Nasvet nujno

ann  

član od: 15.2.2007

sporočila: 343

tema odprta - 20. nov 2007 20:18 | ogledi: 2.050 | odgovori: 16

Spet rabim en nujen nasvet. Jutri gre mož v eno afriško državo (donator-misijon), zdaj me je pa zagrabila panika, namreč še nikoli nismo bili nikjer v kakšni taki eksotični državi, spomnila sem se da bi bilo dobro da bi vzel s sabo kakšno spalno vrečo, ker bogve kje bodo spali. Jutri dop. imam še čas za nabavo.

Lepo prosim, če mi lahko da kdo kakšen nasvet kaj naj vzame še s sabo (poleg nujnega spreja proti komarjem, katero mazilo je najboljše za pike-ko te že piči komar?

Vem, da je enkrat Vendelina omenila, da je dobro da si skopiraš potni list, za primer da ga izgubiš. Ima samo bolj skopa navodila za oblačila, koliko denarja naj ima s sabo ter da si kupi tablete proti malariji.

Lepo prosim za nasvet kakšne izkušene popotnike, če je mogoče še danes, ker jutri ne bom imela časa prebrati.

ann

bozena  

član od: 26.10.2003

sporočila: 234

20. nov 2007 20:41

A ste se pozanimali katera cepljenja mora opraviti? božena

nonica  

član od: 19.11.2007

sporočila: 105

20. nov 2007 20:42

Ann, več ti ne vem povedati, mogoče lahko vzame tudi kakšna zdravila nonica

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

20. nov 2007 20:44

Kako dolgo bo ostal in kakšne so vremenske razmere v tem času? Da ne bo odvečne prtljage tja šlepal.  Pa kak slovar, pa kak linex proti driski, pa tablete proti glavobolu, pa proti slabosti.....menda se dobijo tudi takšne za v vodo, da se malce razkuži... kaj te vem, z nikomer ne morete kontaktirati, ki je že bil na tej poti? titta=

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

20. nov 2007 20:53

Vprašajn na inštitutu za varovanje zdravja katera ceplenja mora imeti in pa tudi kakšno vizo,dokumente nujno skopiraj,BARVNO vsaj 2x.Drugače pa povprašaj še Šerugo,naslova ne vem,njegova žena dela na Nedelu poskusi tudi tam. anaeva

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

20. nov 2007 21:12

glede na to, da gre že jutri, je za vizo vsekakor prepozno, pa saj to so verjetno že uredili. Drugače pa se splača kopirati tudi avionsko karto - 2x - ena kopija ostane doma, eno pa naj vzame s seboj. Pa enkrat za preobleči naj ima s seboj v ročni prtljagi, ker se dogaja, da se glavna prtljaga kje izgubi. Za razkuževanje je čisto v redu domači šnops, zjutraj na tešče, dodatnega zdravstvenega zavarovanja tudi ni slabo skleniti. Koristni nasveti glede zdravja so tudi tu:

http://www.janin.si/

 

Loni Makaroni

ursa40  

član od: 28.4.2005

sporočila: 610

20. nov 2007 21:17

Ja mislim , da ti bodo na Zavodu za varovanjr zdravja znali svetovati. Drugače pa mora biti v torbici za prvo pomoč tudi medicinsko oglje za primere prebavnih težav, ki so v Afriki zelo pogosta. Je pa tudi odvisno v kateri del Afrike gre. Če je to bolj turistična zadeva potem ni panike, če pa gre v bolj odmaknjene kraje pa se res pozanimaj na Zavodu. Škoda, ko ti ne znam prilepit linka z njihovim naslovom. Pa saj lahko sama poiščeš, kajne. Lepo pa radi se imejmo ursa40

ann  

član od: 15.2.2007

sporočila: 343

20. nov 2007 21:38

Kar se tiče viz, kart in podobnega je vse urejeno, tudi za vreme so se pozanimali, je deževna doba in ni prevroče, kaj za obleč so povedali. Za cepljenje so se pozanimali, ni obvezno. Država je Zambija. Gredo za osem dni, k slov. misijonarju. Je pa kot nalašč doma dela čez glavo (nadomeščam še bolniško, delam skoraj po dva šihta) in nisem imela kaj preveč časa razmišljati, no saj mogoče sem samo preveč panična. ann Še hvala vsem za odgovore, avionskih kart že ne bi skopirala, če mi ne bi Loni svetovala. V mislih sem imela prav take drobne nasvete, ki jih zaradi neizkušenosti ne morem vedeti. (Raznorazna zdravila pa je za vse vzel eden od potujočih.) Sporočilo je spremenil(a) ann dne 20. nov 2007 22:33:11

evagirl  

član od: 4.10.2007

sporočila: 276

21. nov 2007 0:05

Ja sej oglje je že titta omenila...oz. linex sej to je isto. evagirl

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

21. nov 2007 1:54

Kjerkoli sem do zdaj bila (Tunizija, Egipt, Kenija), nikjer ni bilo komarjev(oziroma manj kot pri nas), razen na safariju nekaj.Nad posteljami smo imeli mreže. Eden me je pičil in sem takoj ko sem opazila dala gor raztopljen aspirin. Popol noma nič me ni srbelo in tudi oteklina je kmalu izginila.Nisem mogla verjet. Sem pa to zvedela od Dušanke,mi je postedovala meil na to temo, čeprav se mi zdi, da je šlo za ose. Skratka sem preizkusla na komarjev pik in zadeva 100% deluje, tako da priporočam aspirin.
Aki

slepakura  

član od: 9.1.2007

sporočila: 326

21. nov 2007 6:41

Svet postaja cedalje manjsi in tudi Afrika ni vec tako dalec, kot je bila vcasih, ko so ljudje se potovali na konjih. Na TV navadno vidimo najbolj odrocna in revna naselja, ki pa nikakor ne dajejo splosne slike. Tako da mislim, na si lahko brez strahu. Tudi ce izgubi letalske karte - dandanasnji jo kupis preko interneta in si jo sprintas doma. Pazi pa naj na potni list in pa seveda na denarnico! Pa tudi svoja obicajna zdravila, ce jih slucajno jemlje, naj ne pozabi! Pa zobno scetko! slepakura

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti