Help !!! - mikrovalovka

neznan uporabnik

tema odprta - 6. avg 2002 18:59 | ogledi: 2.972 | odgovori: 8

Za darilo sem dobila mikrovalovno pečico, vendar v njej ne znam pripraviti nič drugega, kot kokice, riž in kavo. Prosim pomagajte. Zelo bom vesela kakršnega koli recepta, tudi takšnih, ki vključujejo pripravo hrane z uporabo žara v mikrovalovni pečici.

Hvala, Candy27

candy27

Temo je spremenil(a) candy27 dne 06. avg 2002 19:02:30

neznan uporabnik

8. avg 2002 16:37

Hvala Jernej, vendar sem ta članek prebrala že pred pisanjem na pomoč. Tu je sicer zelo dobro razloženo delovanje mikrovalovne pečice, o čemer sem se že seznanila, mene pa zanimajo predvsem recepti za kuhanje. Nekaj sem jih sicer našla med recepti, vendar gre bolj za kakšne posebne jedi in sladice, mene pa zanima, koliko časa naj kuham kaj in na kakšni moči. POMAGAJTE prosim! Mojca candy27

neznan uporabnik

8. avg 2002 22:22

Tudi san imam mikrovalovko, ki sva jo z ženo njega dni dobila za darilo, povem pa ti, da pri kuhanju uporabi sredstvo, ki ti tisti trnutek najbolj ustreza. Mikrovalovka je v glavnem izhod v sili, jo pa z veseljem uporabim v pravem trenutku. Nekaj na hitro odmrznem, pogrejem krožnike, na hitro pripravim pečene paprike ali sendvič jajčevci, sir, paradižnik, slanina, itd. Pravo kuhanje se dogaja še vedno in se tudi vedno bo na štedilniku, najbolje v debeli emajlirani litoželezni posodi, pa brez AMC-ja. Nikar ne poskušajte speči pasje radosti v mikrovalovni pečici. Ta vam bo vedno eksplodirala v trenutku, ko jo boste hoteli obrniti. marjan zajc

Barbara Cuzak  

član od: 20.3.2002

sporočila: 108

9. avg 2002 10:09

Jaz uporabljam mikrovalovko kot dopolnitev in hitrejše ali brezskrbno kuhanje. NAjvečkrat pripravim krompir, ki ga zavijev v bolj vlažno krpo in odvisno od količine kuham 2-3 minute po krompirju nikoli pa več kot 12 minut. Še toplega pustim v krpi, če me ni več doma ali ga s krpo preložim v suho krpo in dobro zavijem. Skuham tudi bel riž, ki se mi nikoli ne prime. Ali pa pečem pecivo. Pripravim navadno mešanico jo zlijem v pekač primeren za mikrovalovko ali jensko posodo in ga pečen tam 10-12 minut 16 min. je že preveč. Kuham tudi gres, ki je narejen v 2 minutah. (uporabi visoko posodo in pokrov). Drugače se če se le da kuham na šorhetu kot bi temu domače rekli. Moja mikrovalovka mi je že odslužila plačano ceno, saj sem mamica in je bilo potrebno pogrevati mleko tudi do 5 flašk na večer oz. do jutra. In to je 5 minut skupno v mikrovalovki, na klasični način pa bi bilo 30 minut in več. Pa veste kako je ko otrok hoče imeti mleko, v tem trenutko ne pa čez 5 minut. Barbara Cuzak

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

9. avg 2002 13:25

Pozdravček! Pojdi v knjižnico, pa si sposodi knjigi Marinke Pečjak "Kuhajmo v mikrovalovni pečici" in "Kuhanje v kombinirani mikrovalovni pečici", potem pa malo kombiniraj vse skupaj. Pri nas jo uporabljamo, kot večina ostalih, za odtajevanje in pogrevanje jedi. Loni

Fani  

član od: 18.7.2002

sporočila: 371

12. avg 2002 7:29

To knjigo je res težko dobiti, mikrovalovka pa večkrat na teden vzbudi kakšno vprašanje. Na blef sem poskusila skuhati stročji fižol, vendar ni najbolje uspelo. Se stročji fižol sploh skuha z MV? Koliko časa, kolikšna moč valov, v koliko vode? Zaenkrat nisem poskusila kuhati še nobene zelenjave, npr. cvetača, brokoli, korenček ipd. V vodi ali brez? Čas, moč valov? Ali največjo moč 750W uporabljam tudi za kuhanje npr. stročjega fižola ali samo pogrevanje tekočin, kot piše v navodilih? In samo še nekaj: ali gospa Marinka kaj razmišlja o ponatisu knjige? Lp, Mimi

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

28. avg 2002 1:01

Strocji fizol kuhas v vodi, medtem ko za cvetaco, brokoli ali korencek das samo dve zlici vode in pokrito kuhas pribl. 10 minut, cas je mocno odvisen od kolicine hrane in seveda od moci pecice. LP, R. Sporočilo je spremenil(a) rebecca dne 28. avg 2002 01:02:10

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti