Kuhanje v mikrovalonih pecicah?

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

tema odprta - 17. apr 2002 21:04 | ogledi: 5.447 | odgovori: 8

Pripomba ge. Marinke, da je na Kulinaricni Sloveniji bilo ze marsikaj razjasnjenega me je spodbudila, da sem bolj natancno pogledala kaj vse je bilo povedanega na to temo. Rezultati so me presenetili.

1) Tu je resnicno za zacetnika skoraj preobsiren clanek ge. Marinke, katerega ne boste takoj nasli. Zal!

2) V stirih forumih se nahaja 17 tem s skupno 86 odgovori; od tega pet tem ni dobilo niti enega odgovora!!, dve temi sta se sprevrgli v debato, ki nima z MVP ali njihovo uporabo nobene povezave, v eni temi ocenjujemo aparate, v eni temi pravilno izbiremo pecico, v petih temah je nasvet: preberi clanek g. Marinke ali njeno knjigo, ki pa so zal razprodane. (17-5-2-1-1-5 = 3 teme, ki so bile zame zanimive). Glede na to, da trenutno obstaja sest forumov s skupno 971 temami (in 5982 sporocili) predstavlja 17 tem le slaba 2%.

3) Med recepti sem jih nasla 27 za kuhanje v mikrovalovki, kar ponovno predstavlja slaba 2% vseh (kjer jih je trenutno 1340).

4) Med drobnimi nasveti je 5 vprasanj v zvezi s kuhanjem v MVP – en odgovor razlozi kuhanje in peko krompirja, ostali stirje pa bralca usmerijo k razprodanim knjigam ge. Marinke.

Kuhanje v MVP za nekoga, ki to pocne vec kot 30 let res ni tezko (tako kot priprava krofov ali potice ne), ko pa to pocnes prvic ti je ogromno stvari nejasnih. Splosna navodila so kljub vsemu samo splosna navodila, nekaj drugega pa so osebne izkusnje, teh pa na tem forumu ni. Mislila sem, da je forum namenjen izmenjavi izkusenj, tudi med zacetniki, dejstva pa zal govorijo drugace. Mislim da je mnogim kuhanje v MVP se vedno uganka, ker pa ze poznajo odgovore na svoja vprasanja jih raje ne zastavijo.

Za vse, ki vas ta tematika zanima: na emki sem nasla knjigo, ki se ni razprodana. Naslov bom izpustila ker ne delam reklame.

Lep pozdrav, R.

neznan uporabnik

18. apr 2002 6:59

Uau, ma si pa res dobro to preštudirala. Jaz še vedno z mojo MVP samo pogrevam in pogrevam in pogrevam, dana na dan, zame, za mojega dragega... Kuhat skoraj nimam namena. Sem pa en dan imela za odtajat gobe (zblanširane štorovke) in mi nikakor ni uspelo. Potem sva z mojim s skupnimi močmi nekaj preučila in končno so se gobe le odtalile, vendar so bile tople... Pa sem jih kljub temu spražila in so bile dobre in niso škodile zdravju. larisa

Ina  

član od: 20.11.2001

sporočila: 58

18. apr 2002 8:44

Da še jaz pristavim svoj lonček - v receptih na KulSlo za mikrovalovno pečico je sicer navedeno koliko minut naj se stvar kuha ali peče pri nobenem receptu pa ni navedeno na kakšni moči mikrovalov - verjetno je razlika 5 minut pri 250 W ali 5 minut pri 750 W. Glede navodil za uporabo pečice pa - saj so bila priložena, ampak tako splošna in skopa, da si pri najboljši volji nisem mogla pomagat z njimi. Rebecca, kaj pa, če bi nam vseeno zaupala ime knjige, ki si jo našla na emki?

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

18. apr 2002 16:47

Naslov je: Dobrote iz mikrovalovne pecice, sodi pa v zbirko Zdravo dobro in preprosto. Ina res je kar pravis, verjetno je nekje omenjeno, morda v prvem receptu ali pa clanku, kaksna je moc pecice, vendar pa nimam toliko casa, da bi vsakic ko me kaj zanima detailno precesala celotno Kulinaricno Slovenijo. Ce informacije, ki jo iscem ne najdem, je to zame kot da je ni. Ne me razumet narobe, to ni kritika. Je le preprosto dejstvo kako jaz funkcioniram in verjetno se marsikdo. Larisa, tudi moj namen ni postati vrhunski kuhar, se mi jo zdi pa skoda uporabljat le za pogrevanje. Posebej ker je v njej zelenjava pripravljena hitreje in bolj okusno kot pa v veliki kolicini vode. Vsec mi je tudi hrustjavo pecena slanina, ki ni napojena z oljem.... Se nekaj. Na mrezi sem nasla navodila za MVP, ki sicer ni tvoj model, morda ti bi pa koristil. Na zalost je le v anglescini. Sporoci ce te zanima. Je PDF format. Pozdrav, R. Sporočilo je spremenil(a) rebecca dne 18. apr 2002 19:37:33

Morska deklica  

član od: 14.9.2001

sporočila: 114

19. apr 2002 8:44

Rebecca! Tudi jaz si želim svojo mikrovalovko uporabljati še za kaj drugega kot za odmrzovanje in pogrevanje. Imam jo že kakšno leto, pa sem se šele pred nekaj tedni prvič opogumila in v njej skuhala krompir v oblicah. Bil je odličen, zato bi rada poskusila še kaj. Ali mi lahko zaupaš, kako pripraviš zelenjavo (v vodi ali ne, koliko časa, pri kakšni moči) in pečeno slanino? Jaz imam MV od Moulinex-a in sicer Simbio Grill, z močjo 800 W. Tudi mene bi zanimala navodila, ki si jih našla. Ali lahko napišeš naslov, kje si jih dobila, ali pa mi jih pošlješ na naslov: kuharcek@email.si Hvala! Irena Irena

Keka  

član od: 6.5.2002

sporočila: 83

7. maj 2002 16:28

Pridružujem se nesrečnicam, ki imajo mikrovalovno pečico, pa jo neznajo uporabljati za kuhanje. Imam Moulinex DIALOG COOK 1100 W. Kupila sem jo z namenom, da si prihranim čas, sedaj pa v njej samo pogrevam in odmrzujem. Če imaš kaj receptov lepo prosim, da jih objaviš. Hvala in lep pozdrav Keka Ksenija Sakac

Meta J.  

član od: 30.8.2001

sporočila: 14

7. maj 2002 20:09

Jaz pa imam MVP, ki je vgrajena v pečico štedilnika in na ta način je uporabna razen za odtajevanje in pogrevanje, kar je še vedno njena glavna naloga, tudi za dodatno moč pri pečenju mesa v pečici. Takko se naprimer lasagne pečejo samo 20 minut, in sicer 180 stopinj in zraven 180 W od MVP. Ali pa naprimer velike pečenke, kot je gos - skupaj z mikrovalovi se 2,5 kg zverina peče samo 1 uro. Kar se pa tiče kuhanja samo z mikrovalovi pa enostavno ni smotrno, ker za 4 krompirje rabiš enkrat več časa kot za dva krompirja in to je skoraj toliko kot recimo na plinu. Meni se ne zdi, da gre za kašen bistven prihranek pri času. ZELO pa mi je všeč. da imam MVP kadar kaj pečem in sem pozabila namočiti rozine v rum: samo 2 ali min na 180W, ali topljenje čokoladne glazure: 10 dag, 5 min, 180W (se nikoli ne zasiri ali prismodi, čeprav je treba bolj paziti pri beli čokoladi), ali ko pozabim zmehčati maslo za peko: 100 g 30 sekund na 300 W, ali polnjena jabolka (npr z rozinami in orehi ali z brusnicami): 4 kom, 600 W, 8 minut ali jabolčna čežana: jabolka, sladkor, malo vode in naj se dela pri maksimalni moči nekaj minut: potem samo še malo potlačiš, ali če ste "suckerji" za svež kruh: 2 zmrznjeni žemlji: 50 sekund, 300W Mislim pa, da je tudi pri odtajevanju treba imeti malo več potrpljenja ali časa kot smo ga lačni pripravljeni tisti moment žrtvovati: če daš preveč vatov, potem se malo skuha. Če pa n.pr. cca 35 dag stročjega fižola odtajuješ pet min na 150w, ga obrneš in še 3 min na 150 watih, potem ni več zmrznjen v kepi in ga lahko razporediš po ekonom loncu, da se enakomerno in hitro skuha. Se mi zdi, da to vseeno pomaga oz. olajša delo. Več mi pa ta moment ne pride na misel. Če si kdo lahko kaj pomaga s tem, me veseli. Meta Jurc

Riko  

član od: 30.8.2001

sporočila: 275

8. maj 2002 10:50

Nesrečnici Keki! KRHKO SIROVO PECIVO(gougères) – za 6 oseb, modela 1100W in 900W 2 dl vode, sol in poper 90 g masla v kockah, 160 g presejane moke muškatni orešček, 100g ementalca 4 jajca (60/65 g) POTREBUJETE: 1 ponev, papir odporen na maščobo, mešalnik z nastavkom za gnetenje ČAS ZA PRIPRAVO IN KUHANJE: 40 minut 1.V ponev zlijte vodo, dodajte ščep soli in maslo. Zavrite, dodajte moko in mešajte dokler testo ne odstopi od dna ponve. Pustite, da se ohladi. 2.Papir namastite in pomokajte in položite na zgornjo rešetko oz. na vrtljiv krožnik. Nastrgajte sir v skledico in postavite na stran. 3.Ohlajeno testo pregnetite v mešalniku pri srednji hitrosti. Dodajajte po eno jajce. Gnetite dokler niso jajca gladko umešana. Nazadnje dodajte sir, sol in muškatni orešček. 4.Z dvema čajnima žličkam razporedite majhne kepice po papirju. Pečico pred tem ogrejte na 200°C (6 minut, način MICRO). 5.Rešetko položite na vrtljiv krožnik. Pecite 20-25 min v načinu AIR pri 200°C. Pustite, da se pecivo ohladi pri priprtih vratih pečice. Postrezite toplo z aperitivom ali kot predjed s solato. PEČEN LOSOS S HOLANDSKO OMAKO– za 3 osebe 1 lososov file s kožo, 450 g (4 cm debel) 1 žlička olivnega olja 1 žlica vinskega kisa 1 šalotka 2 majhna rumenjaka 80 g zmehčanega masla, narezanega na kocke sol in poper POTREBUJETE: skledo, stekleno posodo premera 14 cm ČAS KUHANJA I PRIPRAVE: 10 min 1.Rahlo naoljite lososov file in ga položite v posodo. 2.Posodo postavite na rešetko in pecite ribo tako, da je koža obrnjena proti grilu: MICRO+GRILL 400W: 5 min 30 (zgornja rešetka) Pustite stati v pokriti posodi. 3.Olupite šalotko in jo drobno nasekljajte. Stresite v majhno posodo in zmešajte z vinskim kisom in žlico vode. Kuhajte v načinu MICRO: 1 min 30. Potem precedite. 4.Stepite zmehčano maslo in kuhajte 20 s. Dodajte rumenjake in stepajte, dokler se sestavine popolnoma ne zmešajo. 5.Kuhajte: 15 s pri 890W. Pazite, da omaka na zavre. Ko je skuhana, še enkrat stepite. Postrezite z lososovo omako. Okrasite z mešanimi zelišči. Zraven postrezite kuhan krompir in grah. Za 850W model lahko vzamete polovične količine in pečete 20 minut na rešetki ali pripravite enako količino testa in pečete v dveh delih na rešetki. ------------------------------------------ /Recepta sta prevedena iz »Užitek kuhanja v MV« dveh francoskih avtorjev, ki so pripravljeni za kombinirano Moulinex DIALOG COOC mikrovalovno pečico (mikrovalovi, žar/pečenje in konvekcijsko kuhanje), s samodejno ali ročno nastavitvijo, 27-litrske, moči 1100W (900 W)./ Možno pa ju je, s prilagoditvijo, uporabiti tudi za druge MV. Lep pozdrav! Riko

Keka  

član od: 6.5.2002

sporočila: 83

8. maj 2002 21:19

Zahvala Riku Najlepša hvala za recepte. Z veseljem jih bom preiskusila. O rezultatih Vas obvestim. Se priporočam tudi v bodoče. Tudi knjigo bom poiskusila kupiti, če jo sploh kje še imajo. Do sedaj mi ni uspelo najti nič, kjerkoli sem vprašala. Še enkrat hvala in lep pozdrav. Keka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti