Ksenjako vem,da se jo da kupit se jo pa da tudi doma naredit.
Roncolino
Oblikovanje torte - preliv
čao,
kako narediš podlogo doma, Roncolino?
Tista podloga iz Merkurja stane dobrih 15 EUR, torej kar dosti, ampak če odmisliš vso tisto packanje po rjuhah, pa pol kuhinje bele od moke (vsaj pri meni9, se tudi to izplača. edino malenoskt večja bi lahko bila....
Lep pozdravček, S.
Sporočilo je spremenil(a) Anomis dne 31. avg 2007 11:11:56
Anomis ne podloge,tično maso :).Tale recept sem zbrskala nekje
800g sladkorja v prahu
400g mleka v prahu
80g margarine
150g beljakov
Roncolino
| Roncolino je napisal/a: |
| Anomis ne podloge,tično maso :).Tale recept sem zbrskala nekje 800g sladkorja v prahu 400g mleka v prahu 80g margarine 150g beljakov Roncolino |
Anomis v Merkurju v Lit. imajo 2 velikosti silkonskih podlog. Jaz imam velikost 38 x 48, ko sem jo kupovala je bila samo ta. Sedaj sem videla, da imajo tudi večjo.
jade
V Merkurju imajo silikonsko podlogo za valjanje v dveh velikostih, ena je približno taka, druga pa je kar solidno večja. Manjša je okrog 10 €, večja pa se mi zdi pol dražja. Primerno darilo
.
Večja silikonska podloga dimenzij 48 x 58 cm je v Merkurju 20.36 EUR, manjša dimenzij 48x38 cm pa je 15,43 EUR. Sama sem kupila prejšnji vikend to večjo, ker mi bo služila tudi za valjanje testa. Zgleda malo visoka cena, vendar, če gledaš, da si jo kupiš enkrat in to za zmeraj...
Glejte pod MERKUR DOM Galanterija http://nakup.merkur.si/
Mijan
Sporočilo je spremenil(a) Mijan dne 31. avg 2007 17:23:48
evo, men je uspel naredit torto za 1. rojstni dan. Lahko si jo ogledate v mojem albumu.
Ksenija :) http://picasaweb.google.com/xency.k
Mene pa zanima, kdaj izrezujete iz tičino mase okraske, ki jih potem date gor na torto npr., ime slavljenca, razne zvezdice, rožice.., ki jih izrežete s pomočjo modelčkov? Isti dan kot valjate tičino maso za jo položit na torto ali imate te stvari izrezane mogoče že kakšen dan prej?
Sama bom te dni prvič izvajala esperiment obleke torte v tičino maso, sem pa črke za ime slavljenca že izrezala iz tičino mase. Zanima me, po vaših izlušnjah, če je to prezgodaj, da se mi ne bi črke slučajno lomile, ko bi jih imela za dati gor na tičino maso.
Ali črke in okraske "prilepim" z rahlo navlaženim čopičem ali s čim?
Mijan
Jaz sem črke kar improvizorično naredila tako, da sem naredila tanke "črve", nato pa z zvijanjem in trganjem na primerne velikosti, sestavila črke.
Jaz sem "prilepila" tako, da sem kar s prstom navlažila z vodo.
Mene pa zanima ta silikonski podstavek. Ali se nanj res ne prijemljejo stvari? Je res potrebno manj moke?
Ksenijako, vse pohvale za torto! Res je lepa!
Taia
Sporočilo je spremenil(a) Taia dne 02. sep 2007 15:12:46
Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.
Za pošiljanje sporočila v forum se prijavite ali vpišite.
Prijavite se lahko tudi z Google računom.
