Bananino pecivo

NiNcHiKa  

član od: 2.6.2006

sporočila: 54

tema odprta - 8. avg 2007 14:11 | ogledi: 11.666 | odgovori: 8

lep pozdrav

sem gledala v bazi receptov pa nisem našla. iščem namreč recept za pecivo ki sem ga jedla danes in je noro dobro. sestavljen je iz temnega biskvita, potem iz čokoladnega pudinga ki ima raheu okus po banani in pa kreme- smetane v kateri so koščki banane vendar jih ni veliko ima pa zelo okus po banani.

kakšna ideja ?

hvala vsem za odgovore

NiNcHiKa

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

8. avg 2007 14:37

Eksperimentiraj, pa bo. Naredi temen biskvit z dodatkom kakava v prahu, skuhaj čokoladni puding v mleku, kateremu si dodala bananin ekstrakt, ali pa naredi kar bananino mleko, lahko pa ga skuhaš tudi na bananinem soku, v smetano pa boš že znala zamešati banano.

Na koncu boš pa še sama lahko rekla, da je recept tvoja pogruntavščina. 

Loni Makaroni

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

8. avg 2007 14:46

Mogoče lahko narediš masleno kremo - iz čokoladnega pudinga in margarine ali masla, vmes daš po dolžini narezane banane V bazi so nekaj podobnega Casali kocke: http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=5949 matilda

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

8. avg 2007 14:50

V čokoladni puding preprosto vmešaj zmečkane banane, v smetano pa zrezane. V oboje dodaj malo bananinega ekstrakta, pa bo. Mamamia mamamia

tigris  

član od: 9.5.2007

sporočila: 261

8. avg 2007 14:58

Pa ta včeraj objavljen recept je tudi nekaj podobnega, dodaj žličko kakava v biskvit, in namesto vanilijevega čokoladni puding. http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=10308 Ej, Ninchika, a je to pecivo,ki si ga jedla mogoče bananina torta iz Zvezde? Kombinacija banana - čokolada je res zakon! tigris

NiNcHiKa  

član od: 2.6.2006

sporočila: 54

8. avg 2007 16:46

tigis, nimam pojma iz kot je bil, ker ga je domov prinesla mami ( so ga imeli zraven obroka na dializi, tako da tudi ona ne ve ). vse je možno :) sem že premišljevala o zmučkanih bananah v pudingu in potem narezanih v kremi. vendar me skrbi da bo potem puding preveč gost, ker v tem tega ni opaziti. bom pa poskusila z extratom. najlepša hvala vsem ;) NiNcHiKa

jeri  

član od: 28.7.2007

sporočila: 6

8. avg 2007 17:33

Ti bom jaz dala en fenomenale recept za bananino pecivo. Najprej speci biskvit iz 4-ih rumenjakov 12žlic sladkorja 1vanili 12žlic vode 5 žlic olja 12 žlic moke 3 žlice kakava in1/2 pecilnega. Ko imaš pečeno polij z mlekom in ohladi.Nato stepi 1/2litra sladke smetane/HULA-LA/ in noter zmiksaj 3 banane.Na koncu prelij z čokoladno glazuro.Zelo dobro.Imam pa še enega z bananinim ekstraktom ki je pa še boljši.Spečeš pecivo iz 7 rumenjakov.5 žlic sladkorja, 5 žlic moke 7 žlic olja 3 žlice kakava in narediš sneg iz beljakov.Ko spečeš poliješ z karamelom ki ga skuhaš iz 15 dag sladkorja in 1 dcl vode.Poliješ po vročem biskvitu.Potem pa skuhaš kremo iz 2 vanili pudinga in 4 dcl mleka ter dodaš4 žlice sladkorja.OHLADIŠ. Posebej umešaj 20 dag margarine 2 žlici sladkorja v prahu in CEL BANANIN EKSTRAKT.Nato zmešaj skupaj z pudingom in prelij z čokoladno glazuro.Poskusi ne bo ti žal.DOBER TEK..... jeri

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

8. avg 2007 19:41

Mogoče, ti bo moj recept kaj pomagal, seveda ga lahko prilagodiš po svoje in v kremo dodaš bananin ekstrakt ali zmučkane banane.

 

OPIČJE REZINE

6 jajc (sneg)

6 žlic sladkorja

1 vanilin

3 žlice kakava

3 žlice moke

malo pecilnega

speči biskvit. pečeno polij z vročim punčem:

1 pomaranča - sok

1 žlica sladkorja

malo ruma

1/2 dcl vode

vse zmešaj in zavri, prelij biskvit

Krema:

2 celi jajci

3 dcl mleka

3 žlice moke

15 dag sladkorja

10 dag jedilne čokolade

mleko z jedilno čokolado zavri, jajca, sladkor in moko zmešaj posebaj in vkuhaj v mleko. V hladno kremo vmešaj 25 dag masla ali margarine.

 

3 banane nareži na kolobarje (počkropi z limono, da ne porjavijo) in nadevaj na biskvit. Premaži z kremo, nato še z 4 dcl stepene sladke smetane in potresi z 10 dag naribane jedilne čokolade.

 

  Rebeka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti