Prvo obhajilo

MAPER  

član od: 17.9.2007

sporočila: 83

tema odprta - 28. okt 2007 22:38 | ogledi: 2.028 | odgovori: 3

Živjo! Vem, da je to čisto nekulinarična tema, ampak me vseeno zanima če kdo ve, ali obstaja v Sloveniji župnija, kjer otroci v prvem razredu ne obiskujejo verouka, pa gredo v tretjem razredu k prvem obhajilu!?

Hvala in lep jesenski pozdrav!

ovčka  

član od: 1.6.2007

sporočila: 174

28. okt 2007 23:03

Moja nečakinja v prvem razredu ni hodila k verouku, ker ga za prvčke sploh ni bilo. V tretjem razredu je šla s sošolci k prvemu obhajilu. Je pa zanimivo, da bratova družina ni verna in ne hodijo v cerkev. Deklica hodi na eno podružnično šolo, kjer je vseh otrok 14. Ko jev drugem razredu videla svoji dve sošolki, da hodita, se je vpisala še ona. Postala je otroško pobožna in verna, kar zmorejo samo nedolžni otročiči. Da ji ne bi zbijali volje in veselja, so ji verouk dovolili in se pogovorili z zelo razumnim župnikom. Sedaj hodi v četrti razred, verouk pa ji je še vedno zelo pomemben. Ker je vsak večer zvesto molila, so se tega morali naučiti tudi vsi domači (njena najstarejša sestra je stara 24 let). No ja, saj jim nič ne škodi. Ker je to naša najmlajša nečakinja, mlajših ne bo, ker smo že prestari, smo bili vsi povabljeni na to obhajilo. Bilo je pobožno, prečudovito, lepo smo se imeli z župnikom vred. Doma smo na Koroškem. Da ne bom že "lajnasta": takšne župnije so. LP! ovčka

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

29. okt 2007 8:35

Ovčka, res lepa zgodbica! Atina

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

29. okt 2007 18:17

do letos je bilo baje tako da so lahko šli k obhajilu brez da bi prvo leto hodili k verouku, vsaj v naši župniji. letos pa tega ni več in je potrebno tri leta hoditi k verouku, šele potem smejo iti k obhajilu. nektarina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti