Danes: juha z rezanci in korenčkom, pečena raca, polnjena z nadevom iz kruha in jetrc, doma narejeni mlinci, dušeno rdeče zelje, pečena jabolka in izabela, zelena solata, mošt (ampak potem, ko smo sončni del nedelje preživeli v Laškem na Martinovem sejmu, kjer smo se prav lepo martinčkali na soncu. Lepšega dne, kot je bil danes, sploh ne bi moglo biti).
Kaj jutri za kosilo?
ponedeljek: fižolova juha, za moške še hrenovke, pz kruh, puding
JulijaDanes: krompir na zevnici, pečenice.
| Lucy je napisal/a: |
| Mi lahko katera pove, kako se naredi nadev iz kruha in jetrc? |
Moja varianta: star kruh, s skorjo vred, narežen na kocke stranice 1 cm, približno. Polijem z mlekom, premešam, dodam posebej na malo maščobe prepraženo nasekljano čebulo, ko ta zarumeni, dodam še na koščke narezana jetrca, toliko, da spremenijo barvo; na ene pol kg kruha dodam še 2 jajci, žlico nasekljanega peteršilja, solim in malo popram, dodam še malo muškatnega oreščka in (včasih) malo ingverja v prahu). Dobro premešam in, če se mi zdi premokro, dodam nekaj žlic drobtin. S tem nadevam (včeraj sem raco) izbrano perutnino. No, še malo začimb iz družine ustnatic (šetraj, timijan, majaron, rožmarin, nekja od tega pač) sem pozabila omeniti. lahko dodaš še nekaj kuhanih, olupljenih kostanjev, malo razdrobljenih, ampak dodaj jih čisto na konce, da se ne razdrobijo preveč.
Meni je ta nadev še boljši od mesa, v katerem se je pekel.
Danes: polnjene paprike, sarme, krompir v kosih.
Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.
