Diabetični recepti

Pingvin  

član od: 8.4.2003

sporočila: 162

tema odprta - 12. avg 2007 22:41 | ogledi: 5.216 | odgovori: 5

Živ,

glede nato, da nas je verjetno na kulinariki kar nekaj, ki imamo probleme s sladkorjem, predlagam, da si izmenjamo kakšen recept ali nasvet v zvezi s tem.

Jaz imam "samo" povišan sladkor, zaenkrat še ne sladkorne bolezni. Vseeno pa se trenutno držim diete.

Ne jem nobenega sadja, ki vsebuje veliko sladkorja, nič lubenic, melon, grozdja, banan, jem pa zelena jabolka, ne prezrele hruške in nektarine; po dva kosa sadja dopoldne.

Sicer pa kuham kot za normalne obroke, le da malo prilagodim. Namesto na olju npr. podušim čebulo kar na vodi, uporabljam polnozrnato moko za zgoščevanje. Pa zase kuham pirine in graham testenine. Zelenjavo v glavnem kuham na pari.

To je to.

Še najbolj pogrešam grozdje čokolado. S čokolado se tudi občasno pregrešim.

LP,

Pija.

Pingvin

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

13. avg 2007 8:05

Saj obstaja tudi diabetičena čokolada, pa ona temna, s kake 60 ali več % čokolade ima malo sladkorkja, v zmernih dozah je dovoljena.

Pingvin, ti priporočam revino DITA, so tudi krasni recepti v njej.

http://www.diabetes.si/

rimljanka

Tajca  

član od: 13.8.2007

sporočila: 1

13. avg 2007 12:10

Moja sestra je diabetik in pri kuhanju uporabljamo umetna sladila (aspartam, acesulfam), namesto bele imamo črno moko in pripravljamo čim manj mastne hrane. Priporočljivo je tudi usaj 1x na teden jesti ribe. Glede sladkarij- v trgovini poglejte izdelke od znamke Scheekoppe, ki ne vsebujejo sladkorja in so zelo dobri. Lp Tajca

lucijastarina  

član od: 15.3.2007

sporočila: 27

13. avg 2007 14:39

Priporočam ti uporabo ajdovih testin, ker imajo najmanj kalorij, pa še okusne so veliko bolj kot sojine,pirine in graham. Lucija

Pingvin  

član od: 8.4.2003

sporočila: 162

14. avg 2007 21:46

Hvala vam za vaše nasvete. Malo se še lovim, sicer pa kar gre, mi ni hudega. Črne čokolade pa ne maram preveč. Saj je OK, ampak nima istega okusa kot ta velika milka s celimi lešniki:) In je potrem raje sploh ne jem. Diabetična čokolada je pa OK, ampak zelo kalorična. Imam pa še eno vprašanje, kaj storite, ko čutite, da vam sladkor pada. Jaz včasih pozabim na ta triurni razmik med obroki, ampak ko začutim tresenje, je že prepozno. Saj na hitro pojem kaj sladkega, ampak se mi zdi, da sem potem še vsaj pol dneva čisto narobe. Ta nihanja me najbolj znervirajo. Pa imam samo povišan sladkor, ne sladkorne bolezni. Za ta umetna sladila so pa meni rekli, da niso priporočjiva in da je bolje uporabljati fruktozo. LP, Pija. Pingvin

balu  

član od: 26.1.2006

sporočila: 464

14. avg 2007 22:23

Na zp imaš sporočilo. balu

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti