Pokojnina

fuksija  

član od: 27.10.2007

sporočila: 86

tema odprta - 27. okt 2007 20:37 | ogledi: 6.646 | odgovori: 4

Prisrčne pozdrave pošiljam vsem, ki tvorite odlično druženje, ki najdete odgovore na vsa vprašanja.

Obračam se na vas s prošnjo,če kdo pozna kakšnega dobrega svetovalca za pokojnino.Rada bi nasvet za vse kar je v zvezi z dokupom delovne dobe, odkupom delovne dobe, kdaj dokupiti dobo (takoj, ali tik pred pogojem za pokoj) skratka vse kar se tiče penzije. Na pokojninskem zavodu moraš iz njih vse izvleči, da bi predlagali takšno ali drugačno varianto je utopija. Zato mi bodo vaše izkušnje nadvse dobrodošle.(drugo leto naj bi po moje imela pogoj za pokojnino).

Želim vam vse lepo in hvala za vsak namig.

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

27. okt 2007 22:36

Pri delodajalcu /na zavodu/ vzami delovno knjižico. Nato skopiraj celo knjižico za svojo evidenco. Knjižico ti v podjetju morajo dati, ker ni njihova.

Na Območni enoti, kjer urejaš zadeve, se oglasi v uradnih urah, ti pa ne priporočam v sredo. Blke, da se vnaprej dogovoriš za sestanek.

Na vsaki enoti imajo obrazce, s katermi lahko zahtevaš npr. izračun pokojnine,, izračun pogojev ( datum) za pokojnino, višino dokupa.

To ni posebna milost, s pomočje tega obrazca, ali več njih ter delovne knjige, ti bodo ti izračunali zelo natančno.

V evidenci imajo vse podatke, morda se bo ugotovilo, pa je dobro, da se uredi pred upokojitvijo.

Pozor: vse te podatke pošljejo običajno v neko drugo enoto, zato boš nekajkrat zamen klicala. Po zakonu imajo le 30 dni, da ti odgovorijo. Pa jih drži za ta rok.

 

 

F r i n a

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

27. okt 2007 23:27

Točno tako, še to bi dodala, da ob prvi vlogi dobiš tudi številko, pod katero te vodijo in referenta, na katerega se lahko obrneš. Fajn je to zato, ker mogoče odneseš tja kak bonbonček in te drugače gledajo. Bog pomagaj, ampak tako v večini primerov vse funkcionira.

(ne me narobe razumet kot kakšno podkupovanje koga, v mislih imam prijazno gesto in besedo)

titta

fuksija  

član od: 27.10.2007

sporočila: 86

28. okt 2007 18:49

Bila sem odsotna in pa prijetno presenečena,da sem tako hitro prejela odgovor. Za dobro uslugo dam tudi več bombonier, samo da mi povedo črno na belo kdaj in po čem grem v penzijo. Lepa hvala in uspešen teden vam želim. fuksija fuksija

libra  

član od: 27.3.2004

sporočila: 155

23. avg 2011 16:07

Drage moje,

skoraj štiri leta so minila od vnosa tega foruma in sedaj rabim tudi jaz en dober nasvet glede odhoda v pokoj.

Ali mogoče katera ve, za kakšno firmo oz svetovalca, ki zna najti najbolj ugodno rešitev za tistega, ki odhaja v pokoj?

Pozdrav

libra

 

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti