Predlagam, da najprej očistiš nagrobnik s čistilom za kamen. V tehnični trgovinah je kar nekaj premazov za kamen (Belinka, Kema Puconci-poišči si jih v iskalniku na netu). Jaz sem nedavno uporabila Belinkin premaz(cca 6 EUR 1/2 litra), na spomladi postavljenem nagrobniku in moram reči, da je rezultat po enkratnem premazu zadovoljiv. Za mazanje sem uporabila male krpice - brisačke, počakala sem da se je premaz malce posušil in zloščila. Moram povedati, da se je po kamnu prevrnila sveča in smo imeli dokaj velik temen madež voska, ki ga sedaj po uporabi tega premaza skorajda ni videti. Kamen je dobil polnejši sijaj. Če ni prestar kamen toplo priporočam enega teh premazov, imajo pa neprijeten vonj (trpentin). Če ti premaz ostane ga lahko doma uporabiš za premazovanje okenskih polic iz kamna ali za premazovanje kakršnih koli drugih kamnitih površin.
lipa1