Igra catan

pppp  

član od: 1.12.2005

sporočila: 231

tema odprta - 4. dec 2007 10:09 | ogledi: 3.598 | odgovori: 13

z možem se odločava za novoletna darila. za osemletnega sina sva si zamislila igro catan. imate izkušnje z igro in jo priporočate za nekoliko starejše otroke, ali je primerna tudi za igranje mlajših, seveda skupaj z starši. skratka, vaše izkušnje in mnenja. vsem najlepša hvala za pomoč.

pppp

Jessie  

član od: 10.6.2002

sporočila: 106

4. dec 2007 10:23

Igra je skoraj malo prezahtevna za 8letnega otroka, je pa strašansko zanimiva za malo starejše. Verjetno bo porabil precej časa, da bo osvojil razne strategije in mu bo zato mogoče dolgočasna. Poznam pa super igrico Jungle Speed, ki je setavljena iz kart in lesenega "totema". Igralci si razdelijo karte med sabo tako, da jih ne vidijo, nato pa jih en za drugim odpirajo (eno naenkrat). Na kartah so različni vzorčki v različnih barvah. Vse kar moraš naredit je, da opaziš na mizi dva enaka vzorčka, nato pa čim hitreje zgrabiš totem, ki stoji na sredini mize. Ker so si vzorčki zelo zelo podobni, je vedno polno smeha. V moji družbi (smo študenti) je ta igra pravi hit in imamo vsak svoj komplet, da je vedno na voljo, ne glede na to, pri kom se dobimo. Lep pozdrav

teacher  

član od: 16.10.2007

sporočila: 68

4. dec 2007 10:28

Ja, ta Jungle Speed je super, samo pri nas se ga ne da dobit (ali pa imam napačne informacije). Tudi jaz mislim, da so Naseljenci otoka Catan nekoliko prezahtevna. Jaz bi raje še eni dve leti počakala. Lahko pa poskusite s kakšno drugo igro - Kviz za otroke, Boogle(ne vem, če se res tako napiše)... teacher

hruškabanana  

član od: 10.4.2007

sporočila: 178

4. dec 2007 10:29

pri nas doma prirejamo prave turnirje z igrico naseljenci otoka catan... sicer pa mislim, da obstajajo tudi v sloveniji posebna tekmovanja, ki se kasneje razširijo tudi na meddržavna področja... na teh turnirjih igrajo v večini otroci... se mi zdi...:))) jaz sem igrico kupila svojemu fantu za 29 rojstni dan, sedaj je pa največji "fan" te igrice moj oče... hočem samo povedati, da je igrica v večini namenjena otrokom, ampak hitro zasvoji tudi odrasle... všeč nam je, ker igrica nikoli ni dolgočasna in je ob vsaki igri popolnoma drugačna... če se po par letih naveličah osnove (kar malce težko verjamem:)) lahko še vedno dokupiš dodatke za razširitev osnovne igre in se podaš v nove zmage... je pa to igrica pri kateri je treba razmišljati in taktizirat... (kar bo osemletnik verjetno hitro obvladal) mi smo s to igrico preživeli marsikatero lepo deževno popoldne ob skodelici toplega kakava (pa smo že stari... no, moj fant in oče mislim, jaz sem izvzeta:))) ... in ti popoldnevi so se hitro zavlekli pozno v noč... toplo priporočam... lep pozdrav. hruškabanana

hruškabanana  

član od: 10.4.2007

sporočila: 178

4. dec 2007 10:37

http://www.laserplus.si/igre/catan/turnirji.php aha, sem si malce pogledala... najmlajši udeleženec turnirja ima 8 let... najstarejši 46. (no, moj oče bo torej kmalu kandidat za najstarejšega...:)) sicer pa ti svojega otroka najbolje poznaš... pa boš najbolje vedela... jaz mislim da so osemletniki že marsičesa sposobni:) boogle se meni zdi malce dolgočasen... jungle speed pa ne poznam... bo treba nabavit... se ga res ne dobi v slo? bi ga kupila fantu za božič... (pa da ne boste mislili, da smo pri nas kakšni igralniški manijaki... pred naseljenci igric še povohali nismo:) bom tudi jaz hvaležna za kakšno informacijo o jungle speed. hruškabanana

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

4. dec 2007 10:41

Ima kdo mogoče izkušnje z novo verzijo catan-a za dva? Bi kupila mami za darilo, imata rada razne igre, še posebno njen partner - je to primerno, ali sem čisto mimo udarila? katka

hruškabanana  

član od: 10.4.2007

sporočila: 178

4. dec 2007 10:46

vau, spet jst... midva imava tudi igro za dva... in je super... imava še izgubljena mesta, ki jih včasih pustiva pri mojih starših in sta potem čisto preč in igrata do dveh zjutraj če je treba... (drugače sta popolnoma normalna človeka:))) torej, tudi igrico za dva priporočam, čeprav jo midva s fantom bolj malo igrava, ker potrebuješ eno veliko površino za igranje, midva je pa v garsonjeri (verjeli ali ne:) nimava... razmišljam, da bi pisala na laserplus, da mi začnejo kakšne procente od prodaje nakazovat... :) hruškabanana

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

4. dec 2007 10:50

Ampak, saj obstaja tudi Catan Junior? Saj lahko kupita to različico... s0ncek*

Jessie  

član od: 10.6.2002

sporočila: 106

4. dec 2007 11:05

Jungle Speed se dobi (ali pa se vsaj je dobil) v InterSparu. Vendar samo osnovna verzija. Obstaja še nekaj nadgradenj s še bolj tricky vzorčki, teh pa ni. Lep pozdrav

teacher  

član od: 16.10.2007

sporočila: 68

4. dec 2007 11:44

Ja, Jessie, v Intersparu se je dobila osnovna verzija, ampak je bila v trenutku razgrabljena. Te nadgradnje so pa res zafrknjene, sploh, če je ena zelo pozna ura in ničesar ne ločiš več. No, če bere kakšne trgovec, bo ugotovil, da je tole ena odlična tržna niša Nisem pa vedela, da obstaja tudi otroška verzija Catana. Ali se dobi povsod? Sem gledala v Intersparu in so imeli samo običajno verzjo. teacher Sporočilo je spremenil(a) teacher dne 04. dec 2007 11:45:11

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti