Tašča - snaha

sensia  

član od: 17.4.2009

sporočila: 98

12. dec 2009 12:50

No mark5,če je ta namig zame potem je stvar takšna.Trpim že,radi se imamo,pogovarjamo se veliko,probleme pa poskušava sproti reševat,sam jih druga stran ponavadi ne vidi.Tako,da juha ni pri nas nikoli vroča ampak se kr naprej kuha in zakuhava. Ja tudi jaz bom enkrat ,upam, tašča. Pa še moj namig,da če kaj vem vem zagotovo to,da razlik med otroci ne bom delala in, da se bom zavedala, da otrok ne rodiš samo zase in ne bom zdrava sedela nekje v kotu in čakala,kot ptič v gnezdu ,da mi kaj v kljun pade temveč bom mladim pomagala kolikor bojo sami hoteli. Nikakor pa ne bom kukavica v gnezdu.lp sensia

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

12. dec 2009 16:47

Sensia, kot razberem iz tvojih zapisov, gre takole: - moževa mati potrebuje določeno pomoč/nego in to nego ji je dolžan zagotavljati mož, ker se je tako obvezal v izročilni pogodbi. Mož ima to obveznosti, ti mu pa v tej obveznosti pomagaš. Okej. Tu se obveznosti tudi končajo. V tem kontekstu je človeku ponavadi potrebno zagotoviti toplo, suho in dostopno bivanje, sveža in suha oblačila, neomejen dostop do hrane in vode, pomoč pri gibanju in vadbi ter pomoč pri osebni higieni. Skratka, v tem kontekstu seveda gospa lahko odpira hladilnik. Če te ne ljubi, je to njen problem. Tvoj ne. Upam, da sebe imaš rada. Drugače pa preberi še enkrat zapis od Lise. Worth reading. Če pa tvoja svakinja odpira hladilnik pri vas doma (zgolj zato, ker je tu nekoč živela), potem bo pa to počela točno toliko časa, dokler ti ne boš ob prvi priliki pri njej doma odprla hladilnika in vzela nekaj stvari ven. In razložila, da to počneš zaradi tega, ker smo vsi tako domači, da ona tudi ves čas odpira tvoj frizider in tako, zdaj smo pa kvit...V bistvu me res zanima, zakaj tega že nisi storila. Ker, če bi storila ta manever, bi bila svakinja za vselej ozdravljena. Pa ti bi tudi malo manj jamrala. Ker tudi stokanje v stilu, "jaz nisem tako navajena, pri nas je bilo drugače"....to ima eno omejeno moč. To, kako si ti navajena, je mogoče špilalo pri tvojih starših, ampak, draga moja, ti si se preselila in to ne na svoje, temveč k moževi mami. Tu je ordunga drugega terena v prednosti. To ti je tako, kot da igraš nogomet ves čas na gostiteljskem terenu. Publika bo morda cenila kak tvoj napor, ampak zate ne bo nikoli navijala. Vendelina jr.

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

14. dec 2009 11:57

Vendy, jaz pa iz napisanega ne razumem da Sensia jamra, ampak da se zna kar lepo postavit zase. Iz povedanega tudi nisem razumela da si svakinja postreze sama, ampak da ji mama ponudi. V stilu, ti kar vzemi (ko si pa taka revca) mi imamo dovolj, ker je nasa tamlada (tako sposobna in je) nakuhala celo stalazo marmelade, da je letos sami sploh ne bomo mogli pojest, pa.... Ce pa gre res tako kot si ti opisala, potem si pa zelim da bi bila muha na steni, ko Sensia odpre svakinjin hladilnik.... LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

sensia  

član od: 17.4.2009

sporočila: 98

14. dec 2009 13:10

Ja rebbeca,ti si me razumela, sploh ne jamram.Moj namen je bil povedati, nekaterim članicam tu gor, ki tako zagovarjajo lepo besedo in , da je treba trpet in se prilagajat in , da bomo tudi me enkrat tašče in,da je ne mogoče,če si ti prijazen,da drugi niso.....,da pač ni vedno tako in ,da lahko se pretrgaš na pol in zlate cekine k...š, pa nič ne pomaga.Nekateri ljudje so pač taki in ne, jaz ne jamram, se postavljam zase in sem naredila že ogromno sprememb. Vendelina,že nekaj časa se pripravljam na to,da ob naslednjem obisku odrem hladilnik in se tako kot njen mož zavalim na kauč,da domači nimajo kje sedet.Za enkrat sem možu obljubila,da s tem projektom počakam,ker sva se z mamo pogovorila in je za sveto prisegla,da bo to uredila in, da se v bodoče to ne bo več dogajalo.Čeprav nisem glih verjela, moram rečt, da so že ta vikend vsi lepo sedeli za mizo res ,da malo bolj kislih nasmehov.Ko je svakinja prišla sem ravno pomivala po tleh in je izjavila,da ona ma pa tako čisto,da bi lahko s tleh jedel.Z nasmehom na obrazu sem ji povedala,da bi jaz imela tudi tako čisto,če bi se take gospe kot je ona pri meni sezule,še pol ure ni mogla zapret ust.Bomo videli ,kako dolgo bo držalo,če ne se pa z možem drživa prvotnega plana ,napad na njihov hladilnik,pa bomo videli rezultate.Poročam,če do tega pride,pa lp. sensia

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

14. dec 2009 13:34

sensia je napisal/a:
.Bomo videli ,kako dolgo bo držalo,če ne se pa z možem drživa prvotnega plana ,napad na njihov hladilnik,pa bomo videli rezultate.Poročam,če do tega pride,pa lp. sensia
Glede na tisto, kako da ima gospa počiščeno po tleh, si zasluži, da prideš k njej z big bagom in ga fino napolniš z vsebino njenega hladilnika Vendelina jr.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

14. dec 2009 13:40

Sensia, , z ljudmi se je pač treba pogovarjat v jeziku, ki ga razumejo. S stilom seveda, ki ga ti imaš. In ni nujno, da sploh pride do prepira. Samo hrabro dalje. mamamia

mamamia

blossom  

član od: 8.2.2009

sporočila: 383

14. dec 2009 14:13

Z nasmehom na obrazu sem ji povedala,da bi jaz imela tudi tako čisto,če bi se take gospe kot je ona pri meni sezule,še pol ure ni mogla zapret ust. Ta je dobra!! bravo :-D blossom

kuharica4  

član od: 18.12.2009

sporočila: 1

18. dec 2009 14:01

Vandelina Jr., tvojih 13. točk mi je strašno všeč, škoda, da nisi moja tašča. Mi se zaradi zadnjih dveh točk nikakor ne uspemo dogovoriti. Kakšen predlog? Lp, kuharica4

neznan uporabnik

18. dec 2009 14:41

Vendelina jr. je napisal/a:
12. Ko obiskujemo starše/taščo se praviloma najavimo - varianta, da smo bili slučajno nekje v bližini, pa smo se ravno oglasili - to je izjema. Naj imajo starši/tašča in tast nekaj zasebnosti. Na tak način tudi od staršev utemeljeno pričakujemo, da se bodo predhodno najavili.Vendelina jr.
Pri tej točki mi kar ne gre iz glave scena iz Sex and the City, v delu, v katerem je bila Charlotte še poročena s Treyem, in je njegova mati nenehona nenapovedana vdirala v njuno stanovanje ... in ko ju je enkrat presenetila med opravljanjem zakonskih dolžnosti, je ni bilo več blizu ... kuharca4, morda samo namig jancka Sporočilo je spremenil(a) jancka dne 18.dec 2009 14:42

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

21. dec 2009 14:57

Glede 12. točke ima jancka popolnoma prav. Pa tudi, če nisi bila ravno pri seksu, pri naslednjem obisku si malo popravljaj oblačila, malo bluzo zapenjaj...vsaka tašča bo ukapirala namig. Glede 13. točke, da se šari po hladilniku in štedilniku - to smo pa tule že obdelalil. Naslednjič odpreš hladilnik pri tašči in ji malo pošnofaš po piskrih in poveš, da še "jaz malo pri vas pogledam..." in vsaka tašča s sto pikami brez problema prevede tiste neizrekljive tri pikice. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti