Borovnice, maline, ribez

Peter  

član od: 30.8.2001

sporočila: 31

tema odprta - 20. jun 2002 22:14 | ogledi: 20.964 | odgovori: 15

Glede na to, da je sezona teh sadežev sedaj na vrhuncu in se hladilnik "šibijo" pod težo le teh me zanima, če imate kakšne dobre in preizkušene recepte iz teh sadežev. Lep pozdrav Peter

Peter

ikulam  

član od: 3.6.2002

sporočila: 7

21. jun 2002 7:04

Hallo, jaz bi dodala k tvojim sadežem še češnje? Recepti, recepti!!! Mimi Sporočilo je spremenil(a) ikulam dne 21. jun 2002 07:06:12

Henri  

član od: 13.9.2001

sporočila: 317

21. jun 2002 12:32

V Forumu pod Iskanje lahko najdete recept kompot iz visenj. Pri takem nacinu vkuhavanja ostanejo sadezi lepo celi in tudi priprava je zelo enostavna. Tudi druge vrste jagodicevja se lahko na podoben nacin vlozijo, in v zmrzovalniku bo ostalo prostora za druge reci. Lep pozdrav vsem Henri P.S.: Ali je tudi vam v domovini tako vroce, kot je nam v Svici Sporočilo je spremenil(a) Henri dne 21. jun 2002 12:33:04

Maya May  

član od: 20.11.2001

sporočila: 55

21. jun 2002 14:06

Živjo, joj, ja pri nas je tudi vroče, zato prilagam recept za sladoled, ki se ga lahko naredi iz vsega zgoraj naštetega sadja. Recept sem na forumu napisala že lani, zato sem ga samo skopirala in prilepila. Sladoled je res odličen in je požel že mnogo pohval. Dober tek. Pa še recept: Imam en odlicen recept za sladoled s sadjem, ki pa najbolje uspe, ce kot sadje uporabimo ravno borovnice ali maline. Potrebuješ: 2 jogurtova lončka sadja, 1 jogurtov lonček sladkorja, 1 kislo smetano (1 jogurt. lonček), 1 sladko smetano (250 ml), 3 jajca (ločiš na rumenjake in beljake), 1 kremfiks. Sadje zmiksaš. Sladkor in rumenjake penasto vmešaš in jim dodaš zmiksano sadje. Počasi dodaš kislo smetano in stepeno sladko smetano (smetani dodaš kremfiks). Nato masi narahlo dodaš še sneg iz beljakov in maso zamrzneš. (Med zamrzovanjem večkrat premešaj, da se ti sladoled ne kristalizira preveč, če nimaš mašine za sladoled, dobro pa je tudi, da ne zamrzuješ v skrinji, ker je morda malo premrzla )

Bojan  

član od: 29.8.2001

sporočila: 585

21. jun 2002 14:17

P.S.: Henry, tudi juzneje, v Zagrebu je za crknit vroče. Na srečo je dvorana, kjer ze cel teden risanke gledam, klimatizirana LP Bojan Bojan

Henri  

član od: 13.9.2001

sporočila: 317

21. jun 2002 21:06

Se nekaj o sokovih: Za pripravo sokov uporabi vedno popolnoma zdrave plodove! Kadar zelite bolj gost sok lahko uporabite zelirni sladkor ampak previdno; nikakor med procesom s parnim sokovnikom, sele ko se sok ohladi in ga ponovno kuhate 2-3 minute. Sokove hranite na hladnem, suhem in temnem prostoru. Sokove lahko uporabljate najmanj eno leto ampek prevec cez ta termin pa nikar. Samo sok iz kutin postaja s casom boljsi in gostejsi! Me prav zanima ali nam bo Bojan, sedaj ko se je skuhal v Zagrebu in gledal kaj so drugi ustvarili, prinesel vse dobro ohlajeno nazaj na Kulinaricno Slovenijo Henri Sporočilo je spremenil(a) Henri dne 21. jun 2002 21:06:49

jozicas  

član od: 6.2.2002

sporočila: 19

25. jun 2002 19:09

Kaj pa jogurtova torta, kjer med biskvit in jogurt das to sadje... Za recept pa se malo pocakaj, ga trenutno nimam pri sebi. Jozica Stensak

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

19. jun 2005 12:41

Pravkar sem namočila borovnice v šnopcu - in glej vraga sem se z njim polila. Smrdim kot kak žganjeljub. Povabljeni smo pa na kosilo........... Se je tekom let našla še kakšna ideja za porabo borovnic - imam pa tudi rdeči ribez........... Lumpica

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

19. jun 2005 22:33

Zadnjič sem naredila kremo iz jagod(narezane), sladke smetane(ne stepene, vendar za stepanje), žlice medu in žličke gustina (ni bilo kremfixa). Vse skupaj sem zmiksala s paličnim in kremo dala v hladilnik. Zelo dobro... lp juhica

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

20. jun 2005 8:49

Češnjevo–skutna torta 150 g moke 200 g sladkorja 2 vanilina 1 ščepec soli 75 g masla 500 g skute naribana limonina lupinica 3 jajca 50 g smetane 30 g pšeničnega zdroba 1 kozarec (720ml) češenj 1 zavitek rdečega tortnega preliva Moko, 75 g sladkorja, 1 vanilin, sol in maslo zgnetemo v krhko testo. Namastimo tortni model in po njen porazdelimo testo. Skuto, 100 g sladkorja, 1 vanilin, limonino lupinico, jajca, smetano in pšenični zdrob zmešamo. To maso stresemo na testo. Pečemo približno 1 uro pri 175 0C. Češnje odcedimo in jih porazdelimo po ohlajenem pecivu. Iz češnjevega soka po navodilih na vrečki skuhamo rdeč preliv in ga prelijemo preko češenj. Hladimo še eno uro. Borovničevo-jogurtovo pecivo 10 lističev želatine 100 g borovnic 2 JŽ borovničevega likerja 350 g borovničevega jogurta 2 JŽ limoninega soka 350 g vanilijevega jogurta 250 g sladke smetane 1 vanilin 125 g maslenih keksov s čokoladnim oblivom Želatino namočimo. Borovnice operemo. Segrejemo liker, v njen razpustimo 5 lističev želatine in primešamo 2 žlici borovničevega jogurta. Počasi primešamo preostali borovničev jogurt in pustimo, da se ohladi. Postavimo na hladno. Segrejemo limonin sok, v njem razpustimo 5 lističev želatine in primešamo 2 žlici vanilijevega jogurta. Počasi primešamo preostali vanilijev jogurt in postavimo na hladno. 200 g sladke smetane in vanilin stepemo do trdega. Ko se kremi začneta strjevati, v vsako primešamo približno polovico sladke smetane. Nekaj sladke smetane prihranimo za okras. Nekaj borovnic prihranimo za okras, ostale primešamo v borovničevo kremo. Pekač za srnin hrbet obložimo s folijo. V pekač vlijemo najprej borovničevo, nato vanilijevo kremo. Na kremo položimo kekse, tako da je čokoladna stran obrnjena na kremo. Hladimo 4 ure. Okrasimo s preostalo smetano in borovnicami. Ribezova torta 100 g masla ali margarine 300 g sladkorja 1 vanilin ščepec soli 4 jajca 250 g moke 1 žlička pecilnega praška 1 kg rdečega ribeza 3 JŽ jedilnega škroba Margarino, 100 g sladkorja, vanilin in sol kremasto umešamo. Jajca ločimo in beljake postavimo na hladno. Rumenjake primešamo k margarini in sladkorju. Počasi primešamo polovico moke s pecilnim praškom. Dodamo še preostalo moko in zgnetemo. Testo postavimo za 20 minut na hladno. Nato testo razvaljamo in položimo v namaščen pekač. S testom obložimo tudi robove pekača. Večkrat ga prebodemo z vilicami. Ribez oberemo s pecljev in mu primešamo jedilni škrob. Beljake stepemo v trd sneg in med stepanjem dodajamo preostali sladkor. Sneg narahlo primešamo med ribez in stresemo v pekač. Pri 175 0C pečemo od 1 ure do 1 ure in četrt. Zadnjih 20 minut pecivo pokrijemo s folijo, da se na vrhu ne zažge. Ohlajeno torto okrasimo z lističi melise.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti