Pomoč prosim

Tiaja  

član od: 4.10.2006

sporočila: 66

tema odprta - 5. nov 2007 17:49 | ogledi: 1.980 | odgovori: 15

A mi zna katera povedat,kako si naj recepte,ki jih npr. shranim v eno mapo, dam v obliko Worda? Rada bi namreč imela vse recepte v eni mapi,ki bi bila pregledna...

VEm da to ne sodi v ta forum, ampak ker vem,da nekatere imate vse recepte v Wordu, mislim,da ne bo težav.

Hvala vnaprej.

http://tanny.moj-album.com/

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

5. nov 2007 18:10

tiaja, ker nimaš pluska, je za to malo manj možnosti, kot tisti, ki ga imajo in to lahko delajo na hitro (vsaj mislim, da imajo te recepte v Wordu pluskoti) jaz, brez pluska, si naredim takole grem na File (imam angleške windowse) in nato na Edit with Microsoft Office Word, pa si shranim recept na računalnik, paziti moraš da si ga shraniš v obliki doc in ne htm. To so potem ločeni wordowi dokumenti, za vsak recept svoj dokument, ki si jih torej shranjujem v eno mapo. Ker pa so vse to navadni word dokumenti, jih potem lahko vse skupaj združiš v eno datoteko, vse nepotrebno zbrišeš itd...skratka oblikuješ. Upam, da sem razumelojivo napisala. No, tole sem sicer delala od začetka, zdaj imam le en wordow dokument in v njem povezave do receptov direkt na kulinariko, vse ločeno po skupinah jedil ...zavzame veliko manj prostora. katka Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 05. nov 2007 23:08:26

Tiaja  

član od: 4.10.2006

sporočila: 66

5. nov 2007 19:53

Katka,hvala.. Kako misliš da imaš zdaj en wordov dokment? Kako se pa to nardi? :)) http://tanny.moj-album.com/

blažkaa  

član od: 8.5.2007

sporočila: 775

5. nov 2007 20:00

Jaz sem si naredila čisto preprosto in sicer: odprla sem si mapo (Recepti), potem pa vanjo shranjujem recepte tako, da želeni recept označim, kopiram in prilepim na nov list v Wordu in ga shranim v prej omenjeno mapo (Recept)i. P.S, Pa še slike si zraven prilepim, pa je popolno. Le še skuhati oz. speči je treba in mnjam... blažkaa

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

5. nov 2007 22:18

Ma nič posebnega...hehe. Pač imam en doc fajl z imenom "recepti", notri pa napopane linke.To je vse. Ali pa tako, kot blažkaa, je tudi preprosto. katka Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 05. nov 2007 22:20:08

kit-kat  

član od: 22.6.2007

sporočila: 36

6. nov 2007 7:03

1.Z desnim gumbom označiš besedilo oz. recept - tako da se obarva modro. 2.Pritidneš Desni gumb miške,da se odpre okence in klikneš KOPIRAJ 3.Odpreš word 4.Pritisneš Desni gumb miške,da se odpre okence in klikneš PRILEPI 5.Shraniš in naslednič odpreš in lepiš nove recepte na koncu Namesto točke 2. lahko prtisneš tipko control (na tipkovnici) in medtem ko jo držiš stisneš še C. In potem namesto točke 4. pritisneš tipko control in črko V. lp kit-kat

Klea  

član od: 16.6.2006

sporočila: 495

6. nov 2007 8:24

Kaj je slučajno že katera dobila na mail priponko z zbirko receptov, ki so očitno skopirani iz Kulinarike in zbrani v Wordovem dokumentu oz. Adobe Readeru. Zanimivo! Klea

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

6. nov 2007 8:26

Tudi jaz si celotno besedilo prekopiram v wordov dokument oz. imam več dokumentov (razdeljenih po skupinah jedi) spravljenih v mapi Recepti. Fino se zdi, mi ker lahko zraven pripišem še kakšne moje pripombe, prilepim pa tudi link do recepta na kulinariki, če je od tam seveda, ker si tja lepim vse mogoče kar zasledim. To da imam prilepljeno celotno besedilo (ne samo link) me je že kar nekajkrat rešilo ob izpadu interneta............... LP katjushka

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

6. nov 2007 10:18

Klea, je bilo že govora o tem, ja katka

aknelab  

član od: 22.11.2006

sporočila: 288

9. nov 2007 18:24

katjushka je napisal/a:
...prilepim pa tudi link do recepta na kulinariki, ....... katjushka
No, to pa je res dobra ideja, na katero nisem pomislila. aknelab

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

9. nov 2007 21:58

aknelab ja, to je fino, jaz imam te linke po skupinah po naslovih, npr. naslov PIŠKOTI in potem linki, zraven dopišem še ime piškota, pa tako naprej za druge skupine jedi... katka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti