Zajtrk

TanjaG.  

član od: 6.7.2002

sporočila: 509

24. nov 2007 8:56

Moj mož vsako jutro zajtrkuje skodelo bele kave z musliji in kolač (če znese, spečem jogutov biskvit, marmorni kolač ali kaj podobnega, skratka neko enostavno biskvitno pecivo). Jaz pa po trenutnem navdihu (nosečniškem, priznam ): zdaj sem odkrila neke sparove riževe in pšenične kosmiče (vsebujejo tudi jagode in maline) z mrzlim mlekom, včasih kruh z medom, včasih kruh s svežim sirčkom ali namazom ali skuto, včasih jogurt, včasih kekse in belo kavo. Sin pa ne je kaj dosti za zajtrk, kak grižljaj, odpre se mu pa šele čez kako uro in takrat ima rad sadje, kruh z namazom, kruh s salamo, toast... TanjaG.

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

24. nov 2007 9:12

Jaz se potrudim zajtrkovati vsako jutro, pač malo prej ustanem. Imam pa dve varianti, ki jih menjam, en dan eno, drugi dan drugo, tretji dan spet prvo.....in mi ustreza. Zaradi sadja,ki se sezonsko sprminja ni nikoli enolično. Prva varianta je sadje z ovsenimi kosmiči, otrobi in lanenim semenom, druga pa sadje z jogurtom in lanenimi semeni. In obvezno velika skodelica zelenega čaja pred tem. Ninja24

Petrca_5  

član od: 28.8.2006

sporočila: 135

24. nov 2007 10:07

Pika Nogavička, če ti to ustreza, zakaj pa ne. Pa če je res velika skodelica kave z mlekom in nimaš fizičnega dela, je lahko do desetih čisto dovolj. Sploh pa, če ob desetih poješ nekaj takšnega kar bi drugače jedla za zajtrk, je to popolnoma v redu. Sama sem danes recimo šele vstala ;) , pa je ura deset proč, zajtrka pa še ni bilo. :))

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

24. nov 2007 10:37

Vsako jutro še kar z zaprtimi očmi pristavim kotlič za vodo in en velik lonček čaja Lapsa souchong me prebudi. Zadnja leta sem postala presenetljivo jutranja, pa tako pred zaresnim zajtrkom opravim še to in ono. Zajtrkujem pa mineštro od prejšnjega dne. Danes je s čičerko. Najbrž ni najbolj zdravo, sem se pa tega navadila pred leti v Arabiji. Vem, da je najbolj primerno začeti dan s sadjem, no saj tudi sama zjutraj utržem kakšno figo ali zdaj mandarino. Potem pa pogrejem mineštro pa delat. nola

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

24. nov 2007 22:22

Polnozrnat keks, zeleni čaj(junan green ali kaj v tem smislu- tistih z bolj nežnim okusom je škoda, ker zjutraj tako ali tako ni kaj z mano) in kapsulo ginsenga za zajtrk. Okoli 10-tih kapučino (čokoladni obvezno) kosmiči z jogurtom in sadjem(odvisno kaj je v akciji...-) Nola pa ga lahko piješ zjutraj. Imam ga paketek doma že skoraj leto dni, pa se še nisem ojunačila. Me tako spominja na prekajene klobase, da je groza... lp juhica Sporočilo je spremenil(a) juhica101 dne 24. nov 2007 22:26:30

blažkaa  

član od: 8.5.2007

sporočila: 775

24. nov 2007 22:35

Vsak dan začnem s sadjem blažkaa

jezek  

član od: 15.8.2007

sporočila: 129

24. nov 2007 23:40

Zjutraj najprej skodla( veeelikaaa) kave, črne, grenke in močne, nato pa do kosila še dve ali tri jabolka.Ni ravno vzorno, mi pa paše! jezek

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

25. nov 2007 11:11

Nola je omenila fige, pa sem se spomnila mojih dopustniških zajrtrkov...ni ga lepšega kot zgodaj zjutraj, ko ni še nikjer nobenega, po še malo vlažni travi stopiti do fige in utrgati sveš sadež, pa drugega in tretjega...Mamamia mamamia

tumpika  

član od: 14.3.2006

sporočila: 1324

25. nov 2007 20:50

Mamamia, kake lušte si mi zaj naredla, ebemtinadile! Zajtrk mam vsako jutro, šalco mleka, namazan kruh z vsem živim, potle pa si še naredim čokolino z 12-imi žitaricami in 7-imi vitamini. Mislite, ka mi že gre na otročje? tumpika

Visage  

član od: 1.1.2006

sporočila: 215

25. nov 2007 21:01

Ma jaz pa imam občutek, da mi zajtrk škodi Res čudno, ker vsi pravijo kako je zdrav itd. Ampak, ker imam že malo težav z odvečnimi kilogrami mi je bolje, če ne zajtrkujem, ker imam potem več apetita. Če pa zjutraj ne jem pa nisem čez dan toliko lačna.Zanimivo kajne? Visage

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti