Dekoracija iz sladkorja pri goljatu

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

17. dec 2007 7:25

Jade, ga bomo me v torek, čeprav ne bo podoben ničemer, glede na to, da ne gre ravno za zelo obstojne dekoracije. Koliko kil ga rabiš Loni Makaroni Sporočilo je spremenil(a) Loni dne 17. dec 2007 08:15:34

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

17. dec 2007 7:47

jade

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

17. dec 2007 8:16

Meni je bilo super! Sicer Goljat pravi, da to ni ravno uporabna umetnost, meni pa se je zdelo zanimivo in prav vesela sem, da sem se še kaj novega naučila. Seveda je vse izgledalo tako enostavno, ko je mojster delal ampak tudi naši končni izdelki (z njegovo pomočjo, seveda) so bili zelo, zelo lepi.

Veri, tisti roza listki so bili pa kar dobri, a ne?

Jade, za tebe imam pa eno vrtnico

 

stana

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

17. dec 2007 11:38

Celo enega majhnega galeba sem sama naredila (samo osnovni del brez peruti), ki pa je bil videti bolj kot černobilski. Ostalo mi ni šlo preveč dobro od rok, čeprav je bilo videti zelo preprosto :) Vaja dela mojstra. Mislim, da bi šlo naslednjič lažje. Vendar dvomim, da se bom doma tega kdaj lotila. Tudi če bi se hotela, bi ne šlo, ker rabiš vrsto pripomočkov. Nekaj se seveda da zimprovizirati. mimika

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

17. dec 2007 12:14

Jade, tudi jaz mam zate vrtnico! Veri

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

17. dec 2007 12:18

mimika, ni tako hudo, silikonski prt oz. ploščo dobiš v vsakem Merkurju ali Mulerju ali podobnem, tudi v hipermarketu so včasih meli, ni sicer čisto poceni, za bankrotirat pa tudi ni. Infrardeča žarnica je dokaj poceni v Merkurju. Rabiš še eno luč s keramično dozo, kar verjetno imaš doma, ker za 100 W so itak take (doze) priporočljive, da daš to žarnico not. Pumpice za pihat sladkor za vrtnice itak ne rabiš, če pa bi želela delat laboda, pa jo kupiš v kakem Sanolaborju. in eno kovinsko cevko v Bauhausu. Štampiljke itak niso nujne... Drugega pa ni... Veri

hruškabanana  

član od: 10.4.2007

sporočila: 178

17. dec 2007 12:30

razen tega, da sem en sladkor skoraj spravila po gobe ker nisem dost natančno poslušala se mi je zdelo kr luštno... škoda da tečajev ne bo več...:( lp. hruškabanana

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

17. dec 2007 13:04

Veri, imaš prav. Saj se da marsikaj zimprovizirat oziroma uporabit tisto, kar imaš doma. Vsekakor rabiš termometer za sladkor (tega imam itak namen kupit, da bom delala indijančke). Mislim, da so večji problem od pripomočkov sestavine. Glukoza in barve. Vse se da kupit, vendar v velikih količinah. Še to mi povejte. Včeraj se mi je labod odlimal od podlage in potem sem ga hotela prilepit. Sladkor sem stopila z vžigalico, ki pa je žal pustila črno sled na ubogem labodku. S kakšnim ognjem se da delat doma, da ni umazan. mimika

vida u.  

član od: 1.4.2007

sporočila: 360

17. dec 2007 14:43

ste mogoče kaj poslikale, da bi še mi videli te vaše prečudovite umetnine vida u.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti