Vraščeni nohti

ksenjako  

član od: 10.10.2004

sporočila: 1086

tema odprta - 9. avg 2007 11:04 | ogledi: 19.505 | odgovori: 10

Jaz imam že kar nekaj let težave z vraščanjem nohtov na palcih na nogi. Na enem prstu sem bila že 2× na operaciji. Na drugem pa še nikoli, ker mislim da operacija nič ne pomaga .

Pa me zanima če ima še kdo take probleme ter kako si pomaga.

Ksenija :) http://picasaweb.google.com/xency.k

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

9. avg 2007 11:24

Imela sem podobne težave, je zelo boleče, svetujem ti, da obiščeš pedikerja. lp Anamarija

janja512  

član od: 9.2.2003

sporočila: 282

9. avg 2007 11:39

Pediker pomaga (meni celo ravno striženje nohtov ne pomaga!, prej bi rekla, da mi škodi), redno striženje nohtov, pri vnetjih pa blaži Bivacyn sprej (dobiš v lekarni, ponekod zahtevajo bel recept od osebnega zdravnika), pri ognojkih sem si pomagala z oljem čajevca (Tea-tree), ki razkužuje in deluje antiseptično. Sem pa morala vseeno na operacijo (zdravnica pa mi je povedala, da se po operaciji rado ponavlja), od takrat imam mir. Je pa res da redno hodim k pedikerki.

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8697

9. avg 2007 13:34

Jaz imam tudi te probleme, pojavilo se mi je pred dvemi leti, tako da sem januarja meseca na enem palcu noge šla na operacijo, ker mi je bilo zelo zelo zagnojeno. Še vedno mi se ponavljai. Po navodilu pedikerke si vsak dan po tuširanju na zobotrebec dam mali košček vatke, ki ga pomokam v alkohol ter vatko potisnem na levo in desno stran pod noht. To mi dokaj pomaga.

Pravijo, pazi kako režeš nohte! Ne, ni res! Če sem 50 let rezala nohte tako kot sem jih, ni res da jih pa sedaj nepravilno režem.

Sem pa jezna, ker moram vsak mesec it h pedikerju, da mi odreže nohte.

Pozdravček!

karnak  

član od: 24.10.2006

sporočila: 701

9. avg 2007 14:48

Tudi meni sta vraščala nohta na obeh palcih. Že nekaj let grem kar na mesec in pol do dva k pedikerki, ki mi vzdržuje nohte na nogah in same podplate. Prvič je bilo res grozno, saj imam pod enim nohtom še glivice, ki se jih ne rešim. Ta noht se mi je kasneje kar razdrobil in pedikerka mi je naredila umetni noht na nožnem palcu. Od takrat je noht dobil pravo rast in mi ne vrašča. Cena je pa tam od 15 evrov naprej, odvisno od situacije JORDI

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8697

9. avg 2007 14:58

Jaz uporabljam alkohol, ki ga kupim v lekarni - 2,5 dl rjava steklenička.

Če se ne motim, je pediker 25 EUR.

 

Pozdravček!

O-O  

član od: 6.10.2006

sporočila: 51

9. avg 2007 15:04

Proti vraščenim nohtom poznam iz lastnih izkušej odličen in preprost recept: Pustite noht malo daljši, vsaj kakšen milimeter naj bo dolg, ko ga ostrižete, to storite tako, da na sredini nohta vrežite majhen trikotnik (kot črko v) in jo popilite po robovih, da se vam ne zatika za nogavice. Ta rez na sredini povzroči, da se noht, ko raste "obrne" navznoter in tako se ob straneh ne vrašča več v kožo. Že po prvem takem striženju občutite olajšanje, sicer pa to prakticirajte vedno, ko pa se vam noht spet 100 % oblikuje, pa ga obvezno režite ravno, ne zaokrožajte konic na levi in desni strani, kajti s tem spodbudite rast v tisto smer, kjer je odrezano. Perav zanimivo, kako so najučinkovitejše reči najbolj preproste. O-O

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

9. avg 2007 15:07

Pred več kot 20 leti so mi operirali prvi vraščeni noht. Drugi, tretji in četrti se skušata vraščati, vendar jih še obvladujem. Tudi s pomočjo pedikerja. Pedikura stame 16,8 €, plačala pred dnevi za celotno pedikuro, sama obravnava vraščenega nohta je cenejša.

Pred dvema letoma sem bila "model" v šoli za pedikuro. Cela učilnica se je zbrala pri mojih nogicah in si z zanimanjem ogledovala sledi operativnega posega, vraščanja in sanacije. Predavateljica je seveda potem odpredavala poglavje o vraščenih nohtih. Teorija s prakso.

Seveda svetujem obisk pedikerja, razkuževanje z oljem čajevca, zmešanim z vazelino ( Tea Tree Oil), glivice pa odpraviti s pomočjo zdravil, oljem čajevca. Predvsem pa razkužiti tudi obutev, s posebnim sprejem za razkuževanje obutve, izogibanju nošenja tujih copat.

Za učinovito obnovitev nohtov, ki se vraščajo tudi zato, ker so premehki ( kot pti moji mami ), uporabite tudi 2 žlici sveže zmlete prosene kaše,neolouščene, ki si jo zamešate v jogurt ali v vodo in pojeste. Dobro dene tudi lasem. 

F r i n a

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

9. avg 2007 16:24

Priporočam pedikerja! Marsikdaj te reši pred kirurgom. Preverjeno 100%. V Mariboru toplo priporočam ga. Jožico Florjančič, ki ima pedikuro na Gosposvetski cesti, se je pa treba kar nekaj časa prej naročiti, ker je zelo zasedena. galja

lovebeyba  

član od: 25.1.2010

sporočila: 122

6. feb 2012 23:27

Pozdravljeni !

Da ne odpiram nove teme, bom pisala kar v to. Pred cca. 14 dnevi sem imela na rokah umetne nohte, nekje en teden. Sama imam nohte čisto na kratko postrižene in nikoli nisem imela nobenega problema z njimi. Ko sem si odstranila umetne nohte, sem na enem nohtu opazila, da mi nekam čudno raste, proti koži in ne navzgor... Sedaj po 14 dneh me je to pričelo malo motiti in boleti ko stisnem. 

Ima katera kak nasvet kaj se, da storiti.

 

lp



lovebeyba

Sporočilo je spremenil(a) lovebeyba dne 06. 2012 23:28

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti