Kitajska hrana

neznan uporabnik
tema odprta - 4. dec 2000 14:27 | ogledi: 4.934 | odgovori: 5

Pozdravljeni!

Kot popolna začetnica pri pripravi kitajske hrane prosim za nasvete o dobri literaturi, o čemerkoli v zvezi s tem, saj do sedaj sem samo jedla - njm,njm.

Hvala in LP!

neznan uporabnik

4. dec 2000 17:06

Kitajskih kuharskih knjig je kar nekaj na trgu. Poglejte v založbe ali pa telefonirajte mladinski knjigi, za njo vem da je izdala kuhanje z mikrovalovi. Lahko pa pobrskate v knjižnicah tam vem da jih imajo. Probajte in veliko sreče.

neznan uporabnik

4. dec 2000 23:05

Ne vem ce si opazila, ampak v temi "kitajske zacimbe" se nahaja tale link: http://www.trgonet.com/ Tamkaj lahko najdes kar nekaj receptov za pripravo kitajske hrane.

petra5  

član od: 1.8.2002

sporočila: 64

10. dec 2002 10:00

Zdravo! Zgoraj omenjeno internetno stran poznam. Kakor verjetno tudi ostale ljubitelje kitajske hrane pa me zanimajo recepti, ki jih uporabljate pri kuhi z vokom. Vsak recept pa tudi mnenja in nasveti so dobrodošli. Hvala vsem. Zanimajo me tudi izkušnje z voki: litoželezni oz. iz tolčenega železa. Lp Petra Sporočilo je spremenil(a) petra5 dne 10. dec 2002 10:01:28

Taia  

član od: 2.11.2002

sporočila: 473

10. dec 2002 20:52

Jaz ga imam iz tolcenega zeleza in sem z njim zelo zadovoljna. Jaz najveckrat pripravim sledece: piscancji hrbet narezem na tanke rezine in jih dam v skledco. V skodelici razvrkljam beljak enega jajca, ki mu dodam sol in Gustin, da pstane lepo voljno, malce gostejse. To prelijem cez meso in zmesam. Koscke mesa ocvrem v voku na vecji kolicini olja, cca 3-5 min, nato vse skupaj odcedim in pustim na cedilu, da se dobro odtece vse olje. V ociscen vok dodam zlico arasidovega olja. Na vroce olje stresem papriko (zeleno) narezano na tanke rezine, ter por. Po cca eni minuti dodam skuhano mesanico osnove za kitajsko kuhinjo (od Maggi), dodam koscke mesa in nekaj sojine omake. Pocakam kaksno minutko, da malce zavre, nato postrezem z rezanci ali pa k rizu. Zelo preprosto in okusno! je pa veliko receptov na www.enaplus.com Lep pozdrav! Martina

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

10. dec 2002 21:28

A nihče ne opazi, da je Trgonet in EnaPlus ena in ista stran? Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti