Služba

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

21. nov 2007 15:12

Tole je ena definicija mobbinga:

Leymann-ova definicija :

"Mobbing je konfliktov polna komunikacija na delovnem mestu med sodelavci ali med podrejenimi in nadrejenimi, pri čemer je napadena oseba v podrejenem položaju in izpostavljena sistematičnim in dlje časa trajajočim napadom ene ali več oseb z namenom in/ali posledico izločitve iz sistema, pri tem pa napadena oseba to občuti kot diskriminirajoče. "

 

F r i n a

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 932

21. nov 2007 21:25

hvala za odgovor reza

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

21. nov 2007 23:23

Večkrat grem nerada v službo, ker je dela čez glavo in komaj vse sproti počistim. Ostajam pa zato, ker imam dobre sodelavce. Ne ravno prijatelje (no ja, skoraj), ampak metanja polen pod noge pa med nami le ni in ko je največji kaos, začnemo zbijati šale in razbistrimo ozračje.

Sicer pa, ali se tudi vam zdi nenavaden "slučaj", da lidka in (najbrž) frina delata nekje v javni upravi oz. javnih službah?

Nasja Sporočilo je spremenil(a) Nasja dne 21. nov 2007 23:24:02

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

21. nov 2007 23:30

Frina nima niti dneva delovne dobe v javni upravi ali državni službi. F r i n a

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

22. nov 2007 4:02

No, jaz sem v državni službi, kot ene vrste terensko-pisarniški delavec, hehe. Vedno sem v službi sama, nihče mi ne komandira in z nikomer ne morem kaj poklepetati. V našem koncu sva dva, imava pa takšen delavnik, da se nikoli ne vidiva, razen privat. Sodelavka je že 1 leto v pokoju, s sodelavcem pa imava prijateljski odnos. To pomeni, da se kolikor pač službeni čas dopušča, videvava tudi privat.

včasih paše, da ni nikogar in imaš svoj mir, včasih pa je to težko, ko si sam. Ampak z leti se na to navadiš in ni težko. Edino delavnik je takšen, da delamo tudi vse svetke in petke, vse nedelje in praznike, kakor pride pač smena. Se pa da s sodelavcem dogovorit, da za kakšne nujne opravke pač drug srugemu pomagava. Pa to klapa. Edino rana jutranja ura je malo huda, ampak nekako gre. Včasih, posebej pozimi pa je hudo. Mislim na to, da miram vstati ob 3 ponoči in iti delat, ko ves vesoljni svet spi, večinoma.

Kyara

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

22. nov 2007 4:03

PS.:  no pa poglejte, kdaj pišem, hehe Kyara

kepca  

član od: 6.9.2006

sporočila: 93

22. nov 2007 5:58

dobro jutro KYARA.vsem skupaj želim en uspešen delovni dan čau,čau. kepca

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

22. nov 2007 9:17

No, pa je padla moja teorija, frina.

Ampak res, če sodim po mojih znankah, imajo največ težav s sodelavci tiste, ki so zaposlene v državnih službah. Verjetno vpliv neke negativne selekcije, kaj hočemo. Tisti redki pozitivni posamezniki pa potem delajo za vse ostale...

Nasja

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

22. nov 2007 9:39

Jaz pa delam v državnem podjetju in usklajujem odnose med direktorjem in pribl. 50 ljudmi. Je potrebno dostikrat veliko takta, da voziš med njimi. Pa gre, če imaš stalno pozitivno naravnanost in se ne zapletaš v spletkarske igre posameznic. Služba je služba, družba pa družba. Dolores

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

22. nov 2007 9:53

Dolores je napisal/a:
Pa gre, če imaš stalno pozitivno naravnanost in se ne zapletaš v spletkarske igre posameznic. Služba je služba, družba pa družba. Dolores

Dolores, to pa drži, kot pribito . Super bi bilo, če bi tudi na kul slo veljalo

Ognjič

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti