Goljat - dekoracija tort, 24.11.2007
Imaš več možnosti.
Lahko spečeš biskvit v posodi take oblike. Jaz sem naprimer pekla biskvit v tefalovem voku brez ročaja (ki se ga je kupilo v merkatorju na točke). 2x prerežeš in nadevaš po želji.

Pri tej sem pekla biskvit v rostfraj jušniku:

Lahko pa spečeš par rolad, namažeš z marmelado (ali na tanko s kremo), zaviješ in režeš na rezine. S tem obložiš primerno skledo, posodo (prej jo obloži še s prozorno folijo, da lažje ven dobiš), namažeš s kremo, spet daš rolade, kremo.... na vrhu mora biti rolada, da je vsenaokor obložena z roladami. Daš čez noč v hladilnik in drugi dan zvrneš na krožnik. Krasiš po želji.
Ko prerežeš pa izgleda takole:
Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.
