovori: 9

hoj! na primorskem nismo delali krvavic, pač pa "mulce", ki so se naredile "na sladko", s pinoli, jabolki, sladkorjem...in se niso "učrevile", pač pa so bile do uporabe v skledi. tik pred uporabo pa si jih pocvrl. a katera , mogoče, pozna ta pravi recept za sladke "mulce"?

GOSPAKATJA

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

5. dec 2007 22:46

Si mi obudila spomine, moja nona jih je delala. Vem, da se je svežo prašičjo kri kuhalo z dodatkom začimb (cimet, klinčki, piment, ....), sladkorja, rozin in pinjol. Žal pa natančnega postopka ne poznam, nona pa tudi ni več živa, da bi jo vprašala :(

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

6. dec 2007 8:42

GOSPAKATJA pokukaj na zasebni mejl

GOSPAKATJA  

član od: 27.11.2007

sporočila: 259

6. dec 2007 8:49

morska medvedka hvala ! nimam pojma ali je to to. zadevo sem ,vedno , le s slatjo jedla, nikoli pa se nisem pozanimala, kako se pripravlja.bo treba probat ! GOSPAKATJA

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

6. dec 2007 9:01

To kar sem ti napisala, je nekako tradicionalni recept. Dejmo temu tako rečt. Mislim pa da v vsakem kraju delajo določeno jed malce drugače.... Bi mogla uprašat kakšnega starejšega sovaščana da ti razloži Lp E.

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

6. dec 2007 9:25

Piši matildi na ZS, smo imeli enkrat lani debato o mulcah...pa še en izraz je bil za zelje tak luškan, ampak sem ga pozabila. Ognjič

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

31. jan 2015 7:47

Je kdo iz Primorske in je delal omenjene klobase tole sezono ali pa jih ima v zamrzovalniku? Tudi kožarica, jatrnica in pljucnica me zanima.
Kupil bi par ali dva....

Javite.



---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Sporočilo je spremenil(a) MBrando dne 31. 2015 07:55

emalisej  

član od: 16.1.2013

sporočila: 60

1. feb 2015 13:17

Upam, da jih kaka članica doma izdeluje. Vse naše klobase so hitro pokvarljiva roba, sploh kožarice.In te bi ti svetovala, da jih sprobaš, ker so res odlične. Odkar je moj stric pokojen (edini žlahtnik, ki je redil svinje,jih zelo težko dobim.Zelo malo ljudi ima še domače svinje in še tisto, kar izdelajo mesnin, je samo za domačo rabo.Mogoče bi kontaktiral katero kmetijo, ki organizira osmice ali ima kmečki turizem- ti bi jih znali imeti. Sama jih kupujem od kmetije Žgajnar s Postojne, ker jih prodajajo na stojnici v Hipermarketu v Novi Gorici. Njihove kožarice se najbolj približajo okusu domačih.S em jih pa kupila tudi že iz Tolmina,pa so bile precej bolj mastne in drugačnega okusa. Moraš pa ujetičas kolin, da dobiš sveže. Sploh kožarice ljudje hitro pokupijo.

emalisej

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

2. feb 2015 7:19

emalisej je napisal/a:

Upam, da jih kaka članica doma izdeluje. Vse naše klobase so hitro pokvarljiva roba, sploh kožarice.In te bi ti svetovala, da jih sprobaš, ker so res odlične. Odkar je moj stric pokojen (edini žlahtnik, ki je redil svinje,jih zelo težko dobim.Zelo malo ljudi ima še domače svinje in še tisto, kar izdelajo mesnin, je samo za domačo rabo.Mogoče bi kontaktiral katero kmetijo, ki organizira osmice ali ima kmečki turizem- ti bi jih znali imeti. Sama jih kupujem od kmetije Žgajnar s Postojne, ker jih prodajajo na stojnici v Hipermarketu v Novi Gorici. Njihove kožarice se najbolj približajo okusu domačih.S em jih pa kupila tudi že iz Tolmina,pa so bile precej bolj mastne in drugačnega okusa. Moraš pa ujetičas kolin, da dobiš sveže. Sploh kožarice ljudje hitro pokupijo.



emalisej



Dragi prijatelj, hvala lepa za odgovor. Sem imel srečo in dobil sporočilo ene izmed SRČNIH članic tega foruma, katera mi bo v tem mesecu poslala dotične dobrote. 
Tako sem vesel...uf uf

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

emalisej  

član od: 16.1.2013

sporočila: 60

3. feb 2015 18:55

Toje pa super novica, ker je domače primorske mesnine res težko dobiti. zato imam tako rada ta forum.

emalisej

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti