Balkanska kuhinja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

26. nov 2007 9:33

Kyara, saj zaradi tega sem tudi zapisala, od kod je recept in poimenovanje te jedi, ker vem, da ponekod pod tem imenom pripravljajo drugojed.  Kolikor vem - saj me bo hitro kdo popravil, če znova kaj narobe napišem - pomeni izraz "čevap" na kose narezanao meso in potem pripravljeno za neko jed. Recept, ki sem ga napisala, izvira iz bosanskih krajev in smo ga v Sarajevu tudi jedli pod tem imenom pripravljeno na način, kot sem napisala.

Mamamia

 

mamamia

plopsa  

član od: 28.11.2006

sporočila: 441

26. nov 2007 10:22

klukuša batakuša,.... jaz to jed poznam pod tem imenom, naučila pa me jo je delati, prijateljica iz sarajeva,.... za testo zmešaš 2jajci 3/4l mleka sol moka (bela) vse to zmešaš v malo bolj gosto maso kot za palačinke, zliješ v namaščen pekač(nizki od pečice) notri pa naložiš kose piščančjih beder, katere si prej nasolila ali navegetala(stvar okusa, jaz uporabim vegeto), kosi pa naj bodo nekaj cm narazen, ker vse skupaj malo naraste. porineš v pečico pečeš dokler ni pečeno (lahko prerežeš kos mesa in preveriš) in koje pečeno ponudiš kos mesa skupaj s pečenim testom ,............. njamiiiiiiiiiiiiiiiii.................... ma sem si naredila lušte zdaj plopsa

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

26. nov 2007 10:33

A je slučajno kdo že omenil đuveč - ker kolikor sem do sedaj videla, vsi samo z mesom baratate, ena zelenjavica vmes pa tudi lepo sede. Vendelina jr.

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

27. nov 2007 7:48

Šele sedaj sem uspela najti čas, da prečekiram kulinariko in ob tem bi se rada zahvala vsem še 1x za ideje in mislim, da bom morala zato še enkrat sestaviti jedilnik. plopsa, za tole pa 1. slišim in deluje prav okusno.......katere začimbe pa bi še lahko uporabila namesto vegete, ker jo že nekaj let ne uporabljam. Fino je tudi zato, da bi s tem ponudila še drugo vrsto mesa in hkrati neke vrste prilogo. Predvidevam, da je palačinkina masa nasitna. Vendelina, tudi đuveč bo na mizi.............ostale pa so pisale v glavnem o mesnih jedeh zato, ker sem po njih v prvi vrsti spraševala. katjushka

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

29. nov 2007 11:09

plopsa, sem že našla recept (danes ga je nekdo ocenil). Po moje bodo fino presenečeni ......... katjushka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecsijasaja
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti