New york

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

10. avg 2007 16:20

Sem pregledala vse živo, tudi hostle (za 480 dolarjev za dve osebi za sedem noči), a so skupne kopalnice insanitarije. Tega pa nočeva.

Vlado, Pennsi je bilana seznamu,a  je v terminu, ko grem, zasedeno.

Zdaj sem rezervirala v hotelu Grand Union, dve ulici od empire state buildinga, 800 evrov za dve osebi za sedem noči. Mi lokacija odgovarja, čeprav se da zunaj Manhattna dobit nekaj ceneje, po  besedah kolegice, ki je bila tam, je hotel dokaj  spodoben (tudi fotke z neta kažejo tako...). sem pa res iskala in primerjala ter prečesala vsaj 150 hotelov in hostlov, a tisti na dobrih legah in s priemrno ceno so zasedeni, pa čeprav gre za april prihodnje leto.

 

Če kdo potrebuje kak naslov, mi lahko sporoči, pošljem link.

 

ne pričakujem, da me bo NY navdušil, sem bolj za druge variante, ampak s hčero si to pač želiva videt.

 

Lepo mi bodite, mamamia

mamamia

lovebeyba  

član od: 25.1.2010

sporočila: 122

13. jul 2012 11:56

Pozdravljeni

Septembra grem v NY preko turistične agencije in sicer varianto za 5 dni. Seveda bi v tem kratkem času rada videla kar se da največ v NY.
Zato me zanima, kaj si splača pogledat. Stanovali bomo na Manhattnu. Na volju imamo dosti muzejev in vsega, ampak, nad samo zgodovino nisem kaj veliko navdušena, rajši bi si ogledala, znamenitosti, zgradbe, se mogoče peljala nad NY s helikopterjem.

V planu je, da se pogleda, kjer sta stala dvojčka, najvišji nebotičnik v NY, avtobusni ogled mesta, iti na otok kjer je kip svobode, si ogledati te znane ulice...

 

Za vse predloge se zahvaljujem...

Lp, Lucija

lovebeyba

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

13. jul 2012 13:24

lovebeyba je napisal/a:

Pozdravljeni

Septembra grem v NY preko turistične agencije in sicer varianto za 5 dni. Seveda bi v tem kratkem času rada videla kar se da največ v NY.
Zato me zanima, kaj si splača pogledat. Stanovali bomo na Manhattnu. Na volju imamo dosti muzejev in vsega, ampak, nad samo zgodovino nisem kaj veliko navdušena, rajši bi si ogledala, znamenitosti, zgradbe, se mogoče peljala nad NY s helikopterjem.

V planu je, da se pogleda, kjer sta stala dvojčka, najvišji nebotičnik v NY, avtobusni ogled mesta, iti na otok kjer je kip svobode, si ogledati te znane ulice...

 

Za vse predloge se zahvaljujem...

Lp, Lucija

 



lovebeyba

 

Jaz sem tri obiske New Yorka zmogla brez ogleda prostora, kjer sta nekoč stala dvojčka, in tega prav nič ne pogrešam oziroma nimam občutka, da bi mi kaj manjkalo.

Empire State Building je pa zadeva, na katero se splača it gor in si z višine ogledat mesto, in to tudi z najvišjega prostora, tako imenovanega observatorija. Vrstio se zlahka izogneš, če karto kupiš preko interneta ali z NEW york citiy passom. Zdaj ne vem, kaj vam v programu ponuja agencija, kaj veliko verejtno ne, ker dva dni ti za pot odpadeta, torej ste v NYC tri dni?

 

En dopoldan si vzamei za ogled mesta s tistim avtobusom, je prav prijetno takole sedet in gledat naokoli, neko predstavo dobiš o mestu in razdaljah... prej si na internetu poglej raznorazne ponudbe in se potem odloči.

 

Kje na Manhattnu stanujete? Ker otok je dolg več kot deset km in se je treba malo organizirat, da si naenkrat ogleduješ tisto, kar je v istem predelu.

 

naravoslovni muzej je vsekakor vreden ogleda. Kakšne velike zgodovine, razen Ellis Islanda in Kipa svobode, v NYC nimaš, so pa mojstru v "prodajanju" raznih poslovnih zgradb, ki jih ponujajo kot znamenitosti. Seveda je tu še Grand Central Station, znamenita železniška postaja (stopnice iz filma Nedotakljivi!), kjer ima svojo steak restavracijo tudi Michael Jordan (res dobri steaki, ni kaj, pa še cena ni navita glede na zvezdniško ime lastnika).

 

Oglej si Greenwich Village, predel okoli Washington Squarea (študentski predel), pa Little Italy ne izpusti in China Towna ... vse to je na južnem delu Manhattna.

 

Če bodo vrste na ESB predolge, si New York z višine lahko ogledaš tudi z Rockfeller centra. Je malo nižje, ampak razgled je ravno tako enkraten in dobiš predstavo o mestu.


Poglej na zasebno pošto, em ti en link poslala.
mamamia

Sporočilo je spremenil(a) mamamia dne 13. 2012 13:28

Sashika  

član od: 29.3.2006

sporočila: 639

13. jul 2012 14:04

MOMA, Central Park, Ellis Island, Peta Avenija...takole na prvo zogo. Malo poglej na forumih, npr.na Fodors.com, Tripadvisorju...

Saša

aanita  

član od: 10.12.2008

sporočila: 36

13. jul 2012 16:05

Imela sem srečo in si ogledala NY z eno zelo dobro skupino. :)

Nikar ne izpusti ogleda NY z ladjo.... priporočam. Veliko bolj postane jasen nastanek in dobiš pregled nad mestom. Nikoli nisem bila nad takimi ogledi navdušena ampak tukaj je bilo to preprosto nujno. Tam sem tudi kupila kupončke za oglede raznih muzejev, ta vožnja, in še ostale znamenitosti so bile vključene. S temi kupončki so bile potem vstopnine zelo nizke. Ogledali smo si Metropolitan museum, Moma, predel kjer so privatne galerije - Chelsea raj, potem Chinatown, pa hells kitchen... vse to smo prehodili peš..... bilo je res neverjetno....

Lahko si ogledate Empire state building naprimer ponoči.... vse tiste luči... in še gneče ni.

 

In ko vidiš svojo najljubšo oljno sliko - original..... vse je poplačano. :)

 

Ja... zagotovo bom šla še kdaj....

 

 

aanita

Zuckerfee  

član od: 21.7.2010

sporočila: 118

22. jul 2013 15:39

Živijo, prosila bi vas za pomoč. Decembra greva s fantom za 1 teden v New York in iščem hotel srednjega ranga na Manhattnu, nagibam se k temu, da bi bil nekje v Midtownu. Pregledala sem že ogromno hotelov na internetu, prebrala raznorazna mnenja na Tripadvisorju, sedaj me pa zanima, če mi mogoče lahko kakšnega priporočite na podlagi vaših izkušenj?

Najlepša hvala

 

 

 

 

 

Zuckerfee

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

22. jul 2013 16:18

Nasvet na podlagi mojih izkušenj:

Jaz bi kar verjela tripadvisorju ali mnenjem na booking.com, sploh, če jih je veliko. Do zdaj je še vedno kar držalo, kar so napisali, ne glede na kontinent. Vsekakor pa jim ni za verjeti nič manj in nič bolj kot kulinariki, kjer so tudi ljudje z vseh vetrov in kar je za nekoga super, je za drugega obup. Kaj boš pa naredila, če boš šla nekam na priporočilo XY, ki sicer obvlada rižote v nulo, potem pa kljub temu ugotovila, da si pristala v odurni luknji? Zaupaj raje sebi in se vrzi v avanturo.

 

Sonja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

22. jul 2013 19:00

Izkušnje imam z Grand Union, 32 vzhodna cesta, dve ulici od ESB ...; dokaj mirno, izjemno čisto, dišeče in snežno bele brisače, tik ob hotelu odlična zajtrkovalnica (v NYC je zajtrk v ponudbi s sobo le izjemoma, zelo redko je vključen v ceno), čez cesto samopostrežna restavracija z veliko svežega sadja in zelenjave ...

 

Sicer pa poglej na zasebno pošto, tam sem ti nekaj več napisala.

mamamia

Zuckerfee  

član od: 21.7.2010

sporočila: 118

22. jul 2013 19:57

limnol in mamamia najlepša hvala 

Zuckerfee

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti