Jedilne barve

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

3. sep 2009 13:53

lepljivost tičine je bil še najmanjši problem. večji je bil ta, da ni nikoli ratala črna bannanna_v_slo ;)

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

3. sep 2009 13:59

nisem preveč gnetla. ravno toliko da se je barva malo razporedila. veliko barve gre ja- še posebi če hočeš pobarvat več kakor 100 g. glavno, ali je s prahom kaj bolje? bannanna_v_slo ;)

Pitončica  

član od: 7.6.2005

sporočila: 1677

3. sep 2009 17:55

bannanna, kar zadeva črno barvo, jo jaz ponavadi delam z črno u prahu (stopim v zelo malo vrele vode) in dodajam icig, vrjela ali ne, porabim tudi do 1/2 icinga na eno torto, oz. na cca 1kg mase.

Tako sem tudi svetovala vsakemu ki je žele kupiti črno in baravti ticino v crno.

Pocasto pride če daš v ticini kakršno koli tekočino, icing (ki je še najmanj tekoč, ker je zelo gosto), navadne tekoče barve (ki so zelo slabo koncentrirane, so pa ok za svetlejše barve) ali pa barvo v prahu zmešaš z vrelo vodo. Zato pa je seveda treba dodajat sladkor v prahu ali še bolje škrob (gustin), kar pa moraš dodat tudi če mase ne barvaš, saj se pod rokami ki so tople, ticina "topi" oz. zmehča in se lima na pult ali podlogo, kar seveda s posipavanjem škroba preprečiš.

 

LP

Pitončica

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

3. sep 2009 22:06

hvala za odgovor. . če bom še kdaj potrebovala črno barvo bom torej vzela v prahu. ja, tole z gustinom pa vem. sam tok sem napisala, da če se bo kdo odločeval med tema dvema da se bo lažje odločil ;) aja, tisto z lepljivostjo je pa pri meni bil kar problem zato ker sem na tičino narisala ene znakce pa sem jih položila na muffine, potem pa ko so ljudje ugriznili v tist znakec, so meli črno zgornjo ustnico. hihihi. na torti pa ni problema bannanna_v_slo ;)

lojzella  

član od: 12.7.2009

sporočila: 117

7. sep 2009 12:43

pitončica hvala,hvala,hvala,sem zelo navdušena nad vsem kar si mi poslala. Sigurno še kdaj kaj naročim. Lepo se imej in tudi vse kuharice in slaščičarke in tudi različice moškega spola da ne pozabim,he,he.. lojzella

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

7. sep 2009 18:54

Pitončica a se jaz lahko prištulim za eno rdečo icing barvo?

jade

Pitončica  

član od: 7.6.2005

sporočila: 1677

7. sep 2009 18:57

Lahko, lahko :) nesem Stani jutri

lp

Pitončica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti