Oh slovenščina

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2511

24. sep 2015 19:07

bukin ne, bukvin pa ja.

marjja

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1566

26. jan 2016 11:14

Ali je prav "vpliva na ledvice" ali "vpliva na ledvica"?

rdkapica

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5191

26. jan 2016 12:00

ledvice

Sonja

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

3. mar 2016 12:58

Opravičilo Vrtejbenki!

Pred časom sem v temi, ki se je zdaj ne spomnim, okrcala članico kulinarike Vrtejbenko in Fasulasa, da se lastna imena pišejo z veliko začetnico. Vrtejbenka se je takoj odzvala, napisala, da bo popravila in še prijazno dodala, da ni posebej vešča slovnice ali nekaj takega.Sama sem to vzela kot simpatičen dialog, a se je sedaj izkazalo, da sem gospo zelo prizadela. Ker je to najmanj, kar bi si želela, se ji javno opravičujem. 

 

 

naor

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

3. mar 2016 13:59

Oh slovenščina in 74 strani foruma:

Prav je, da nekateri opozarjate na napake, ki jih mnogi delamo in vsak dan grešimo...prav je, da nas opozarjate na vse vejice in pike...ampak prav od vas, bi jaz pričakovala, da vi nikoli ne bi zgrešili... pa berem razne vaše poste, kjer grešite in nam prav lepega zgleda ne dajete... naor, ne leti to nate,,,

Prav včeraj sem doma nekaj pospravljala... pod roke mi je prišla spominska knjiga, v kateri mi je sošolka, danes priznana doktorica slovenistike napisala:

Slovenka si rojena, Slovenka ostani in Slovenščine mile, nikoli ne pozabi.......

saj jo nisem pozabila in je nikoli ne bom, ampak danes govorim v žargonu, v slengu populacije med katero živim, res pa je, da tu pozabljam na vejice in pike, kdaj pa kdaj požrem besedo....ampak zdi pa se mi, da tisto kar povem in napišem, je za širši krog ljudi še vedno razumljivo in spremljivo  

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

3. mar 2016 15:09

Nedavno sem, povsem po naključju, naletela na besedo Monakovo. In sem izbuljila oli, ko sem prebrala, katero mesto Slovenci tako poimenujemo. A ve kdo, ne da bi pogledal v slovar ali brskal po internetu? Pri nas niti dve lektorici tega nista vedeli, gre menda za kar star izraz.

mamamia

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

3. mar 2016 15:11

Bi rekla da München. 

Cila

PS:Še en oreh - katero nemško mesto se po slovensko imenuje : Kelmorajn?  

Ko sem brala knjigo, si nisem znala predstavljati kako in kako dolgo se je tja potovalo iz Slovenije, ko še ni bilo vlakov?? 

 

 

Sporočilo je spremenil(a) Cila dne 03. 2016 15:22

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5191

3. mar 2016 15:21

Ja, Muenchen. Italijani mu pravijo Monaco. Pa Kelmorajn poznamo tudi, pa Solnograd pa še kaj bi se najbrž našlo.

Sonja

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

3. mar 2016 15:23

limnol, očitno sva pisali istočasno.  Preko Solnograda čez Monakovo  v Kelmorajn .

Cila

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5191

3. mar 2016 18:04

Tudi maček Muri je poznal Kelmorajn.....

 

Vsaka mačka kdaj obišče tudi mačje letališče.
Zvočnik tam napoveduje, KDO in KDAJ in KAM potuje.
Mačji stotnik Miško Meško z boingom leti na Češko.
V karaveli muca Frida pelje bika iz Madrida.
Kardinal von Katerheim z romarji gre v Kelmorajn.
boter Piter Peterham vozi jajca v Amsterdam.
Stari plejboj Mačkoliz čaka vezo za Pariz.
Sedem ur iz Singapura že potuje Macafura.
Tihotapec Gatolini je obtičal na carini.
Sivi golman Milorad, gre na tekmo v Beograd.
Jutri pride iz Varšáve, teta muce Monislave.
Turški med prevaža v Rim črni tiger Kara-dim.
Ljubico na Balaton pelje maček Čokolon.
Ta domov in ta na tuje - vsaka mačka kam potuje.
Le zaspani mister Ket odpovedal je polet.

Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti