Hofer moka

evamaja  

član od: 14.6.2007

sporočila: 222

tema odprta - 22. nov 2007 21:57 | ogledi: 3.795 | odgovori: 11

Pozdravljeni!

Mene pa zanima, če je že katera kupila moko v Hoferju za kmečki kruh (imajo jih več vrst).

V sestavinah je že omenjeno, da je noter že dodan kvas in sol. Sedaj pa se mi v glavi poraja vprašanje ali je kruh dovolj slan, ali pa bi morda dodala pol žličke kvasa in soli (za vsak slučaj).

Bojim se samo, da ne bo preslan. Delala pa bi ga po receptu iz baze kruh brez gnetenja.

Že vnaprej hvala za odgovor-e.

evamaja

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

22. nov 2007 22:03

Jaz jo kupujem, samo je ne uporabljam same, ampak skupaj z navadno belo moko. Kvasa in soli ne dam toliko kot ponavadi, ampak manj, ker je tista moka že dosti slana in ima dosti kvasa. Mislim, da ni potrebno še dodatno soliti in dati kvas. Ja, jaz vedno delam po tem receptu kruh, drugi mi itak ne rata. Jelenckova

petkica  

član od: 15.12.2006

sporočila: 744

22. nov 2007 22:03

Meni se je zdel dovolj slan, tudi kvasa nisem dodala, ni bilo potrebe. Nazadnje pa sem mu dodala bučna semena. Skratka, bil je dober tudi brez dodatkov. Pekla sem ga pa v kruhomatu po standardnem programu. petkica

ami  

član od: 17.1.2006

sporočila: 132

22. nov 2007 22:08

Speci po navodilu na ovitku in sigurno uspe. Ni potrebno prav nič dodajat. ami

evamaja  

član od: 14.6.2007

sporočila: 222

22. nov 2007 22:16

Hvala lepa, zdej pa še hitro skupaj vržem in jutri zjutraj spečem. LP,Maja evamaja

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8702

22. nov 2007 23:40

V sredo sem prvič pekla kruh iz Hoferjeve moke (moka s bučnimi semeni); danes sem vajo ponovila. Kruhek je bil tako dober, da smo ga jedli samega.

Postopek: v mešalnik sem dala 1/2 kg moke, dodala sem polovico žličke soli, ker se mi je prvič zdelo, da bi treba še malo soli; dodala sem še dober curek olivnega olja.

Ob mešanju sem dodajala mlačno vodo, dokler nisem dobila primerno testo. Mešalnik sem pustila mešat, vmes sem z lopatko pomagala testo dvigovat (približno 10 - 15 minut). Testo sem pustila kar v tej posodi, pokrila ga z najlon vrečko in dala na toplo vzhajat, približno 45 minut. Na leseno desko sem potrosila malo moke, testo zgnetla, oblikovala kot štruco, ki sem jo dala v čisto malo namaščen majhen pekač. Potem sem pekač pokrila s kuhinjsko krpo ter dala v odprto pečico (50 stopinj). Po dobrih pol urah se kruhek lepo dvignil, pečico sem zakurila in pekla 45 minut. Ko je bil kruh pečen sem ga s hladno vodo "obrisala" ter zavila v kuhinjsko krpo. 

 

Pozdravček!

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

23. nov 2007 8:23

Jaz sem vedno dodala malo kvasa. Ker se mi je zdelo, da prepočasi vzhaja. Sploh v kruhomatu je bil bolj kot ne zbit.

Je pa kvalitetna moka. 

Sonja

valči  

član od: 5.2.2006

sporočila: 197

23. nov 2007 8:36

Meni se zdi še skoraj preveč slan. Lp valči

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

23. nov 2007 8:42

Meni hoferjevi kruhi, razen polnozrnatega lepo narastejo, moka je že soljena. Pečem v kruhomatu z dvema gnetilkama, vedno iz pol kg moke in nastane visok rahel kruh. Dober kruh je tudi iz lidlove moke. Zadnjič v sparu vidim njihovo mešanico iz črne in ržene moke brez semen in od takrat pečem samo še ta kruh. Vse moke iz h. in l. se nam zdi, da so zaradi ržene moke kar malo grenke, sparova ni. Ne vem, zakaj v vsako mešanico kruha, razen v belo, dodajajo rženo moko. Lijana

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

23. nov 2007 8:47

Jaz delam podobno kot diling, vseeno dodam kvasec (narejen z mlekom) pa še dosolim in oljčno olje, končni rezultat - super žemljice, moka pa je večzrnata...

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

23. nov 2007 9:48

Tudi jaz tej mešanici (in vsem drugim tudi) dodam pol žličke soli, sicer mi je kruh premalo slan, v vodo pa dam vedno tudi žlico ali dve olja. Mamamia

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti