Vinski kamen

julijasi  

član od: 20.7.2006

sporočila: 130

11. dec 2014 11:59

Cream of tartar (kakšno neposrečeno ime) imajo v nekaterih italijanskih supermarketih pri stvareh za peko, pakiran pa je v takšnih malih vrečkah kot pri nas pecilni, krem-fix in podobno. Tudi napis je kar v angleščini.

Seveda ga zdaj, ko ga rabim nimam. Še vedno mi ni čisto jasno ali lahko namesto njega npr. za stabilizacijo beljakov za Pavlovo uporabim naš vinski kamen ali ne? Oziroma ali obstaja pri nas vinski kamen, ki nima alkalnih dodatkov?

Bom hvaležna za pomoč, če kdo ve.

Hvala in LP.

A

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

11. dec 2014 13:04

http://www.thekitchn.com/food-science-what-is-cream-of

Cream of tartar=vinski kamen

Pecilni prašek iz vinskega kamna (kar navadno dobiš pri nas)=vinski kamen+jedilna soda bikarbona

V maloprodaji za enkrat še nisem zasledila čistega vinskega kamna, tako da ti bo najboljši približek za stepanje beljakov limonin sok/ščepec soli (navadno pri nesladkih jedeh) ali stepanje v bakreni posodi.

 

Dodatno zanimivo branje:http://www.thekitchn.com/pantry-basics-whats-the-diffe (razlika med sodo bikarbono in pecilnim praškom, oziroma zakaj damo včasih oboje, včasih samo sodo, spet drugič pa samo pecilni).



Life is war against boredom~

Sporočilo je spremenil(a) MiriBon dne 11.dec 2014 13:10

mbarbe  

član od: 16.12.2002

sporočila: 186

12. dec 2014 21:08

lartep je napisal/a:

A bo kaj narobe, če namesto pecilnega iz vinskega kamna za peko kruha uporabim navaden pecilni ? Pirin kruh od mkac ali  od naredilaana.

 

Hvala.



lartep

 

Moja hči v Lizboni ni našla kvasa in je pekla kruh s pecilnim in ni bilo problema. Takrat sem prvič ugotovila, da lahko uporabimo tudi pecilni namesto kvasa.

 

biba

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti