Rumene buče

santina  

član od: 30.7.2003

sporočila: 227

tema odprta - 11. sep 2007 23:18 | ogledi: 4.203 | odgovori: 3

Na koncu vrta so se mi same zasadile ogromne rumene buče. Rabim nasvete, kaj vse iz njih naredite.

Vnaprej hvala!

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

12. sep 2007 6:03

Uporabljam jih enako kot ostale. Za omako so po mojem mnenju najboljše.

Pa za strahca (s svečo) naredit so prave (pa ne za oni prinešeni ameriški praznik, pri nas smo take strahce delali vedno, ko so prišle buče z njiv in so se v velikem kupu bohotile pri stari mami na dvorišču. S kakšnim veseljem smo zbirali koščke sveč takrat!).

Če ti še kakšna ostane, z veseljem poskrbim, da ti ne bo napoti, jo prav rada vzamem, za strahca ali kaj drugega.  (sicer pa, kje se skrivaš, santina?)

rimljanka

magnolija  

član od: 16.4.2006

sporočila: 688

12. sep 2007 9:35

Jaaa! Tudi mi smo v otroštvu delali strahce in smo jih nastavli sosedom pred vrata, pozvonili in se skrili ... to je bilo smeha. In še danes delam strahce, samo na tisti ameriški praznik v njem ne prižgem sveče, da si ne bi kdo kaj mislil. magnolija

Kozmeja  

član od: 7.12.2005

sporočila: 409

12. sep 2007 9:39

Ja, rumene buče prav pred 1. novembrom prav drago prodajajo. Če bi rada kaj zaslužila in ne veš, kaj bi z bučami, je to prav dobra ideja... Kozmeja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti