Prepis avtomobila

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

tema odprta - 18. nov 2007 9:44 | ogledi: 3.743 | odgovori: 8

Pozdravljene!

Ne spada med kulinarične zadeve, pa vendar upam na vašo pomoč. Kaj potrebujem za prepis avtomobila? Oz. moram najbrž, na občino s prometno knjižico, osebno in mogoče kupoprodajno pogodbo? In kako sestavim to pogodbo?

Najlepša hvala!

Moycaa

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

18. nov 2007 9:49

Najbolj enostavno in najceneje je, da stopiš do kakšnega prodajalca rabljenih vozil. On ti naredi pogodbo (za kar plačaš 20-30€), ki jo nato le še overiš na občini, kar stane 1,06€. V kolikor bi sama sestavljala pogodbo te pride dražje saj moraš plačati še davek in zate kot fizično osebo je višji. Issi

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

18. nov 2007 10:54

Moycaa, točno tako je, kot ti je napisala Issi. Sem ga delala prejšnji teden. jessy6

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

18. nov 2007 10:55

Obrazec kupoprodajane pogodbe nabaviš v papirnici. To velja in ni potrebno sestavljat. Prej je bilo potrebno overiti zadevo, potem nekaj časa ni bilo potrebno. Raje pokliči kakšnega notarja in se kar jutri zjutraj hitro pozanimaj.

Na upravni enoti moraš še vzeti obrazec s katerim TI (če si prodajalec) odjavljaš vozilo iz prometa, zraven moraš imeti še prometno dovoljenje in tvoj osebni dokument. Če boš tablice uporabila na TVOJEM naslednjem vozilu jih lahko za 6 mesecev deponiraš. Če pa ne, pa drugič pač dobiš nove.

 

Vozilo moraš odjavit, da ga lahko novi kupec prijavi in registrira na svoje ime.

To je s tvoje strani vse, NOVI KUPEC pa na novo registrira vozilo, kot je to stalna praksa. Fino je, da pred em uredi še obvezno zavarovanje in cestnino.

Mislim pa, da delajo vse te postopke pooblaščeni servisi in ni potrebno hoditi na upravno enoto (tam je po navadi kar za čakat).

titta=

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

18. nov 2007 10:56

AJA, drži tudi to, kar sta napisali kolegici zgoraj. Če daješ avto staro za staro ali staro za novo je to najbolj eleganen način, da ti prodajalec avtomobilov, ki tvoje vozilo vzame v račun, uredi VSE in nimaš brige. titta=

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

18. nov 2007 12:00

Titta, tudi če avta ne "daješ notri" kot staro za novo ampak imaš sam končnega kupca, je to kar sem napisala najbolj enostavna in najcenejša rešitev. Odjava iz prometa sploh ni potrebna! Overitev podpisa prodajalca pa je vsekakor nujna! Tablic pa se več ne da deponirati, ker niso več vezane na lastnika ampak na avto. Lahko jih torej prodajalec pusti kupcu na avtomobilu ali pa jih da v uničenje. V vsakem primeru mora potem za novi avto kupiti nove tablice. (Ali pa jih dobi z avtom, če kupi rabljenega.) Sicer sem pa ves postopek opisala v neki prejšnji temi: http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=1148 Issi Sporočilo je spremenil(a) Issi dne 18. nov 2007 12:08:49

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

18. nov 2007 21:03

Issi, moj bivši avto je še vedno v enem kosu. Je pa bil prepis resnično narejen tiktak. Mene kot prodajalko je stal evro in še nekaj, sestro pa 25 evrov. Zdaj samo čakam, da mi ga izplača. Loni Makaroni

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

18. nov 2007 21:07

No, kot sem napisala, je to moje področje. In če sem ti s pojasnili kakorkoli pomagala, sem res vesela Upam, da ti ga čimprej izplača in da se boš kmalu vozila z novim Issi

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

18. nov 2007 21:42

Imam na voljo hišni avto, svojega pa bom kupovala, ko ga bom resnino rabila. Ne pa, da mi bo mularija na parkirišču ogledala lomila, pa z jupolom so mi ga našpricali... Me je stal več živcev in denarja kot pa veselja in koristi. Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti