Kondenzirano mleko

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

31. dec 2009 12:55

Jade, kje?????????? Sem se hotela lotiti enih čokoladnih piškotov, pa je bilo to mleko med sestavinami. Sicer je bil opisan postopek kako se da iz navadnega mleka naredit kondenzirano, ampak nisem imela ne volje in ne časa, da bi to delala. Lahko poiščem recept, če te zanima jade. zvezdica55

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

31. dec 2009 14:49

Dobila sem ga v Leclercu na polici, kjer so stvari za peko. Lepo prosim, če najdeš recept.

jade

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

31. dec 2009 18:20

Jade, če si ga dobila v konzervi, naredi karamelno kremo, ki jno opisuje Veri na prvi strani. Uporabila sem jo za panje, piškotke...

V konzervi ga že dolgo nisem našla, zato sem nazardnje kremo kuhala iz polnomastnega mleka in sladkorja

dolgotrajna zadeva.

kobra 1

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

31. dec 2009 20:15

Ni v konzervi ampak v tubi.

jade

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

1. jan 2010 13:48

Škoda , v tudi se ga dobi več ali manj povsod, v konzervi ga že doooollllgo nisem našla.

kobra 1

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

6. jan 2010 9:41

Jade, našla recept, ampak je za mleko v konzervi. Tega sem mislila, da si ga našla, ker sem ga res iskala pri vseh velikih trgovcih. Vseeno bom recept napisala, ker v njem piše kako lahko sam za silo napraviš kondenzirano mleko. Jaz ga nisem poskusila, ampak kroglice zgledajo zelo slastne. Recept je bil objavljen v reklamah za City Park, Mesto izpolnjenih želja, povzet pa je po knjigi Dessert Bible knjigarne Vale Novak. Kroglice s konjakom (Brandy truffles) Za okoli 70 kroglic potrebujemo: 750 ml kondenziranega mleka (v pločevinki), 185g narezane temne čokolade za kuhanje, 2 in ½ skodelice zdrobljenih sladkih piškotov, ½ skodelice sladkorja v prahu, 250 g narezanih orehov, 1/3 skodelice konjaka (brandija), čokoladne mrvice in naribano čokolado. Na majhnem ognju mešamo kondenzirano mleko in čokolado, da dobimo gladko in gosto stopljeno maso. Dodamo zdrobljene piškote, sladkor, orehe in konjak ter mešamo, da se sestavine povežejo. Postavimo na stran, počiva naj pol ure. Maso zajemamo z žlico in oblikujemo kroglice, ki jih povaljamo v čokoladnih mrvicah ali naribani čokoladi. Pred serviranjem jih hranimo v hladilniku. Glede kondenziranega mleka pa piše tako: Če ga ne najdete, ga lahko pripravite tudi sami. 1 l mleka na majhnem ognju segrevamo, da izpari tretjina vode, vendar ne sme vreti. Lahko pa napravimo tudi nadomestek iz ½ litra sladke smetane in 250 ml mleka. zvezdica55

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

6. jan 2010 20:18

Zvezdica hvala za recept, zdej ga lahko vsaj porabim, da se mi ne valja po špajzu.

ma kdaj me bo izučilo, da ne kupujem stvari, če ne vem kam jih bom vtaknila...

jade

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

6. jan 2010 20:22

Oh, jade, v mojih študentskih letih smo ga dajali v črni čaj, mleko in sladkor hkrati......si me spomnila na one bele tube, z modrim je bilo gor napisano.

rimljanka - zasebno mnenje

neika  

član od: 11.10.2004

sporočila: 169

6. jan 2010 20:27

kaj pa je tisto mleko v stekleničkah, ki se dobi v Hoferju, ki je tako sladko in posebnega okusa?

neika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti