Otroška hrana

neznan uporabnik

tema odprta - 4. jul 2002 20:59 | ogledi: 14.699 | odgovori: 43

Pozdravljeni!

Prosim za pomoč.

Sem novopečena mamica, ki zelo malo ve o kuhanju. Prav bi mi prišel kakršenkoli nasvet oziroma naslov kakšne www strani, na kateri so recepti za prehrano dojenčkov in malčkov.

hvala.

Nataša

Nataša Božič

Barbara Cuzak  

član od: 20.3.2002

sporočila: 108

5. jul 2002 8:20

Jaz sem ena takih mamic, ki je dala začetno fazo skozi, Žan je 22 m. star. Moj nasvet ker sklepam, da še dojita je da ga hraniš od 5 meseca naprej s sadjem, frutki in hippi. Potem v sedmem juhce, omakce, koščki mesa..... Dojiš pa tam do enega leta mogoče malce dalj ali pa ne to je tvoja odločitev. Pri otroku ne kompliciraj preveč, jaz sem našo hrano začinila kot ponavadi le malce manj popra in čebula ter česna. Drugače se na otroka nisem ozirala. Kakšna fižolova juhca in co. ne pride na jedilnik in pri meni ni bila do pred nekaj meseci. Glej, da ne boš uporavljala preveč frutolinov, čokolinov..... kakšen gresolino je O.K. drugače ti lahko začne jesti le to.(od prijatelice je samo to zbirko, testenine in omako). ZA malico grozdje, koščki jabolk, banane, kruha.... jogurt in sem ter tja kakšen piškot. Moj je čisto nor na grah, korenje, koruzo, beluše in co. Kakor tudi testenine, omake, juhe............... Barbara Cuzak

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

5. jul 2002 9:06

Na hitro sem pobrskala po internetu in našla nekaj zanimivih strani - vse so v angleščini. Upam, da ti bodo prišle prav http://earth.vol.com/~teri/, zanimiva stran, pravzaprav kar elektronska knjiga, ki ti pove precej o prehrani dojenčka, dodanih je tudi nekaj receptov http://homecooking.about.com/library/weekly/aa091997.htm - zelo dobro napisani nasveti, tudi nekaj receptov http://www.recipesource.com/special-diets/babyfood/ ti recepti so po mojem mnenju primerni tudi za začetek in začetnike http://www.nncc.org/Nutrition/make.babyfd.html sicer gre le za delček ene knjige o otroški prehrani, ampak se mi zdi zelo kvalitetno in zanimivo napisano http://www.vrg.org/recipes/babyfood.htm vegetarijanski oziroma brezmesni recepti maja

HALI  

član od: 3.9.2001

sporočila: 112

5. jul 2002 10:17

Zelo dobra je tudi knjiga: Velika paparica za male papavčke.Jaz sem si jo enkrat sposodila v knjižnici in mi je bila zelo všeč. LP,Hali

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

5. jul 2002 12:10

Morda vam bo v pomoč tudi že večkrat omenjena stran med.over.net, kjer imate tudi jedilnike za otroke - sicer so v "vrtčevskih" količinah, vendar za kakšno idejo že bo. Če še malo pobrskate po njihovih forumih (predvsem Starši staršem) boste dobili kar veliko informacij tudi z drugih področij o negi otročka. Zelo priporočam. lp Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

neznan uporabnik

6. jul 2002 11:32

hvala vsem za odgovore! lep sončen dan vam želim. Nataša Božič

neznan uporabnik

31. jul 2002 9:48

Pridružila bi se prvi svetovalki, povem ti še recept za juhico: malo krpmpirkka, cvetače, korenčka, jeterca (za okus) in začimbe vse to potem pretlačiš in juhca je tu margita prevalnik

Nusa  

član od: 25.1.2006

sporočila: 6

26. jan 2006 13:18

Pozdravljene. Moj Aleks je sedaj star 4 mesece in pol. Pa včasih poje celo bananico. Pa se mi zdi to strašno veliko. Koliko pa kaj vaši sončki pojedo? A bi mu lahko dala tudi fruhtzverge pa monte? Ali je še to prehitro. Kaj pa domač puding. Zelo rad pa je naribano jabolko, naribn baby keks in pretlačen korenček. Ker samo korenčka noče ga potem tako malce okoli prinesem da ga potem je. Nusa

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

26. jan 2006 13:34

Pri meni sta bila oba otroka različna. Hči se je do 1 leta skoraj samo dojila, ker ni marala druge hrane, malo je že poskusila, prav navdušena pa ni bila. Potem pa je začela normalno jesti. Sine je začel drugo hrano poskušati pri 4 mesecih in je od takrat jedel vse kar je dobil. Je tudi pojedel celo banano in všasih se mi je zdelo, da je preveč ampak toliko je očitno potreboval. Razne kupljene kašice in jogurte, skutke, pudinge pa nismo tako zgodaj prakticirali, ko je bil malo starejši pa je dobil kako sadno skuto, sadni jogurt, če smo kam šli, da smo vzeli s seboj za prvo silo, ponavadi, je itak hotel jesti kar je bilo na mizi. Od vsakega otroka je odvisno katero hrano prenaša, tako, da moraš poskusit pa je. Kaj pa priporočajo za dojenčke pa ti tako ali tako piše v raznih knjigah, moram pa povedat, da moja dva te otroške hrane nista marala in kakor sem pripravljala posebej za njiju, tako sem mogla stran metat, ker nista hotela jest. Potem sem jima začela dajti tisto kar sva midva jedla (tudi zase ne uporabljava preveč začimb) pa ni bilo nobenih težav. Gleda fruhtzvega in monteja ter pudinga se mi zdi, da je mogoče še malo zgodaj, pa tudi pozorna moraš biti glede alergije na kravje mleko, hči je imela do 1 leta alergijo tako, da tudi jaz nisem smela jest nič mlečnega, ker sem jo dojila, je takoj postala pikasta. Pri sinu ni bilo težav. Ampak so pa bogi ti naši otročki, ko jih tako okoli prinašamo, tudi jaz sem se večkrat poslužila takšnih taktik, da sem kaj kar ne marata malo zakamuflirala z drugo hrano. (ko malo zrastejo jih tako ali tako ne moreš več) jade

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

26. jan 2006 13:53

Moja bo dopolnila eno leto in ko se ji ne zazdi, tišči ustka do onemoglosti. Rajši je najino hrano, tako da ne pripravljam nič posebej zanjo, razen, če res ni zanjo. Fižol ima rada, tudi napenja je ne. Z gosto hrano sem pričela pri 3,5 mesecu in nisem nič komplicirala. Počasi sem uvedla sadne skute in monte, ker je tako vztrajno tiščala usta, da smo bili veseli, če je sploh kaj pojedla. Povrh vsega so mi vsi govorili, naj se ne sekiram, ker ni suhcena, je kar buci. Ko je šla v varstvo, je začela lepo jest, kosilo, sadje... Skratka, pri mami je vse full dobr. Doma se še vedno včasih trudimo in jest in zaspat... Sem pa mirnejše vesti, ker vem, da med tednom lepo je, torej za vikende ne bom preveč morila. Bo že. Enkrat, upam... Aja, pije alpsko mleko od 10 meseca in ni nibenega problema, saj ga ima samo za pocrkljat pred spanjem in zjutraj, ko vstane.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti