petak:
pileća juha s knedlima od jetrice
pohana piletina i puretina
kiselo zelje s krumpirom
kuhana dimljena kračica
štrudla od jabuka i višanja
subota:
pašta-fažol
kuhani dimljeni kremendl
kisela paprika
palačinke
Lidija...
Kaj jutri za kosilo?
Pozdravljena Julya!
Ker živim v Španiji, kjer se tri kralje na veliko praznuje, sem naredila tradicionalno slaščico, Roscón de Reyes, kot se jo imenuje, ki je okrogle-votle oblike (kot venec) ter sestavljena iz moke, jajc, masla, kvasa, limonine in pomarančne lupine ter polnjena s kremo. Spečemo jo v posebnem modelu okrogle oblike, pečena se prereže na pol in napolni s kremo, povrh pa potresemo z mandljevimi lističi, kandiranim sadjem in sladkorjem. V testo se zamesi tudi presenečenje - figurica ter zrno fižola - in tisti, ki dobi figurico v svojem koščku, postane "kralj" za tisti dan, tisti pa, ki dobi fižol, mora plačati kosilo/večerjo.
Mogoče pošljem recept v bazo, čeprav so kralji za letos že mimo...
Lp,
Maji
Maji, hvala za razlago. Bi pa bilo res fino, če bi recept poslala v bazo. Pa kaj, če so trije kralji že mimo. Saj bodo drugo leto spet.


Ja, z včeraj napisanim sobotnim kosilom ni bilo nič. Se je "delavski svet" pritožil in sledila je sprememba. 

sobota: kislo zelje, ajdovi žganci, pečena svinjska rebrca
nedelja: goveja juha, pečen piščanec v MV, pečen krompir, grajska mešanica, ledenka z jajcem
lp
Julija
Sporočilo je spremenil(a) Julya dne 07. jan 2006 19:20:34
No, potem bom pa poslala
saj gre leto vedno hitro naokrog!
Julya, kaj pa vsebuje grajska mešanica
Sem radovedna!
Lp,
Maji
nedjelja:
juha od suhih vrganja
pečena janjetina s krumpirima
zelena salata
vafli
Lidija...
Danes: pire krompir, blitva s smetano, hrenovke, mehka solata
tjas
Kakva je to mehka salata?
Lidija...
Evo Lidija, to je slika od mehke solate: http://nakupi.siol.net/izdelek.asp?idIzdelka=153630&
to je tista z mehkimi listi. Zelena, v glavah... upam, da si predstavljaš
Lp,
tjas
Hvala, Tjas. Kod nas je to slata puterica.
Lidija...
Maja, grajska mešanica je mix cvetače, brokolija in korenja. V naših trgovinah se ta mešanica dobi že zamrznjena. Seveda pa jo lahko pripraviš tudi sama. Jaz jo večinoma delam sama, saj ni bistveno več dela.
lp
Julija
Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.
Za pošiljanje sporočila v forum se prijavite ali vpišite.
Prijavite se lahko tudi z Google računom.
