Tašča - snaha

bisagolf  

član od: 16.11.2008

sporočila: 135

9. maj 2009 19:04

anita80 te čisto razumem. Ko je umrl tast pred dvema letoma, se je tašča spremenila za 100% na slabše. Ker nismo več prišli "skupaj", smo se (končno mi je uspelo) pred enim tednom odselili v stanovanje v mesto. Kaj ti svetujem? Ob prvi priliki pojdi vstran. Stari in mladi ne grejo skupaj. Zdaj sem končno zadihala "svobodno". Vem, da mi ne bo posejano z rožicami....ampak sem vsaj srečna. Želim, da rešim zadevo čimbolj uspešno in da bo najboljše za tebe in tvojo družino. lp bisagolf

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

9. maj 2009 21:29

Anita, velikokrat se zgodi, da mladi ljudje iz faze sladke naklonjenosti hitro padejo v rutino zelo dolgočasnega in konservativnega življenja in se potem sprašuejejo, če je to, kar imajo zdaj, res tisto, kar so hoteli. Ti si dobila moža in zraven njegovo mamo. Ki je sicer naredila eno dobro stvar v življenju in sicer je rodila tvojega moža...in morda še kakšni dve tri stvari v življenju. Ampak, gospa je naredila kiks, ker si ni znala urediti svojega življenja in ženske, ki tega ne znajo, potem čakajo na "ta mlado" in v "ta mladi" vidijo nek medij za urejaneje svojega življenja. Tisto komandiranje o odpiranju oken in znucanem parketu....to ta stari zmaj počne zaradi tega, ker je v tebi prepoznala nekoga, ki se ji ne bo uprl. Ali pa nekoga, ki ga ocenjuje za bolj šibkega od sebe. Ljudje, ki v življenju nimajo izpolnitve, iščejo bolj šibke od sebe, da jih bodo komandirali. To ravno ni izpolnitev. Ampak vsaj ne bo obratno, Ne bodo še s strani te osebe komandirani. Skratka, tale tašča ti bo težila točno toliko časa, dokler se boš ti trudila biti prijazna in ji ugoditi. Ker tega se pač ne da. Če pa ji slučajno ugodiš, bo pa našla kak farški argument (ker babnice, ki tolerirajo seks svojih polnoletnih otrok po tem, ko so ti poročeni, to je farško), po katerem si zanesljivo naredila kaj narobe. Zato jo preprosto ignoriraj. Ko reče kakšno o parketu, oknih, prepihu, čemerkoli, jo lepo poglej in potem glej skozi. Ne razlagaj svojih razlogov, ne spuščaj se z njo v dispute, ne bodi zoprna kot ona (če jo boš v sitnobi kopirala, potem je stari zmaj že zmagal), preprosto glej skozi njo in po enem tednu takega tretmaja več-ali-manj bo odnehala. Proti tišini, ki sporoča, ne zanimaš me....take sitnobe nimajo odgovorov. To naredi lepo s taščo in ne mešaj svojega moža v brezbesedne pogovore, ki jih imaš s svojo taščo. Vendelina jr.

neznan uporabnik

10. maj 2009 10:46

vendelina o taščah pa ne veš nič.tašče niso stari zmaji ampak so mame naših partnerjev.vsak ima pravico biti v svojem domu gospodar,tudi tašča.mladi,če so nesposobni naj trpijo v nasprotnem si bojo pa zlahka ustvarili svoj dom.pa lep pozdrav. hmm

mark5  

član od: 4.4.2008

sporočila: 443

10. maj 2009 10:48

Tudi sama sem tašča,mislim da moraš mladim dat svobodo saj se morajo tudi oni pregrist čez težave pa tudi drugače jih obravnavajo če želijo jim pomagam samo vtikam se pa ne,rada pa vidim če me povabijo na kavo. mark5

blossom  

član od: 8.2.2009

sporočila: 383

6. dec 2009 22:56

Maryja...sicer sama še nimam pravih izkušenj s kakšnimi taščami...vem pa ( po tem ko vidim kakšni tašči sta moji babici) da niso vse idealne. Po mojem mnenju sama spadaš med idealne tašče, sploh zato ker se nočeš preveč vtikati v življenje svojega sina in mu pustiš možnost da živi svoje življenje, ne pa takšnega kot bi nekdo drug želel da ga...kakorkoli že, pa mislim da snaha nima nobene prave osnove za ta ''izpad'' zato se poskušaj čim manj obremenjevati s tem, da nekateri pač ne vedo kaj pomeni imeti takšno taščo zaradi katerih je tudi dosti vicev. Lahko noč blossom

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

6. dec 2009 23:22

Zanimivo bi bilo slišati še snahino plat zgodbe. Verjamem pa, da ti je hudo. Se ne bi mogli o tem še enkrat pogovoriti?

tulka

terakota  

član od: 19.9.2009

sporočila: 469

6. dec 2009 23:50

Moja tašča je super. Najprej me je želela komandirati, pa sem prekinila čisto vse stike in ko sta prišla na obisk sem se vedno na nekaj izgovorila in šla za ta čas na kavo in prebirat knjigo-dokler sploh nista več prihajala in sta se raje kdaj ustavila pri mojem v službi. No, potem sva po dveh letih spet poskusili in sedaj nama gre pa zelo dobro. Ju rada povabim na kosilo, zelo fino mi je, da sta z vnukom navezala tako lep odnos, včasih se celo slišiva po telefonu in sva skratka na tihem domenjeni, da smo družina in se bova obe potrudili za to, kaj več nama pa tudi ni treba. Jo pa včasih gledam kako komandira drugo snaho in svojo hčer, jao... terakota

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

6. dec 2009 23:59

Marya, mene pa ne bo nihče prepričal, da imata toliko prelite krvi zgolj zaradi piškotov. Če bi bilo vse ostalo super, kot nas prepričuješ, da je bilo, ena dodatna porcija peciva ne bi naredila čisto nič. Prav rada bi slišala, kaj pravi tvoja snaha.

Vanja

kozamurnik

sporočila: 2311

7. dec 2009 5:09

Tudi jaz mislim da so bili piškoti le tista kaplja, ki je bila potrebna, da se je voda razlila preko roba. Ne sprenevedajta se, ne krivita piškotov in se poskusita pogovoriti.Če zmoreta seveda. Jaz sem se za vsak nesporazum poskusila postaviti v vlogo " nasprotne " strani. Hudo mukotrpno delo z veliko samokritike, ampak verjetno edini način za vsaj kulturno, četudi ne idealno sobivanje. murnik

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

7. dec 2009 8:19

Tudi jaz ne verjamem, da je le pecivo krivo za nesoglasje. In tudi bi bilo primerneje v hiši razčistit zadeve, kot pa tu le eno stran zgodbe prikazat. Ognjič

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti